गल्छीमा आप्रवासी कामदार हकहित केन्द्र स्थापना

845 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ चैत्र २०७४, मंगलवार ०९:२९

सम्पादक: Dhading News

गल्छी-बैदेशिक रोजगारीमा गएर फर्किएका आप्रवासी कामदारहरुको हक हितका बिषयमा काम गर्ने लक्ष्यका साथ गल्छी गाउँपालिकामा आप्रवासी कामदार हकहित केन्द्र स्थापना गरिएको छ ।सोमबार गल्छी गाउँपालिकाको महेशदोभानमा सम्पन्न भएको भेलाले सुर्य बहादुर खड्काको अध्यक्षतामा ९ सदस्यीय कार्य समितिको गठन गरेको हो । आप्रवासी कामदार हंकहित केन्द्र गल्छी गाउँपालिकाको अध्यक्षमा  निर्वाचित भएका छन् ।

नवगठित कार्यसमितिको उपाध्यक्षमा गोविन्द तामाङ, सचिवमा रामप्रसाद रेग्मी र कोषाध्यक्षमा गोविन्द खनाल चयन भएका छन् । यसैगरी सदस्यहरुमा शिव अधिकारी, रामचन्द्र अधिकारी, अर्जुन थापा, कष्ण प्रसाद ओझा र कृष्णलाल श्रेष्ठ रहेका छन् ।

आप्रवासी कामदार हकहित केन्द्र धादिङको उपाध्यक्ष कमला कोईरालाको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा गल्छी गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरी श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष राधा तिमल्सीना, सिड्स धादिङका उपाध्यक्ष राजु परियार, कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती, सुरक्षित आप्रवासन सामी परियोजनाका कार्यक्रम संयोजक गँगा सुवेदी लगायतको उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रममा गल्छी गाउँपालिकाका बैदेशिक रोजगारबाट फर्किएका ५० भन्दा बढी युवाहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

आप्रवासी कामदार हकहित संरक्षण केन्द्र धादिङले बैदेशिक रोजगारलाई सुरक्षित, भरपर्दो र लाभदायी बनाउनको लागी पैरबी गर्नेछ । साथै बैदेशिक रोजगारमा गएका व्यक्ति तथा तीनका परिवारमा परेका समस्याहरुलाई समाधानको लागी पहल गर्ने आप्रवासी कामदार हकहित केन्द्रका सचिव धर्मराज थपलियाले बताए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ चैत्र २०७४, मंगलवार ०९:२९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका कारण मध्यपहाडी लोकमार्गको धादिङ जिल्लाको खण्ड निर्माण कार्य रोकिन पुगेको छ । बूढीगण्डकी.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

उपाध्यक्ष कँडेलद्धारा धादिङका राष्ट्रिय गौरव आयोजनाको अनुगमन

केशव अधिकारी धादिङ,१२ मंसिर -  धादिङ जिल्लामा सञ्चालित राष्ट्रिय गौरवका आयोजना र अन्य योजनाहरुको राष्ट्रिय.....

Categories