नुवाकोटमा नेपाली कांग्रेसका नेता केसीलाई हराएर खतिवडा विजयी

91 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ मंसिर २०७४, आईतवार ०९:०३

सम्पादक: Dhading News

ddc8ad6653993bd32f3962d524c9d81bec0b3fa5नुवाकोट २४ मङि्सर : देशमा संविधान र संघीयतालाई कार्यान्वयन गर्ने क्रममा पहिलो चरणमा मंसिर १० गते आइतबार नुवाकोटमा भएको मतदानको अन्तिम मत परिणाम आइतबार बिहान सार्वजनिक भएको छ। दुईवटा प्रतिनिधि सभा र चार वटा प्रदेश तह रहेको नुवाकोटमा वाम गठवन्धनका उम्मेदवारहरु विजयी भएका छन्।

नुवाकोटको एक प्रतिनिधि सभा र तीन वटा प्रदेशमा वाम गठबन्धनका उम्मेदवारहरु विजयी भएका हुन्। प्रतिनिधिसभा क्षेत्र नं. २ मा नेकपा एमालेका जिल्ला नारायणप्रसाद खतिवडा विजयी भएका छन्। उनले कांग्रेस नेता अर्जुननसिह केसीलाई १० हजार पाँचसय ५७ मतान्तरले पराजित गरेका हुन्। प्रतिनिधिसभा क्षेत्र नं. २ मा विजयी ६० वर्षीय खतिवडाले पुराना राजनीतिज्ञ नेपाली कांग्रेसका नेता तथा पुर्वमन्त्री अर्जुननरसिंह केसीलाई पराजित गर्दै ३६ हजार ८ सय ९२ मत ल्याएका छन्।

उनका निकतम प्रतिद्वन्द्वी नेपाली कांग्रेसका अर्जुननरसिंह केसीले २६ हजार ३ सय ३५ मत प्राप्त गरे। केसी २०४८ को आम निर्वाचन, २०५१ को मध्यावधि निर्वाचन तथा २०७० सालको दोश्रो संविधान सभा निर्वाचनमा क्रमशः नुवाकोट क्षेत्र नं. ३ र १ वाट विजयी भएका थिए।

सोही क्षेत्रको प्रदेश क मा एमालेका केशवराज पाण्डे, प्रतिनिधिसभा क्षेत्र नं. १ को प्रदेश क मा माओवादी केन्द्रका राधिका तामाङ र सोही क्षेत्रको प्रदेश ख मा एमालेका बद्री मैनाली विजयी भएको मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले जनाएको छ।


२४ मंसिर २०७४, आईतवार ०९:०३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

३ महिला पर्वतारोही सगरमाथा चढ्दै

काठमाडौं । “महिला आत्मनिर्भरताका लागि पर्वतारोहण” भन्ने नाराका साथ ३ महिला पर्वतारोहीले सगरमाथा आरोहण गर्ने भएका छन् । लाक्पा याङ्जी शेर्पाको नेतृत्वमा याङ्डी शेर्पा र पाशाङ ल्हामु शेर्पाले आगामि.....

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....