राहत शिक्षकको गल्छी गाउँपालिकामा समिति गठन

1946 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १८ बैशाख २०७५, मंगलवार १५:४९

सम्पादक: Dhading News

गल्छी गाउँपालिका भित्र कार्यरत राहत शिक्षकहरुको हक हितका निम्ति काम गर्ने उद्धेश्यका साथ नेपाल राहत शिक्षक समिति गल्छी गाउँपालिका समितिको गठन गरिएको छ ।
‘गुणस्तरीय शिक्षा हाम्रो प्रतिबद्धता, राहत शिक्षकको पेशागत सुनिश्चितता’ भन्ने मुल नाराका साथ शनिवार गल्छी गाउँपालिकाको वडा नम्बर ६ स्थित वागेश्वरी माविमा सम्पन्न भएको राहत शिक्षकहरुको भेलाले रामकुमार भुलेजको अध्यक्षतामा १५ सदस्यिय समितिको गठन गरिएको हो । समितिको उपाध्यक्ष महिलामा इश्वरी खतिवडा, उपाध्यक्ष खुल्लामा वाशुदेव खतिवडा, सचिवमा धनमान शाक्य,सह सचिवमा राधा अधिकारी,कोषाध्यक्षमा नवराज तामाङ चयन हुनु भएको छ ।
यसै गरी सदस्यहरुमा टलकबहादुर अधिकारी, भगवती लामिछाने,सिर्जना सिम्खडा, पुरुषोत्तम लामिछाने, गोविन्दप्रसाद अधिकारी, बिष्णुमाया रेग्मी,कविता खतिवडा, शान्ति थापा र हरिहर सुवेदी रहनु भएको छ ।
नेपाल राहत शिक्षक समितिका केन्द्रिय अध्यक्ष खेमराज अधिकारीको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको भेला आयोजक समितिका संयोजक सागर लामिछानेको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो ।
गाउँपालिका भित्र रहेका ३८ मध्ये ३४ वटा बिद्यालयमा गरी ८० जना राहत शिक्षक विभिन्न तहमा अध्यापनरत छन् । राहतमा कार्यरत शिक्षकलाई स्थायी प्रकृयामा लैजानु पर्ने, शिक्षा सम्वन्धि हरेक विषयमा राहत शिक्षकहरुको पनि प्रतिनिधित्व हुनु पर्ने, विरामी विदा, संचयकोष लगायतका बिषयमा स्थायी शिक्षकहरु सरह सेवा सुविधा उपलव्ध गराईनु पर्ने, शिक्षा ऐन नियम भित्र राहत शिक्षकहरुको पनि परिभाषा गरिनु पर्ने, बिद्यालयमा शिक्षक वरिष्ठता निर्धारण गर्दा नियुक्ति मितिका आधारमा तहगत रुपमा गर्नुपर्ने, स्थानीय तहमा बिषय बिशेषज्ञ छनौट गर्दा योग्यता क्षमताका आधारमा वर्गिकरण गर्नु पर्ने लगायतका माग अघि सारेर राहत शिक्षक समितिको गठन भएको वताईएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१८ बैशाख २०७५, मंगलवार १५:४९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories