गल्छी गाउँपालिकामा लैगिंक निति कार्यशाला सम्पन्न

990 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ आश्विन २०७५, सोमबार २०:३६

सम्पादक: Dhading News

गल्छी- गल्छी गाउँपालिकाको समृद्धि, समाजिक रुपान्तरणका लागि लैगिंक मैत्री योजना र निति ,भन्ने नारा सहित गल्छी गाउँपालिका स्तरिय जनप्रतिनिधि, महिला सञ्जालका प्रतिनिधिहरु बचि भएको योजना तथा निति निर्माण कार्याशाला सम्पन्न भएको छ ।
गल्छी गाउँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमल्सीनाको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा लैगिंकता र लिङ्गको बिषयमा अपराध संहिता, देवानी कानुनका बिषयमा अधिबक्ता एबं महिला मानवअधिकार जिल्ला सञ्जाल केन्द्रीय महासचिव महिला अधिकारकर्मी राधिका सापकोटाले अवधारणगत स्पष्टता पार्नु भएको थियो । कार्यक्रममा हाईवे बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका उपाध्यक्ष उमा नेपाल, यूएमएन धादिङ टिम लिडर सबु तामाङ र सिड्स धादिङ कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती, थाक्रे महिला सञ्जालकी अध्यक्ष एबं सिड्सका कोषाध्यक्ष यशोदा विडारीले सामाजिक रुपान्तरणमा महिलाहरुको बिभेदीकरणलाई अन्त्य गर्दै समृद्धिको अभियानमा गाऊँपालिकाको अग्रसरता रहनु पर्ने बिषयमा सुझाव दिनु भएको थियो ।
कार्यशालाले गाउँपालिका भित्रका बिभेदका सवालहरुको पहिचान गर्दै आगामी दिनमा गाउँपालिकाले बिकासका योजना गर्दा लैगिंक मैत्री वनाउदै विकासको मुल प्रवाहमा महिलालाई अगाडी ल्याउन रणनिति योजना तथा निति निर्माणका लागि उपाध्यक्ष राधा तिमल्सीनाको संरक्षकत्व र महिला नेतृ उमा नेपालको संयोजकत्वमा १३ सदस्य उप समिति गठन गर्दै आगामी ३ महिना मित्र योजना तथा निति निर्माण गरी तयार गर्ने सर्बसम्मत निर्णय गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ आश्विन २०७५, सोमबार २०:३६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories