विकटको बस्तीमा पुगेर प्रहरीद्धारा गाँजा नष्ट

921 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ असार २०७५, सोमबार १७:१८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,११ असार – लागूऔषध दुरुपयोग एवं ओसारपसारविरुद्ध जनचेतना जागरण गर्न प्रहरीले धादिङको विकटको बस्तीमा पुगेर सयौ रोपनी क्षेत्रफलमा गरिएको गाँजा खेती नष्ट गरेको छ ।
असार ९ गते धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डे नेतृत्वमा, धादिङका प्रहरी उपरिक्षक डम्मरबहादुर बिकका साथै सशस्त्र प्रहरी बल,इलाका प्रहरी कार्यालय खानीखोला र गजुरी लगायतका सुरक्षा निकायबाट खटिएका प्रहरी कर्मचारीको टोलीले अभियानका रुपमा गाँजा खेती नष्ट गरेको हो ।
प्रहरी टोलीले थाक्रे गाउँपालिका वडा नम्बर ५ पोखरेचौरमा अन्दाजी पाँच सय रोपनी र जिल्लाकै गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मा अन्दाजी १०० रोपनी गरी ६ सय रोपनी मकै वाली भित्र लगाईएको गाजाँको हरियो बोटहरु फडानी गरी नष्ट गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।
जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङको अगुवाईमा जिल्लामा रहेका सबै सुरक्षा निकायहरुको सक्रियतामा लागुऔषध गाँजा नष्ट गर्ने अभियान संचालन गरेको हो । जिल्लाबाट अत्यन्त धेरै लागु औषध ओसार पसार हुने र यसको मुख्य मार्गको रुपमा पृथ्वीराजमार्ग र धादिङका विभिन्न अन्य सडक नाकाहरुलाई प्रयोग गर्ने क्रम बढेपछि स्थानीय प्रशासनले गाँजा खेती नष्ट गर्न थालेको हो ।
खेती हुने स्थानबाटै गाँजाखेती निर्मुल पार्नुपर्ने भन्दै यो अभियान सुरु गरिएको स्थानीय प्रशासनले जनाएको छ । धादिङका लागु ओसारपसारको मुख्य केन्द्रकै रुपमा परिचय बनाउदै आएको छ । विषेश गरी दक्षिणी धादिङका धेरै स्थानहरुमा लागुऔषध गाँजालाई त्यहाँका स्थानीयले मुख्य खेती रुपमा प्रयोग गर्दै आईरहेका छन । अबका दिन समुदायस्तरबाटै जन–चेतनामुलक कार्यक्रम संचालन गरी यस्ता गलत कामलाई निस्तेज पार्ने धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागीरथ पाण्डेको भनाई छ ।
धादिङ जिल्लाको राजमार्ग क्षेत्रबाट पक्राउ हुने अवैध लागु औषध गाँजा र चरेश दक्षिणी धादिङकै किरान्चोक, पिंडा,महादेवस्थान,थांक्रे लगायतका महाभारत क्षेत्रबाट आउने गरेको अनुसन्धानबाट देखिएकाले ति ठाउँमै पुगेर गाँजा खेती नष्ट गर्दै अब यसलाई नियन्त्रण र रोकथामका लागि उपायहहरु समेत खोजि गरिने धादिङका प्रहरी प्रमुख डम्बर विकले वताउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ असार २०७५, सोमबार १७:१८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक महिलाको ज्यान गएको छ । अन्य चार जना घाईते भएका छन् । सुत्केरी लिएर काठमाडौबाट धादिङबेसी तर्फ.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

Categories