धादिङका कुन स्थानीय तहले कति बजेट पाए ?

4076 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ जेष्ठ २०७५, बुधबार ०७:१५

सम्पादक: Dhading News

धादिङ– सरकारले आगामी आर्थिक वर्षको बजेटमा स्थानीय तहलाई विनियोजन गरिएको रकम सार्वजनिक गरेको छ । अर्थमन्त्री डाक्टर युवराज खतिवडाले मंगलवार संयुक्त  संसदमा  पेश गर्नु भएको वजेट अनुसार धादिङको १३ वटा  स्थानीय तहले यो वर्ष  नीलकण्ठ नगरपालिकाले ५३ करोड ३८ लाख ,धुनिवेसी नगरपालिकाले २८ करोड ७४ लाख बजेट पाएको छ ।

खनियाबास गाउँपालिकाले १४ करोड ८४ लाख, गंगाजमुना २५ करोड १४ लाख, गजुरी २७ करोड ५० लाख, गल्छी २४ करोड ६७ लाख, ज्वालामुखी २६ करोड ३३ लाख,त्रिपुरासुन्दरी २८ करोड ८२ लाख वजेट पाएका छन । त्यसै गरी जिल्लाकै थांक्रे गाउँपालिकाले ३० करोड २५ लाख,नेत्रावती १५ करोड ९१ लाख,वेनिघाट ३३ करोड ५१ लाख, रुवीभ्याली ११ करोड ६९ लाख र सिद्धलेक गाउँपालिकाले २६ करोड ६३ लाख
रकम पाएका छन ।

अर्थमन्त्री डाक्टर युवराज खतिवडाले मंगलवार संयुक्त  संसदमा  पेश गर्नु भएको वजेट अनुसार धादिङको १३ वटा  स्थानीय तहले यो वर्ष   वित्तीय समानीकरण अनुदान तर्फ नीलकण्ठ नगरपालिकाले २५ करोड ४ लाख र धुनिबेसी नगरपालिकाले १६ करोड १५ लाख पाएका छन् भने गाउँपालिका तर्फ खनियाबासले ८ करोड ५६ लाख, गंगाजमुनाले १२ करोड ५६ लाख,गजुरीले १५ करोड ५५ लाख, गल्छीले १४ करोड ४१ लाख, ज्वालामुखीले १३ करोड ६१ लाख, त्रिपुरासुन्दरीले १३ करोड ५२ लाख,थांक्रेले १६ करोड ६३ लाख,नेत्रावतीले ८ करोड ७७ लाख, वेनिघाट रोराङले १६ करोड ७३ लाख,रुवीभ्यालीले ६ करोड ६१ लाख र सिद्धलेकले १३ करोड २७ लाख पाएका छन्  ।

शशर्त अनुदान तर्फ धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिकाले १२ करोड ५९ लाख र धुनिवेसी नगरपालिकाले २८ करोड ३४ लाख पाएका छन भने गाउँपालिका तर्फ खनियाबास ६ करोड २८ लाख, गंगाजमुना १२ करोड ४९ लाख,गजुरी ११ करोड ९५ लाख, गल्छी १० करोड २६ लाख, ज्वालामुखी १२ करोड ६८ लाख, त्रिपुरासुन्दरी १५ करोड ३० लाख,थांक्रे १३ करोड ६२ लाख,नेत्रावती ७ करोड १४ लाख, वेनिघाट रोराङ १६ करोड ७८ लाख,रुवीभ्याली ५ करोड ८ लाख र सिद्धलेक १३ करोड ३६ लाख पाएका छन् ।

सरकारले रातो किताबमा स्थानीय तहले पाउने बजेट पनि उल्लेख गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ जेष्ठ २०७५, बुधबार ०७:१५ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

रुवीभ्यालीमा २५.४ मेगावाटको सुपर आँखुखोला जलविद्युत आयोजना बन्दै

लुकेको कर्णाली भनेर चर्चामा आउने गरेको धादिङको विकट उत्तरी भेगमा विकासका लहर प्रवेश गर्न थालेको छ । सडक सञ्जालले नछोएको दुरदराजका बस्तीलाई लक्षित गरेर सडक विस्तार भईरहेको छ भने रुवीभ्यालीको आँखुखोलाबाट.....

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

Categories