महेशदोभान माथि वालुवा उत्खनन नगर्न स्थानीय प्रशासनको निर्देशन

876 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ बैशाख २०७५, आईतवार १८:४८

सम्पादक: Dhading News

 

महेशदोभान-गाउँपालिका भित्रका भुकम्प पिडितहरुलाई बितरण गर्न भन्दै उत्खनन शुरु गरिएको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ महेशदोभान माथि जुंडीखोलाको सार्वजनिक जग्गाको वालुवा उत्खनन रोकिएको छ ।
धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्याम भण्डारीको नेत्तृत्वमा आएको जिल्लाको सरकारी टोलीले वालुवा उत्खनन भईरहेको स्थलको अवलोकन पश्चात उक्त ठाउँमा वालुवा झिक्नका लागि कुनै पनि सरकारी निकाय संग अनुमति नलिईएको,वाताबरणीय प्रभाव मुल्याङ्कन समेत नभएको र वालुवा उत्खनन गर्दा पहिरो खसेर पृथ्वीराजमार्गनै संकटमा पर्ने अवस्था रहेको भन्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी भण्डारीले बालुवा झिक्ने काम तत्काल नगर्न नगराउन निर्देशन दिनुभएको हो ।
गल्छी गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरी श्रेष्ठले गाउँपालिका भित्रका भुकम्प पिडितहरुलाई रातोेकार्डका आधारमा प्रति व्यक्ति २ हजार रुपैयाँ शुल्क लिएर वालुवा दिने मौखिक निर्णय गरेपछि रातो कार्ड लिएर बालुवा लिन आउनेहरुको गाउँपालिकामा भिड लागेको थियो ।
शुक्रवार सांझ केही व्यक्तिले वालुवा लगेपनि स्थानीय प्रशासनले सो ठाउँबाट तत्काल वालुवा ननिकाल्न निर्देशन दिएपछि बालुवा उत्खनन रोकिन पुगेको थियो । वालुवा उत्खननका नाममा त्यहाँ पृथ्वीराजमार्गनै धरापमा पार्ने गरी सडक निर्माण गर्न लागिएको भन्दै स्थानीयले विरोध जनाएपछि वालुवा उत्खनन गरेर सडक छिचोल्न खोजिएको स्थानीयको आरोप छ । त्यहाँ बालुवा निकाले पछि जमिन गहिरो भएर राजमार्गको लेभलमा पुग्ने र बाटो खोल्न छुट्टै प्रकृया पुरा गर्नु नपर्ने भएपछि गाउँपालिकाले वालुवा उत्खननको इजाजत दिएर सडक खन्ने काम गर्न लागेको भन्दै महेशदोभानका वासिन्दाले विरोध जनाएका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ बैशाख २०७५, आईतवार १८:४८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories