गल्छीमा रोकिएन पहिरो, राजमार्गमा आवागमनमा अवरोध

787 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १९ भाद्र २०७५, मंगलवार १०:०८

सम्पादक: Dhading News

गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ को गल्छीवजार भन्दा माथिको उकालो स्थित पृथ्वीराजमार्गमा केही समय यता रातो माटो खस्नेक्रम नरोकिंदा राजमार्गमा आवागमन ठप्प हुने गरेको छ ।
सडक भन्दा माथिको भागबाट निरन्तर लेदो रातोमाटो खस्न नरोकिएपछि राजमार्गमा सवारी आवागमनमा अवरोध हुने गरेको हो । भदौ महिनाको शुरुवात देखिनै लेदो पहिरो खस्न थालेको हो, पहिरो खस्न थालेपछि दिनहुँ जस्तो राजमार्गमा आवागमन ठप्प हुने गरेको छ । पहिरो खसेको ठाउँमा मुल फुटेर पानी निस्किएपछि पहिरो व्यवस्थापनमा समेत कठिनाई भएको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ का वडाअध्यक्ष हरि खतिवडाले वताउनु भयो ।
देशका ६७ जिल्लालाई राजधानी संग जोड्ने र प्रमुख पर्यटकीय क्षेत्रहरुमा जानका लागि प्रयोग हुने मुख्य सडक भएका कारण पृथ्वीराजमार्गमा सवारी आवागमनको २४ घण्टा निकै चाप हुने गर्दछ । दिनुहँ ६ हजार भन्दा धेरै सवारी गुड्ने सडकमा एकै छिन अवरोध हुंदा पनि त्यस्को प्रभाव निकै पर्ने गर्दछ ।

राजमार्गमा अवरोध भएपछि स्थानीय जनप्रतिनिधि, सडक विभाग र प्रहरीलाई संधैभरीको टाउको दुखाईको बिषय वन्न पुगेको छ । कतिखेर पहिरो खस्छ भन्ने ठेगान नभएको स्थानीय वताउँछन । यस अघि कहिल्यै यसरी पहिरो नखसकेको र पानीको कुनै श्रोत नदेखिएको ठाउँमा मुल फुटेपछि पहिरो नियन्त्रणमा समस्या थपिएको वडा अध्यक्ष खतिवडाले वताउनु भयो ।

रातो माटो सडकमा खस्दा त्यस्मा चिप्लिएर दिनहुँ जस्तो मोटरसाईकल पल्टिने गरेको स्थानीय चन्द्रप्रसाद खतिवडा बताउनुहुन्छ । ठुला सवारी साधन भन्दा मोटर साईकललाई भने रातो माटोले निकै असर पार्ने गरेको उहाँको भनाई छ ।

तस्बिर : सन्तोष अधिकारीको फेसबुकवालबाट

(अधिकारी नेपाल पत्रकार महासंघ धादिङका सदस्य हुन ।)धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१९ भाद्र २०७५, मंगलवार १०:०८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories