दुईजना झाँक्री मारेको आरोपमा अनुसन्धानगर्न ३१ जना गाउँले हिरासतमा

1673 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ श्रावण २०७५, मंगलवार ११:२०

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,८ साउन – धादिङ जिल्लाको उत्तरी भेगको विकटमा रहेको गंगाजमुना गाउँपालिका वडा नम्बर २ लतावमा चार दिन अघि गाउँलेको कुटपिटबाट दुई जनाको हत्या भएको बिषयमा अनुसन्धान गर्न प्रहरीले ३१ जना गाउँलेलाई नियन्त्रणमा लिएर हिरासतमा राखेको छ ।
गाउँघरमा झाँक्री काम गर्दै आएका ६४ बर्षिय पुरुङ माईला भनिने प्लेक तामाङ र ५२ बर्षका नर्वुङ भनिने नरुङ तामाङलाई गाउँलेहरुले शुक्रवार सामुहिक रुपमा कुटपिट गरेका थिए । गाउँलेहरुको कुटाइका कारण दुवै जनाको शनिबार मृत्यु भएपछि घटनाको अनुसन्धान गर्न गाउँ पुगेको प्रहरी टोलीले ४ जना महिला सहित ३१ जनालाई नियन्त्रणमा लिएर सोमबार राती जिल्ला प्रहरी ल्याईपु¥याएको धादिङका एसपी डम्बर बिकले बताउनुभयो ।
घटनास्थल निकै विकटमा रहेका कारण प्रहरी पुग्न दुई दिन लागेको थियो । जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका प्रहरी नायव उपरिक्षक रामबहादु्र केसीको नेत्तृत्वमा गएको नेपाल प्रहरी र शशस्त्र प्रहरी वल समेत गरी ६० जनाको सुरक्षा टोलीले हत्याको आरोपमा अन्ुसन्धान गर्न लताव गाँउका ३१ जनालाई पक्राउ गरेर सोमबार राती अवेर जिल्ला ल्याईपु¥याएर उनिहरु सवैलाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङको हिरासतमा राखिएको छ । पक्राउ परेकाहरुलाई मंगलबारनै जिल्ला अदालत पेश गरिने जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जानकारी दिएको छ ।
गाउँमा धामी झाँक्रीको काम गर्ने दुवैजनालाई गाउँलेहरुले नियन्त्रणमा लिएर गत शुक्रवार मरणाशन्न हुने गरी कुटपिट गरी घाईते बनाएको र सोही कुटपिटका कारण घाईते भएका दुबैलाई शनिवार पुन कुटि कुटि मारिएको मृतकका आफन्तहरुले वताएका छन ।
मृतक दुवै झाँक्री रहेको र तामाङ समुदायमा झाँक्री प्रति अति विश्वास भएका कारण धेरै जसो विरामीको उपचार झाँक्रीबाट गराउँदा विरामीको अकालमा ज्यान जाने समेत गर्दछ । मृत्यु भए लगत्तै गाउँलेहरुले शव नियन्त्रणमा लिएर दाहसंस्कार गरेका कारण अनुसन्धानका लागी सबैलाई पक्राउ गर्नु परेको प्रहरी उपरिक्षक विकको भनाई छ । पक्राउ परेका सबै दोषि नहुन पनि सक्छन, हत्या सामूहिकरुपमा भएकाले अनुसन्धान कार्यलाई प्रभाव पार्ने र थप प्रमाण नष्ट गर्ने काम कतैबाट नहोस भनेर गाउँका सबैलाई नियन्त्रणमा लिएकाले घटनाको अनुसन्धान नसकिएसम्म केही भन्न नसकिने एसपि विकले वताउनुभयो । साविकको रि गाविसको वडा नम्बर ६ मा पर्ने अहिलेको गंगाजमुना गाउँपालिकाको वडा नम्बर २ लताव तामाङ समुदायको मात्र वसोवास रहेको क्षेत्र हो ।
शनिबार उनीहरुको मृत्यु भएको जानकारी आएपछि मृतकको आफन्तहरुको सूचनाको आधारमा स्थानीय जनप्रतिनिधिले घटनाका बारेमा बुझन खोज्दा गाउँलेहरुले गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष र वडा अध्यक्षलाई समेत घटनास्थल पुग्न दिएका थिएनन् । हत्या भएको व्यक्तिको वारेमा प्रहरी र स्थानीय जनप्रतिनिधिलाई समेत जानकारी समेत नगरि गाउँलेहरुले जवरजस्ति शव जलाईदिएको कारण घटना रहस्यपूर्ण रहेको गंगाजमुना गाउँपालिका अध्यक्ष बलबहादुर अधिकारीले वताउनु भयो ।
एसपी बिकका अनुसार कुटपिटबाट घाइते भएका दुबै जनाको शनिबार साँझ ४ बजे मृत्यु भएको र सांझ ६ बजे शव जलाईसकेको भन्ने खबर आएपछि आईतबार विहानै जिल्लाबाट प्रहरी टोली घटनास्थल पठाईएको थियो । जिल्लाबाट खटिएको प्रहरी टोली आईतबार राती गाउँ पुगेर गाउँलेहरुलाई नियन्त्रणमा लिएर सोमबार राती ११ वजे जिल्ला प्रहरी कार्यालय आईपुगेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

८ श्रावण २०७५, मंगलवार ११:२० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ब्रुसबाङका चेपाङलाई दशैंमा खाद्यान्न सहयोग

ब्रुसबाङ- दक्षिणी धादिङको विकटमा बसोबास गर्दै आएका अति विपन्न चेपाङ समुदायलाई खाद्यान्न सहयोग गरिएको छ । लायन्स क्लब नेपाल हाईलाईटको आयोजना मा धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर २ मा पर्ने.....

औषधिको राजा पिपलको पात

हाम्रो घर वरपर कतिपय प्राकृतिक बनस्पति उम्रिरहेका हुन्छन, तर चिन्न न सकेर व्यर्थ त्यसलाई नास पार्दै जान्छौ ।.....

कार्तिक १ देखि देशभरका सामुदायिक विद्यालयमा निःशुल्क स्यानिटरी प्याड

धादिङ। सरकारले आगामी १ कात्तिकदेखि देशैभरका सामुदायिक विद्यालयमा निःशुल्क स्यानिटरी प्याड उपलब्ध गराउने.....

खेस्टेखोलामा माइक्रो र मोटरसाइकल ठोक्किंदा रामकृष्ण भट्टको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज, । धादिङको गल्छी गाउँपालिका–७ मा पर्ने पृथ्वीराजमार्गको खेस्टेखोलामा माइक्रोबस र मोटरसाइकल एक.....

झुटो समाचार लेखाएर चरित्र हत्या गर्न खोजियो -सांसद लोहनी

धादिङ १८ असोज । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य एवम नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी.....

Categories