‘बैंकिङ हब’ बन्दै गल्छी बजार

647 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ जेष्ठ २०७५, सोमबार ०७:३०

सम्पादक: Dhading News

चिन संग काठमाण्डौं र भारतलाई जोड्ने छोटो मार्गको मुख्य नाकाको रुपमा विकास हुंदै गएको धादिङको गल्छी वजार पछिल्लो समय ‘बैंकिङ हब’ बन्दै गएको छ । हरेक क्षेत्रमा प्रशस्त सम्भावना बोकेको यस क्षेत्रमा बैैंकहरू खुल्ने क्रम पछिल्लो एक वर्षमा ह्वात्तै बढेको हो । जिल्ला सदरमुकाम धादिङबेसी पछि धेरै बैक तथा वित्तिय संस्थाको आकर्षण गल्छीमा बढ्दै गएको छ । गल्छी,त्रिशूली बेत्रावती, मैलुङ, स्याफ्रुबेसी रसुवागढी सडक बनेपछि उत्तर (चीनको नाका केरुङ) र दक्षिण (भारतको नाका ठोरी) जोडिने सबैभन्दा छोटो त्रिदेशीय सडक गल्छी हुंदै जानेछ । शहरी विकास कार्यक्रम अन्र्तगत नमूना शहरको परिकल्पनाका साथ पुर्वाधरा विकासको काम भईरहेको गल्छी र आसपासका क्षेत्रहरु कल्लेरीटार, डल्टार,मास्टार लगायतका फाँट, बाहै्र महिना बहने त्रिशूली नदी र सदावहार सर्वसाधारणको चाप रहने क्षेत्र भएका कारण गल्छीमा बैंकहरू खुल्ने क्रममा समेत वृद्धि हुँदै गएको हो।
एक बर्षको अवधिमा गल्छी वजारमा करिब एक दर्जन बैंक सञ्चालनमा आएका छन् । हरेक दृष्टिकोणबाट सम्भावनाको क्षेत्र भएकाले सबैको नजर गल्छीमै पर्ने गरेको छ । ग्लोवल आईएमई बैंक, मुक्तिनाथ विकास बैंक, नेपाल बगलादेश बैंक, एनएमबि बैंक, बैंक अफ काठमाडौं, एनआईसी एसिया, कामना सेवा विकास बैंक, ज्योती विकास बैंकले आफ्नो उपस्थिति जनाईसकेका छन् । केही बैंकले शाखा विस्तारका लागि घरको खोजी गरिरहेका छन् ।
‘व्यापारिक हिसाबले गल्छीबजार क्षेत्र बिस्तारै अघि बढ्दै रहेछ’, ज्योती विकास बैंकका शाखा प्रवन्धक प्रेम अधिकारी बताउनुहुन्छ । यो ठाउँ कृषि, जलविद्युत्त, पर्यटन र व्यापारिक हिसाबले प्रशस्त सम्भावना भएको ठाउँ हो, उहाँले भन्नु भयोे, ‘जति बैंकहरू खुल्छन्, ग्राहकलाई उति नै फाइदा हुन्छ ।’ बैंकिङ साक्षरता लिनका लागि पनि धेरै बैंक खुल्नु राम्रो रहेको उहाँको भनाई छ ।
‘कुनै बेला बैकिङ सेवा लिन सदरमुकाम धाउनुपर्ने बाध्यता थियो’, गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ८ का शिव रिमालले बताउनुभयो, ‘आजभोलि घर आँगनमै बैंक खुलिरहेका छन्।’ समयानुकुल बजार क्षेत्रमा बैंकहरू खुल्नेक्रम बढेकाले ग्राहकलाई सहज भएको उहाँले बताउनु भयो । यहाँ खोलिएका बैंकहरूले रेमिट्यान्स, मोबाइल बैंक, कर्जालगायत सेवा घरदैलोमै पु¥याईरहेका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ जेष्ठ २०७५, सोमबार ०७:३० मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सल्यानटारमा खानेपानीको हाहाकार समाधान हुने तरखरमा

धादिङ : हिउँद होस या वर्षा धादिङको सल्यानटारमा बाह्रैमास खानेपानीको हाहाकार हुने गर्दछ। देशभरिका ठूला टारमध्येमा पर्ने सल्यानटार त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका १ र २ मा विभाजन गरिएको छ। पहिला सिंगो टारलाई.....

धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा

धादिङ- लामो समयदेखि विग्रिएर काम गर्न छाडेको सदरमुकाम धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा.....

‘ BE THE CHANGE MAKER ‘ एक फरक अभियान : प्रदिप रुपाखेती

गैर आवासीय नेपालीहरुको संगठन एन.आर एन.ए. न्यूजिल्याण्ड का सचिव एवं धादिङ महादेबबेसीका प्रदिप रुपाखेती यतिबेला.....

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

Categories