नागढुङगा-नौविसे सुरुङमार्ग निर्माणका लागि ६ कम्पनीको आवेदन

691 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ कार्तिक २०७५, आईतवार ०६:४५

सम्पादक: Dhading News

– धादिङ न्यूज समाचारदाता

धादिङ : राजधानी प्रवेश गर्ने मुख्य नाका नागढुंगाको सवारी चापलाई कम गर्न बर्षौ देखि चर्चामा रहेको तर निर्माण कार्य अघि बढ्न नसकेको बहुचर्चित नागढुङगा-नौविसे सुरुङमार्ग निर्माण कार्य अघि बढ्ने भएको छ । सो सुरुङ मार्ग  निर्माण गर्न ६ वटा कम्पनीले आवेदन दिएका छन् ।

महाशाखाले साउनमा पहिलो पटक ६० दिने ग्लोवल टेण्डर निकाल्दा कुनै पनि कम्पनीले आवेदन नदिएपछि १५ दिन थपिएको म्यादमा ६ को आवदेन परेको हो ।

सुरुङमार्ग निर्माण गर्नका लागि सडक विभाग अन्तर्गतको वैदेशिक सहायता कार्यान्वयन महाशाखाले ग्लोवल टेण्डरमा आवेदन मागेको थियो जसमा चिनियाँ पाँच कम्पनी र एउटा जापानिज कम्पनीले आवेदन दिएका छन्।

४५ कम्पनीले वोलपत्र खरिद गरेपनि ६ वटाले मात्र आवेदन पेश गरेको महाशाखाले जनाएको छ ।

आगामी जनवरीसम्ममा छनोट प्रक्रिया सकेर निर्माणको कामै सुरु गर्ने महाशाखाको तयारी रहेको र छनोट हुने कम्पनीले तीन बर्षमा सुरुङमार्ग निर्माण सक्नुपर्ने उल्लेख छ ।

सुरुङमार्ग नागढुङगा-नौविसे सडक खण्ड अन्तर्गतको नेपाल आयल निगमको डिपो (थानकोट) नजिकैको बस्नेतछापदेखि सिस्नेखोला २.७ किलोमिटर लामो सुरुङमार्ग निर्माण हुनेछ। सुरुमार्गको पुर्वीद्धार नागढुङगो फेदीमा पर्ने बस्नेतछापमा रहनेछ भने पश्चिमद्धार सिस्नेखोलामा रहनेछ।

थानकोटदेखि सुरुङमार्गको पुर्वीद्धार बस्नेतछापसम्म २.६ किमी पहुचमार्ग निर्माण हुनेछ। सुरुङमार्गले नागढुङगाबाट घुमेर जाने बाटोमा लाग्ने ८ किमी बाटो छोट्याउने छ।

डिपिआर अनुसार सुरुङमार्ग ९.५ मिटरको चौडार्इको हुने छ। सुरुङमार्ग तीन लेनको हुनेछ। जसमा ३.५/३.५ मिटरका सवारीसाधन आउन र जानका लागि दुर्इ वटा लेन हुनेछ। बीचमा साढे दुर्इ मिटरको सहायक लेन रहने छ। यसको लागत २२ अर्व लाग्ने प्रारम्भिक अनुमान रहेको छ । जसमा १६ अर्व रुपैयाँ जापानिज सरकारको सहुलियत ऋण र ६ अर्व नेपाल सरकारको हुनेछ।

जापान अन्तराष्ट्रिय सहयोग नियोग (जाइका) को आर्थिक सहयोगमा जापानको निप्पन इन्जिनियरिङ कन्सल्ट्याण्टले सुरुङमार्गको विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन (डिपिआर) तयार पारेको यो सुरुङमार्ग सन् २०२२ सम्ममा निर्माण सक्ने लक्ष्य लिर्इएको छ।

नेपाल तारा डट कमको सहयोगमाधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ कार्तिक २०७५, आईतवार ०६:४५ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।  सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories

Above Footer Ad