मलेसियामा अलपत्र सुनौलावजारका अर्जुन आईपुगे घर

1372 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ चैत्र २०७४, शुक्रबार १८:५५

सम्पादक: Dhading News

बैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा मलेसिया पुगेका धादिङ जिल्ला नीलकण्ठ नगरपालिका निवुवास्वाँराका अर्जुन कार्की १२ बर्ष पछि शुक्रवार घर आईपुगेका छन् ।
लक्कि ओभरसिज मार्फत मलेसिया पुगेका कार्की २ बर्ष देखि मलेसियामा गैरकानूनी ढंगबाट बस्दै आईरहेका थिए । एक हप्ता अघि मलेसियाको क्यामरुन हाईलैन्डको कम्पुराजामा अलपत्र अवस्थामा कार्की भेटिएपछि प्रवासी नेपाली समन्वय समिति (पिएनसिसी)का रामचन्द्र नेपालले परिवारको खोजी गरिदिन पहल गरेका थिए ।
नेपालको पहल पछि पिएनसिसि मार्फत सुरक्षित आप्रवासन परियोजना (सामी)ले कार्कीको परिवारको खोजी गर्दै उनिहरुलाई यस बिषयमा जानकारी गराएको थियो ।
कार्कीको परिवार संग सम्पर्क गराई आवश्यक कागज पत्र बनाई उनलाई उद्धार गरी नेपाल ल्याएर परिवारसंग भेट गराईएको सामी परियोजना धादिङका सूचना अधिकृत दिलवहादुर रम्तेलले वताए । कार्की शुक्रवार घर आईपुगेका हुन ।गैर कानूनी ढंगबाट मलेसिया बसेका कारण राम्रो रोजगारी नपाएपछि कार्की आर्थिक समस्यामा परेका थिए । घर फर्कने खर्च त परैजावोस भोक लागेको वेला खानेकुरा किनेर खाने रकम समेत साथमा नभएपछि सडकमा अलपत्र परेका कार्कीलाई उद्धार गरी घर पठाउन पिएनसिसिले गरेको पहलमा सरोकारवाला निकायबाट सहयोग मिलेको कारण उनको उद्धार सहज भएको नेपालले वताए । मलेसियामा रहेर वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीहरुको सहयोगका निम्ति काम गरिरहेका नेपाल पाल्पा जिल्लाको वौघापोखरा थोकका स्थायी वासिन्दा हुन । नेपालले पत्रकारिता मार्फत पनि सुरक्षित बैदेशिक रोजगारका बिषयमा कलम चलाउँदै आईरहेका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ चैत्र २०७४, शुक्रबार १८:५५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अमेरिका प्रस्थान गरेका छन्। आगामी मंसिर १८ र १९ गते (डिसेम्बर ४ र ५.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

हत्या गरी फरार अभियुक्त १७ बर्ष पछि यसरी पक्राउ परे

धादिङ-हत्या गरी फरार रहेका धादिङ दार्खाका २ जना अभियुक्त १७ बर्ष पछि पक्राउ परेको समाचार यति बेला निकै चासोको.....

ज्यान मुद्दामा फरार दार्खाका दुई जना १७ बर्ष पछि पक्राउ

अदालतबाट कैद फैसलाको सजायँ पाएर पनि फरार रहँदै आएका अभियुक्तको खोजीलाई अभियानको रुपमा सञ्चालन गरिरहेको धादिङ.....

Categories