गल्छीलाई अपाङ्ग मैत्री गाऊँपालिका वनाउने प्रतिवद्धता

79 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २० मंसिर २०७४, बुधबार १६:४५

सम्पादक: Dhading News

गल्छी २० मंसिर ।“सबैका लागि दिगो र समातामुलक समाज उन्मुख रुपान्तरण , कोही पनि नछुटनु दिगो विकासको नारा , अपाङ्ग मैत्री योजना कार्यन्वयनमा जुटौ हामी साराˮ भन्ने मुल नाराका साथ २६ औ अन्तराष्ट्रिय अपाङ्ग दिवशको अवसरमा गल्छी गाऊँपालिका र सिड्स धादिङको सम्पूक्त आयोजनामा भएको गाऊँपालिकाका निर्वाचीत प्रतिनिधिहरु संगको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सहभागी वडा अध्यक्ष एबं पालिका अध्यक्षले यस अघि निर्वाचित भएको समय तत्काल वजेट विनियोजन गर्न पर्ने अवस्थामा संबोधन हुन छुटेको भएता पनी आगामी परिषदवाट गाऊँपालिकालाई अपाङ्गमेत्री वनाउन आवश्यक योजना र वजेट व्यवस्था गर्ने प्रतिवद्धता सहित आवश्यक सहयोगका लागी यस क्षेत्रमा काम गरिरहेका सस्थाहरुले सहयोग गर्न आग्रह गर्नु भएको थियो ।
कार्यक्रममा सिड्स धादिङका कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती ले कार्यक्रमको उद्धेश्य र स्थानिय सरकारको प्रथामिकताका बिषयमा जानकारी गराउनुका साथै अपाङ क्षेत्रका अभियान कर्ता राजु रेग्मी जिल्ल वाल कल्याण अधिकृत हरि प्रसाद उप्रेती, प्रदिप लोहनी , दिल वहादुर रम्तेल लगाएतले बिभिन्न बिषयमा प्रस्ट पार्नुभएको कार्यक्रममा अपाङता भएका व्यक्तिहरु र जनप्रतिनिधिहरुले दिवशलाई दिवशमा सिमित नगरी उपलब्धि हाशिल गर्न सक्ने वनाउनु पर्ने वताउनु भएको थियो । सो अवशरमा नेपाल सरकारको स्थानिय तह सञ्चालन कार्यदेश र ऐनमा भएको व्यवस्थालाई तत्काल कार्यन्वयनमा ल्याउन समन्वय समिति गठन गरी परिचालन गर्ने प्रतिवद्धता रहेको थियो ।


२० मंसिर २०७४, बुधबार १६:४५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

छुट्टाछुट्टै स्थानमा दुर्घटना, दुईको मृत्यु , एक घाईते

धादिङ, १२ फागुन - शनिवार विहान धादिङ जिल्लाको दुई छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा परि दुई जनाको ज्यान गएको छ भने एक जना घाईते भएका छन् । धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नं १ कालिका मन्दिर नजिकै.....

धादिङमा पुनर्निर्माणमा महिलाहरू सक्रिय

धादिङ -बन्दै गरेको घर, चाहे जग खन्दै होस् या गाह्रो लगाउने चरणमा । बन्दै गरेको हरेक नयाँ घरमा महिला कामदार.....

पार्टी तथा भातृ संगठनकाे अधिवेशन रोक्ने एमालेकाे निर्णय

काठमाडौं । माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकिकरणको सहमति भइसकेको भन्दै एमालेले पार्टी कमिटी र भातृ संगठनका.....

राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा

काठमाडौं, फागुन १० - निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा गरेको छ। आयोगले.....

सुत्केरीढुंगाबाट चरेश सहित दुई जना पक्राउ

धादिङ, ८ फागुन - धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ सुत्केरीढुंगाबाट प्रहरीले प्रतिवन्धित लागुऔषध चरेश बरामद.....