धादिङमा वाम गठवन्धनको विजयी शुरुवात

124 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ मंसिर २०७४, शुक्रबार २२:२२

सम्पादक: Dhading News

jagatधादिङ,२२ मंसिर ः धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ अन्र्तगत दु्वै प्रदेश सभामा वामगठवन्धनका उम्मेदवारहरु विजयी भएका छन । यस क्षेत्रको प्रदेश सभा १ मा नेकपा एमालेका पोलिटव्युरो सदस्य एवम पुर्व मन्त्री राजेन्द्र पाण्डे २७ हजार ३ सय २२ मत ल्याएर विजयी हुनु भएको छ । पाण्डेको निकटतम प्रतिद्धन्द्धी नेपाली काँग्रेसका महासमित सदस्य मदुकुमार श्रेष्ठले १३ हजार ३ सय ६५ मत ल्याउनु भएको छ ।
24852082_1610997462341471_8966852814957657398_nयसै गरी यसै क्षेत्रको प्रदेश सभा २ मा एमाओवादी केन्द्रका पोलिटव्युरो सदस्य शालिकराम जमकट्टेल २३ हजार ३ सय ७६ मत ल्याएर विजयी हुनु भएको छ । पाण्डेको निकटतम प्रतिद्धन्द्धीमा नेपाली काँग्रेसका प्रभातकिरण सुवेदीले १० हजार ४ सय ६ मत प्राप्त गर्नुभएको छ । सुवेदी केही समय अघि मात्रै एमाओवादीबाट नेपाली काँग्रेस प्रवेश गरेका थिए ।
त्यसै गरी निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ को प्रदेश सभा २ मा एमाओवादीका पोलिटव्युरो सदस्य जगत सिम्खडा १७ हजार ६०५ मत ल्याएर विजयी हुनु भएको छ ।सिम्खडाको निकटतम प्रतिद्धन्द्धीमा लोकतान्त्रिक गठवन्धनको तर्फबाट उम्मेदवार भएका राप्रपाका डम्बर बहादुर तामाङले १५ हजार ७ सय ७४ मत पाउनु भएको छ ।तामाङ राप्रपाका सह अध्यक्ष एवम पुर्व गृहमन्त्री बुद्धिमान तामाङका भाई हुन । तामाङ दाजुभाईलाई जिल्लाको रुवीभ्याली गाउँपालिकाको सेर्तुङ वोराङ स्थित मतदान केन्द्रबाट मृत्यु भईसकेका १७ जनाको नाममा समेत फर्जि मत खसालेको आरोप लागेको छ । निर्वाचन परिणाम घोषणा हुन बाँकी रहेको धादिङ २ को प्रदेश सभा १ राती १० वजे सम्म मत गणना कार्य जारी रहेको छ । यस क्षेत्रमा नेकपा एमालेका डाक्टर रामकुमार अधिकारीले १३ हजार ८ सय १५ र नेपाली काँग्रेसका जिल्ला सभापति समेत रहेका रमेश धमलाले १३ हजार २ सय ६४ मत पाउनु भएको छ ।
प्रतिनिधि सभा तर्फ क्षेत्र नम्बर १ मा नेकपा एमालेका भुमि त्रिपाठीले २५ हजार ९ सय ३१ मत ल्याउनु भएको छ भने उहाँको निकटतम प्रतिद्धन्द्धीमा नेपाली काँग्रेसका विश्वप्रसाद अर्यालले ११ हजार १ सय १७ मत पाउनु भएको छ । त्यसै गरी क्षेत्र नम्बर २ मा नेकपा एमालेका केन्द्रिय सदस्य खेमप्रसाद लोहनीले १८ हजार ९ सय २५ र नेपाली काँग्रेसका दिलमान पाख्रिनले १९ हजार ८४ मत पाउनु भएको छ । मतगणना जारी रहेको छ ।


२२ मंसिर २०७४, शुक्रबार २२:२२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....