गल्छी गाउँपालिकाद्धारा ‘स्थानीय राजपत्र ” जारी

2634 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ जेष्ठ २०७५, शुक्रबार १८:०९

सम्पादक: Dhading News

गल्छी –  धादिङको गल्छी गाउँपालिकाले स्थानीय राजपत्र   जारी गरेको छ । स्थानीय सरकार ऐन २०७४ को दफा १०२ ले दिएको अधिकार प्रयोग गरि गाउँ कार्यपालिकाले गल्छी राजपत्र–२०७४ जारी गरेको हो । ५ वटा फरक फरक बिषयको सो राजपत्र गत चैत १५ गते  प्रकाशित गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।
गल्छी गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पुण्यबिक्रम पौडेलका  अनुसार जारी राजपत्र अनुसार गाउँपालिकाले कार्य सञ्चालन गरिआएको छ । स्थानीय सरकार ऐनको प्रयोग गरि राजपत्र जारी गर्ने गल्छी  धादिङ जिल्लाकै पहिलो पहिलो गाउँ भएको प्रशासकीय अधिकृत पौडेलको दावी छ ।

नेपालको संविधानको अनुसूची ८, ९ मा उल्लेख भएका सूची अन्तर्गतका विषयमा तथा कानुन बमोजिम स्थानीय तहबाट निर्माण गरिएका कानुन,नियम,निर्देशिका ,कार्यविधि आदि राजपत्रबाट प्रकाशन गर्नुपर्ने व्यवस्था भए बमोजिम सो राजपत्र प्रकाशित गरिएको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पौडेलले वताउनु भयो ।  जारी राजपत्रले स्थानीय सरकार सञ्चालनमा सहयोग पुग्ने उहाँले वताउनु भयो ।
राजपत्रले गाउँपालिकाका मूलभूत पाँच वटा विषयलाई कार्यविधि तयार गरि लागू गरेको छ ।जारी राजपत्रमा गल्छी गाउँपालिका आर्थिक ऐन २०७४, गल्छी गाउँपालिका ( कार्यसम्पादन) नियमावली २०७४, गल्छी गाउँपालिकामा करारमा प्राविधिक कर्मचारी व्यवस्थापन गर्ने सम्वन्धी कार्य विधि–२०७४, गल्छी गाउँपालिका (कार्य विभाजन) नियमावली–२०७४ रहेको छ । राजपत्र प्रकाशनले गाउँपालिकाबाट जारी हुने नियम, कानुन कार्यान्वयनमा ल्याउन सहज हुने प्रशासकीय अधिकृत दिपेन्द्र रेग्मीले बताउनु भयो ।रेग्मी अनुसार राजपत्रमा प्रकाशित भएका कार्यबिधि, नियमावली तथा निर्देशिका स्वतः कार्यान्वयन तहमा जानेछ । राजपत्र सामन्यतया ६–६ महिनामा प्रकाशन हुनेछ । विशेष परिस्थितिमा आवश्यकता अनुसार प्रकाशन गर्न सकिने गाउँपालिकाले जनाएको छ ।
राजपत्रको सम्पादन प्रशासकीय अधिकृत दिपेन्द्र रेग्मीले गर्नु भएको हो  ।

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ जेष्ठ २०७५, शुक्रबार १८:०९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सल्यानटारमा खानेपानीको हाहाकार समाधान हुने तरखरमा

धादिङ : हिउँद होस या वर्षा धादिङको सल्यानटारमा बाह्रैमास खानेपानीको हाहाकार हुने गर्दछ। देशभरिका ठूला टारमध्येमा पर्ने सल्यानटार त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका १ र २ मा विभाजन गरिएको छ। पहिला सिंगो टारलाई.....

धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा

धादिङ- लामो समयदेखि विग्रिएर काम गर्न छाडेको सदरमुकाम धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा.....

‘ BE THE CHANGE MAKER ‘ एक फरक अभियान : प्रदिप रुपाखेती

गैर आवासीय नेपालीहरुको संगठन एन.आर एन.ए. न्यूजिल्याण्ड का सचिव एवं धादिङ महादेबबेसीका प्रदिप रुपाखेती यतिबेला.....

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

Categories