भानुभक्त आचार्यको दोस्रो शतवार्षिकी, बिभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइदै

191 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ असार २०७०, शनिबार ०५:४४

सम्पादक: Dhadingnews.com

धादिङबेसी/आदिकवि भानुभक्त आचार्यको आज दुई सयौं जन्मजजयन्ती धादिङ लगायत राजधानी र देश विदेशमा बिभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरी मनाइदैछ ।
तनहुँको चुदी रम्घामा विसं १८७१ साल असार २९ गते जन्मनु भएका आचार्यको दोस्रो शतवार्षिकीको अवसरमा सरकारी तथा गैरसरकारी साहित्यीक सङ्घसंस्थाहरुले बिभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरिरहेका छन । यसैक्रममा भानु प्रतिष्ठान धादिङ शाखाले धादिङबेसी स्थित भानुपार्कमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी भानुजयन्ती मनाएको छ । शाखाका अध्यक्ष नविनबन्धु पहाडीको अध्यक्षतामा भएको रामायण बाचन कार्यक्रममको प्रमुख अतिथी धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी बिष्णुप्रसाद पोखरेल रहनुभएको थियो । कार्यक्रममा बरिष्ठ साहित्यकार डिल्लीरमण शर्मा अर्यालको बिशेष आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रममा धादिङ जिल्लाका साहित्यअनुरागीहरुको उत्साहजनक उपस्थिती रहेको थियो ।     दोस्रो शतबार्षिकीको अवसरमा भानु प्रतिष्ठान लगायतका सङ्घसंस्थाले बिहान काठमाडौंमा प्रभातफेरीको आयोजना गरेका छन्, भने भानुको प्रतिमामा माल्यार्पण गरिएको छ । आचार्यका बधुशिक्षा, प्रश्नोत्तर, भक्तमाला लगायतका कृति प्रकाशित हुनुका साथै संस्कृत भाषामा रहेको रामायणलाई नेपाली भाषामा अनुवाद पनि आचार्यले गर्नु भएको थियो । उहाँका पाण्डुलिपिलाई सङ्ग्रह गरेर मोतिराम भट्टले प्रकाशित गरेको पाइन्छ ।
घाँसीको घाँस काटेर पाटीपौवा बनाउने इच्छाबाट केही न केही काम गरेर नाम कमाउने प्रेरणा भानुभक्तले पाएको भन्ने भनाइ छ । आचार्यको दोस्रो शतबार्षिकीको अवसर पारेर १ लाख ११ हजार १ सय ११ रुपैँया राशीको भानु पुरस्कार यसपटक समालोचक, अनुवादक तथा प्राज्ञ माधवलाल कर्माचार्यलाई प्रदान गरिदैछ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२९ असार २०७०, शनिबार ०५:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories