प्राथमिक शिक्षक सरह वनाईदिन वाल विकास सहजकर्ताको माग

401 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १९ असार २०७५, मंगलवार १०:२६

सम्पादक: Dhading News

गजुरी -स्कुल जाने उमेर पूर्वका वालवालिकाहरुलाई वालमनोरन्जनात्मक किसिमले सिकाई स्तर वृद्धि गरी स्कुल जाने वातावरण बनाउन खोलिएका वाल विकास केन्द्र सञ्चालन गरिएको छ । वाल विकास केन्द्र स्कुलमै सञ्चालन गर्दा वाल विकास सहजकर्ताहरुले दरवन्दी वा नीजि श्रोतका शिक्षकहरु सरह पढाउनु परेको सहजकर्ताहरुको गुनासो छ ।
दरवन्दीमा रहेको शिक्षक सरह १० बजेदेखि ४ वजेसम्म पढाउनु पर्छ । दरवन्दीका शिक्षक २२ हजार भन्दा बढी तलव पाँउछन् । हामीलाई छ हजार मात्र सहजकर्ताहरुको गुनासो छ । हामी आमा बुवा भन्न सिक्दै गरेका वालवालिकाहरुलाई मनोरन्जनात्मक तरीकाले समाज पढाउछौ । हामीलाई विद्यालयको सहयोगी भन्दा पनि कम तलव छ । सहजकर्ताहरुले वाल मैत्री हल, वाल सिकाई सामाग्री, सहज कर्तालाई तालिम, पोशाक, प्राथमिक शिक्षक सरह तवल हुने पर्ने गजुरी गाँउपालिका अध्यक्ष राजेन्द्र विक्रम बस्नेत समक्ष माग गरेकाछन् ।
सहजकर्ताहरुको माग सुन पश्चात अध्यक्ष बस्नेतले गजुरी गाँउपालिका वालमैत्री घोषणका चरणमा रहेकाले वालवालिकाहरुको वृद्धि विकासकालाइृ आवश्यक सामाग्रीहरु क्रमश उपलव्ध गराउछौ । वालवालिकाको भविष्य वाल विकास सहजकर्ताहरुको रहेको छ । तपाईहरुले जस्तो सिकाउनु हुन्छ वालवालिकाले त्यस्तै सिक्ने भएकाले सिकाई सामाग्री आवश्यक छ । गाँउपालिकाले निकट भविष्यमै सिकाई सामाग्री उपलव्घ गराउँछ । क्रमश भौतिक पूर्वाधारको काम पनि गर्छौ । तलवको सन्र्दभवमा सहि समयमा उठाउनु भएको छ । हामी गाँउ कार्यपालिकामा छलफल गरेर निर्णयमा पुग्छौ अध्यक्ष बस्नेतले भने । छलफलमा उपाध्यक्ष सीता ढुंगाना, निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत देवीलाल सापकोटा, शिक्षा अधिकृत इश्वर कुमार श्रेष्ठ सहित वडा अध्यक्षहरु समेतको उपस्थित रहेका थिए ।
गजुरी गाँउपालिका भित्र सञ्चालन भईरहेका ३३ वाल विकास केन्द्रका सहजकर्ताहरु संगठित भई देवकी श्रेष्ठको अध्यक्षतामा ९ सदसीय वाल विकास सहजकर्ता समिति गठन गरेकाछन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१९ असार २०७५, मंगलवार १०:२६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक महिलाको ज्यान गएको छ । अन्य चार जना घाईते भएका छन् । सुत्केरी लिएर काठमाडौबाट धादिङबेसी तर्फ.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

Categories