गल्छी गाउँपालिकाका पदाधिकारीहरु माथि धम्की-सुरक्षाको माग गर्दै जिल्ला प्रशासनमा निवदेन

849 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ असार २०७५, सोमबार १०:०२

सम्पादक: Dhading News

धादिङ–नदीको बालु्वा झिक्ने बिषयमा गाउँपालिका र स्थानीयबिच सहमती हुन नसक्दा गल्छी गाउँपालिकाका पदाधिकारीहरु माथि धम्की आएको छ ।

गाउँपालिकाले प्रयोग गरेको बाटो भन्दा अर्को बाटो गाउँपालिकालाई फाइदा पुग्ने गरि खनेमा गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरी श्रेष्ठ र उपाध्यक्ष राधा तिमल्सीनासहित अन्य पदाधिकारीहरुलाई  ज्यान मार्ने धम्की दिएको गाउँपालिका अध्यक्ष श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

बालुवा व्यवसायको नाममा अवैधानिक तरिकाले व्यवसाय संचालन गर्ने र गाउँपालिकाले निर्धारण गरेको नीति भित्र बसेर काम गर्दा नाफा कम हुने भएकाले उनीहरुले गाउँपालिकाले नियमन गर्न खोज्दा पटक पटक अवरोध पुर्याउँदै आइरहेका छन् ।

उनीहरु अहिले आफूखुशी वालुवा निकासी गर्ने र करसमेत नतिरी व्यवसाय गर्दै आइरहेका छन् ।

गाउँपालिका पदाधिकारीमाथि धम्की दिने र दुव्र्यवहार गर्ने गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ का केशव अधिकारी, दीपक अधिकारी, प्रदीप अधिकारी र अर्जुनलाल श्रेष्ठसमेतलाई कारवाही गर्न माग गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्णहरी श्रेष्ठको नेतृत्वमा आइतबार जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा निवेदन दर्ता गरिएको छ ।

उनीहरुले गाउँपालिकाको एक्साभेटर जलाउने, गाउँपालिका पदाधिकारीलाई ज्यान मार्ने धम्की दिएकोले सुरक्षाको माग गर्दै निवेदन दिएको गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष राधा तिमल्सीनाले बताउनुभयो ।

गल्छी गाउँपालिकाबाट जनप्रतिनिधिहरुलाई धम्की दिनेलाई कारवाही गर्न र सुरक्षाको माग गर्दै जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा गाउँपालिकाको बोर्ड बैठकको निर्णय सहितको निवेदन परेकोले आवश्यक कारवाहीका लागि निर्देशन दिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी भगिरथ पाण्डेले बताउनुभयो । धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ असार २०७५, सोमबार १०:०२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories