भानुभक्त आचार्यको दोस्रो शतवार्षिकी, बिभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइदै

127 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ असार २०७०, शनिबार ०५:४४

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङबेसी/आदिकवि भानुभक्त आचार्यको आज दुई सयौं जन्मजजयन्ती धादिङ लगायत राजधानी र देश विदेशमा बिभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरी मनाइदैछ ।
तनहुँको चुदी रम्घामा विसं १८७१ साल असार २९ गते जन्मनु भएका आचार्यको दोस्रो शतवार्षिकीको अवसरमा सरकारी तथा गैरसरकारी साहित्यीक सङ्घसंस्थाहरुले बिभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरिरहेका छन । यसैक्रममा भानु प्रतिष्ठान धादिङ शाखाले धादिङबेसी स्थित भानुपार्कमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी भानुजयन्ती मनाएको छ । शाखाका अध्यक्ष नविनबन्धु पहाडीको अध्यक्षतामा भएको रामायण बाचन कार्यक्रममको प्रमुख अतिथी धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी बिष्णुप्रसाद पोखरेल रहनुभएको थियो । कार्यक्रममा बरिष्ठ साहित्यकार डिल्लीरमण शर्मा अर्यालको बिशेष आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रममा धादिङ जिल्लाका साहित्यअनुरागीहरुको उत्साहजनक उपस्थिती रहेको थियो ।     दोस्रो शतबार्षिकीको अवसरमा भानु प्रतिष्ठान लगायतका सङ्घसंस्थाले बिहान काठमाडौंमा प्रभातफेरीको आयोजना गरेका छन्, भने भानुको प्रतिमामा माल्यार्पण गरिएको छ । आचार्यका बधुशिक्षा, प्रश्नोत्तर, भक्तमाला लगायतका कृति प्रकाशित हुनुका साथै संस्कृत भाषामा रहेको रामायणलाई नेपाली भाषामा अनुवाद पनि आचार्यले गर्नु भएको थियो । उहाँका पाण्डुलिपिलाई सङ्ग्रह गरेर मोतिराम भट्टले प्रकाशित गरेको पाइन्छ ।
घाँसीको घाँस काटेर पाटीपौवा बनाउने इच्छाबाट केही न केही काम गरेर नाम कमाउने प्रेरणा भानुभक्तले पाएको भन्ने भनाइ छ । आचार्यको दोस्रो शतबार्षिकीको अवसर पारेर १ लाख ११ हजार १ सय ११ रुपैँया राशीको भानु पुरस्कार यसपटक समालोचक, अनुवादक तथा प्राज्ञ माधवलाल कर्माचार्यलाई प्रदान गरिदैछ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२९ असार २०७०, शनिबार ०५:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रहरी उपरीक्षक राजकुमार बैदवारको धादिङबाट विदाई

धादिङ- गएको एघार महिना देखि जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङको कार्यालय प्रमुखको रुपमा कार्यरत प्रहरी उपरिक्षक (एसपि)राजकुमार बैदवारलाई विहिबार धादिङबाट विदाई गरिएको छ । जिल्लामा कार्यरत रहँदा जिल्लाको.....

सुनखानीमा बोलेरो जिप दुर्घटना १२ जना घाईते

धादिङ, २६ मंसिर - सदरमुकाम धादिङबेसीबाट ज्वालामुखी गाउँपालिकाको ढोलातर्फ जाँदै गरेको बोलेरो जिप दुर्घटना भएको.....

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

Categories