बालुवा खानी र ग्रामीण सडकबाट लेदोे खस्दा गल्छी–महेशदोभान सडकखण्ड अबरुद्ध

2945 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ जेष्ठ २०७५, मंगलवार ११:२१

सम्पादक: Dhading News

महेशदोभान – गल्छी गाउँपालिकाको वडा नम्बर ६ मा पर्ने महेशदोभान नजिकै पञ्चकन्या मन्दिरको खोल्साबाट लेदो माटो सहितको पहिरो खसेपछि अबरुद्ध भएको पृथ्वीराजमार्गको अबरोध अहिले खुलेको छ । लेदो माटो वगेर सडकमा थुप्रिएपछि मंगलबार विहान ६ वजेबाट महेशदोभान गल्छी खण्डको पृथ्वीराजमार्गमा सवारी आवागमननै ठप्प हुन पुगेको थियो ।
राती देखि परेको बर्षाका कारण राजमार्गको माथि तिर जताततै खुलेका ग्रामीण सडक र बालु्वा उत्खनन स्थलहरुबाट लेदोमाटो वग्दै राजमार्गमा थुप्रिन थालेपछि पृथ्वीराजमार्गमा आवागमन ठप्प हुन पुगेको हो ।
सडकमा थुप्रिएको लेदो माटो स्काभेटरको सहायताले पन्छाएपछि विहान ८ वजेबाट एकतर्फि खुलेको पृथ्वीराजमार्गको महेशदोभान गल्छी सडक खण्डमा सडकमा जमेको हिलोले गर्दा अझै पनि सवारी सञ्चालनमा समस्या भईरहेको छ ।
यस क्षेत्रमा बर्षेनी पटक पटक यस्तै समस्या आउने गरेको भएपनि जथाभावी ग्रामीण सडक निर्माणको अनुमति दिने स्थानीय तह, सडक विभाग र अन्य जिम्मेवार निकायले दिर्घकालिन रुपमा समस्या समाधानका लागि चासो नदिएको स्थानीयको आरोप छ । यस क्षेत्रमा सडक अवरुद्ध हुंदा सवारी साधनहरुमात्रै होइन सर्वसाधरणलाई समेत निकै सकस हुने गरेको छ । सडक किनारबाट पैदलयात्रा गर्न समेत नसकिने गरी लेदो माटो जम्ने भएका कारण स्थानीयहरु वजार सम्म आवात जावत गर्न समेत समस्या हुने गरेको छ । त्यसै गरी बिद्यार्थीहरु सडक छेउबाट हिंडेर बिद्यालय जान र घर फर्कन पनि निकै समस्या हुने गरेको छ ।
राजमार्गको माथि तिर खुलेका अधिकांश ग्रामीण सडकका कारण गाउँ गाउँदेखि बगेर आउने माटो राजमार्गमा थुप्रिएर पटक पटक सडक अवरुद्ध हुने गरेको भएपनि वाताबरणिय प्रभावको समेत कुनै वास्ता नगरी जथाभावी सडक निर्माण गर्न गाउँपालिकाले अनुमति मात्रै होइन लगानी समेत गर्दै आएको छ ।
सवारी आवागमन ठप्प भएपछि राजधानीबाट बाहिर निस्किएका र वाहिरी जिल्लाबाट राजधानी तर्फ जांदै गरेका सयौं सवारी साधन बिच सडकमा रोकिंदा यात्रुहरुको बिचल्ली भएको थियो । राती देखि परेको बर्षाका कारण यस क्षेत्रका खोल्सा र खोलामा पानी बढेका कारण खोला छेउका खेतहरुमा समेत क्षती पुगेको छ ।

तस्बिर :  रामशरण अधिकारी / महेशदोभानधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ जेष्ठ २०७५, मंगलवार ११:२१ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय भरतपुर चितवनको वार्षिक कार्यक्रमअन्‍तर्गत सदरमुकामभित्रको ७ किलोमिटर सडक रु ५ करोड को लागतमा.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

थाक्रेमा दुर्घटना, एक जनाको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज । धादिङ थाक्रे ९ किलोमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ । ट्रिफर र बस आपसमा ठोकिँदा एक.....

राधेलाई १० दिन हिरासतमा राख्न प्रशासनको अनुमति

  धादिङ २३ असोज- राधे उपनामले चिनिने राधाकृष्ण भण्डारीलाई शान्ति सुरक्षा भंग गर्न खोजेको सम्बन्धी कसुरमा.....

जनप्रतिनिधिलाई धम्क्याएको आरोपमा ‘राधे’ पक्राउ

धादिङ, २३ असोज - जनप्रतिनिधिलाई धम्की दिएको आरोपमा  नेपाल तरुण दल धादिङका उपाध्यक्ष समेत रहेका राधाकृष्ण भण्डारी.....

Categories