मलेसियामा अलपत्र सुनौलावजारका अर्जुन आईपुगे घर

1409 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ चैत्र २०७४, शुक्रबार १८:५५

सम्पादक: Dhading News

 

 

बैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा मलेसिया पुगेका धादिङ जिल्ला नीलकण्ठ नगरपालिका निवुवास्वाँराका अर्जुन कार्की १२ बर्ष पछि शुक्रवार घर आईपुगेका छन् ।
लक्कि ओभरसिज मार्फत मलेसिया पुगेका कार्की २ बर्ष देखि मलेसियामा गैरकानूनी ढंगबाट बस्दै आईरहेका थिए । एक हप्ता अघि मलेसियाको क्यामरुन हाईलैन्डको कम्पुराजामा अलपत्र अवस्थामा कार्की भेटिएपछि प्रवासी नेपाली समन्वय समिति (पिएनसिसी)का रामचन्द्र नेपालले परिवारको खोजी गरिदिन पहल गरेका थिए ।
नेपालको पहल पछि पिएनसिसि मार्फत सुरक्षित आप्रवासन परियोजना (सामी)ले कार्कीको परिवारको खोजी गर्दै उनिहरुलाई यस बिषयमा जानकारी गराएको थियो ।
कार्कीको परिवार संग सम्पर्क गराई आवश्यक कागज पत्र बनाई उनलाई उद्धार गरी नेपाल ल्याएर परिवारसंग भेट गराईएको सामी परियोजना धादिङका सूचना अधिकृत दिलवहादुर रम्तेलले वताए । कार्की शुक्रवार घर आईपुगेका हुन ।गैर कानूनी ढंगबाट मलेसिया बसेका कारण राम्रो रोजगारी नपाएपछि कार्की आर्थिक समस्यामा परेका थिए । घर फर्कने खर्च त परैजावोस भोक लागेको वेला खानेकुरा किनेर खाने रकम समेत साथमा नभएपछि सडकमा अलपत्र परेका कार्कीलाई उद्धार गरी घर पठाउन पिएनसिसिले गरेको पहलमा सरोकारवाला निकायबाट सहयोग मिलेको कारण उनको उद्धार सहज भएको नेपालले वताए । मलेसियामा रहेर वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीहरुको सहयोगका निम्ति काम गरिरहेका नेपाल पाल्पा जिल्लाको वौघापोखरा थोकका स्थायी वासिन्दा हुन । नेपालले पत्रकारिता मार्फत पनि सुरक्षित बैदेशिक रोजगारका बिषयमा कलम चलाउँदै आईरहेका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ चैत्र २०७४, शुक्रबार १८:५५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories