आप्रवासी कामदार हकहित संरक्षण केन्द्र धादिङको दोस्रो साधारण सभा सम्पन

493 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ भाद्र २०७५, सोमबार २२:३३

सम्पादक: Dhading News


विपिन मल्ल
धादिङ-“वैदेशिक रोजगारीलाई सुरक्षित र लाभदायिक बनाउने हाम्रो अभियान, आप्रवासी कामदारको सम्वृद्घि र सम्मान हाम्रो पहिचान” भन्ने मुल नाराका साथ आप्रवासी कामदार हकहित संरक्षण केन्द्र धादिङको दोस्रो साधारण सभा सोमबार धादिङबेसीमा सम्पन्न भएको छ ।
कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि, जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपाल ले “अवको दिनमा केन्द्र कुन तरिकाले अगाडि बढ्ने हो निर्णय गर्नु पर्ने छ, जसको लागि केन्द्र व्यवसायी बन्ने कि मजदुर बन्ने निर्णय गर्दै, मजदुर हो भने सिपलाई प्राथमिकता दिनु पर्ने र व्यवसायी गर्ने हो भने त्यस तर्फ केन्द्रित हुन” सल्लाह दिनु भयो ,साथै केन्द्रलाई भावि दिनमा सदैव सहयोग गर्ने बताउनु भयो ।
कार्यक्रममा गल्छि गाँउपालिका, थाँक्रे गाँउपालिका,ज्वालामुखि गाँउपालिका र निलकण्ठ नगरपालिकाबाट ३४ जना साधारण सदस्यहरु उपस्थित हुनुहुन्थो । उहाँहरुले आगामि दिनमा विदेशबाट फर्केएर आएका युवाहरुको लागि, आधुनिक कृषि, पशुपालान, पर्यटन क्षेत्र, व्यवसायिकरणलाई सम्भावित रोजगार क्षेत्रमा राख्दै यसको लागि,स्थानिय तहले सहुलियत दरमा ऋण उपलब्ध गराईदिन, सिप मुलक र आय मुलक सिप प्रदान गरिदिन, कृषिबाट उत्पादन भएको चिजहरुको विचौलिया प्रथा पुर्ण रुपमा हटाई बजारीकरण व्यवस्था गरिदिन साथै, विशेष गरि ग्रामिण भेगमा बाह्रै महिना यातायातको राम्रो व्यवस्था गरिदिन अनुरोध गरेका छन् ।
कार्यक्रममा सिड्स धादिङका गोकर्ण रुपाखेति विशेष अतिथि,हेलभटास स्विस ईन्टरकोपरेशन (सामि) परियोजनाको जिल्ला परियोजना संयोजक कमल बहादुर रोकायको अतिथी रहेको उक्त कार्यक्रममा केन्द्रले हाल सम्म गरेको कार्यप्रगति,आर्थिक प्रतिवेदन,वार्षिक योजना तर्जुमा गर्ने निर्णय गरेको केन्द्रका अध्यक्ष तथा कार्यक्रमको सभापति खेम बहादुर श्रेष्ठले जानुकारी गराउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ भाद्र २०७५, सोमबार २२:३३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

दुई लाख बढीको कारोवारमा चेक काट्नु नपर्ने

काठमाडौं । तपाईंले चेकमार्फत कारोवार गर्दै हुनुहुन्छ ? यदि हुनुहुन्छ भने अब तपाईंले चेक नकाटे पनि हुने भएको छ । नेपाल राष्ट्र बैंकले सञ्चालनमा ल्याएको रियल टाइम ग्रस पेमेन्ट सिस्टम (आरटिजिएस) ले तपाईंलाई.....

अख्तियारमा धादिङका धेरै उजुरी

- केशव अधिकारी धादिङ,२९ भदौ - अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले धादिङका स्थानीय तहका जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई.....

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

Categories