सिद्धलेक गाउँपालिकाले सांकेतिक भाषाको तालिम संचालन गर्ने

347 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ असार २०७५, बिहीबार २२:०४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ , ७ असार -सिद्धलेक गाउँपालिकाले जिल्लामा पहिलो पटक अपांगताभएकाहरुको अधिकार स्थपनाका लागि गाउँपालिकामा अपांग डेस्क राखेर अधिकार ग्यारेन्टी गर्ने भएको छ ।
गाउँपालिकामा रहेका बहिरा (बोल्न सुन्न नसक्नेहरु) का लागि गाउँपालिकाले गाउँपालिका तथा समूदायमा उनिहरुले सबै क्रियाकलापहरुमा सहज बनाउन सरकार अभिभावक भएकोले सांकेतिक भाषाको तालिम संचालन गरि संवृद्धिका लागि पहल गर्ने गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेमनाग थ सिलवालले बताउनुभएको छ ।
बिहिबार सिद्धलेक गाउँपालिका वडा न.ं ७ पिपलटारमा अपांगता भएकाहरुका लागि कार्यरत परिलक्षित नामक संस्थाको सामाजिक लेखापरिक्षणको अबसरमा यस्तो प्रतिवद्धता गर्दै यहि गाउँपरिषदबाट यो प्रावधान लागुगर्ने बताउनुभएको हो ।
अपाङ्गता भएकाहरुको लागि धादिङ जिल्लामा संचालन गरेको छात्रवृत्ति र अपांगता भएकाकरुको शशक्तिकरण कार्यक्रमबारे समूदाय स्तरमै सामाजिक लेखापरिक्षण गरेको थियो । कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समितिका उपप्रमुख बिन्दा बरामु नेपालीको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न भएको थियो ।
अपाङ्गता भएकाहरुका लागि गाउँपालिकाले टोल स्तरबाट योजना छनौट गर्दा नै उनिको अधिकारका लागि ध्यान दिने र अपांगता भएकाकरुको आयआर्जन, शशक्तिकरण र पहुँच पुर्याउन योजनाहरु निर्माण गरि कार्यान्वयन गरिने गाउँपालिकाले जानकारी दिएको छ । जिल्लामै पहिलो पटक गाउँपालिकाले गाउँपालिका भित्रका अपांगता भएकाहरुका लागि गाउँपालिकाले खरिद गरि सहायक सामाग्री वितरण गरेको गाउँपालिका प्रशाशकिय अधिकृत लक्ष्मण भट्टराइले बताउनुभयो ।
कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष कमला शर्मा, राष्ट्रिय अपांग महासंघका गुणराज खतिवडा, बहिरा महासंघका रामप्रसाद अधिकारी लगायतले गाउँपालिकामा भित्रका अपांगता भएकाहरुलाई अधिकारका लागि लागिरहन आग्रह गरेका थिए । मानवअधिकारकर्मी सीताराम अधिकारीले सामाजिक लेखापरिक्षकको रुपमा सहजीकरण गर्नुभएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ असार २०७५, बिहीबार २२:०४ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।  सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories