निर्वाचित महिला सदस्यहरुको क्षमता विकासका लागि तालिम

487 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १८ कार्तिक २०७५, आईतवार ०६:५६

सम्पादक: Dhading News

थाक्रे-धादिङ जिल्लाको थाक्रे गाऊँपालिका वडा नः ६,७,८ र ११ र गल्छी गाऊँपालिकाको वडा नः ८ मा निर्वाचित महिला सदस्यहरुको क्षमता विकासका लागि तालिम संचालन गरिएको छ । साविकको गोगनपानी गाविसका पर्ने अहिलेको थांक्रे र गल्छी गाउँपालिकामा संचालित लैगिंक शसक्तिकरण परियोजना अन्र्तगत सो तालिम दिईएको हो । तालिममा सामुदायिक समूहका अगुवा , वडा तथा पालिका स्तरिय महिला सञ्जालका अगुवा , संबन्धित वडावाट निर्वाचित वडा सदस्यहरुको सहभागीता रहेको थियो । तालिम कार्तिक १६ र १७ गते संचालन गरिएको थियो ।

चन्द्रज्योती एकिकृत ग्रामिण विकास समाजको आयोजना , यूएमएन धादिङको सहयोगमा संचालित परियोजनाको तर्फवाट आयोजित कार्यक्रममा अधिवक्ता राधिका सापकोटा, सस्थाका कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती लगाएतले कानुनी व्यवस्था, स्थानिय विकासमा भएका योजना र उक्त योजनाको कार्यन्वयनमा महिला नेतृत्वको औचित्यको बिषयमा जानकारी गराउनु भएको थियो । कार्यक्रमको समापनमा जिल्ला समन्वय समिति सदस्य उर्मिला रेग्मी,थाक्रे वडा नः ११ वडा अध्यक्ष रवि प्रकास ओझा, र गल्छी गाऊँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमल्सीनाले सामुहिक छलफलवाट निकालिएको निश्कर्षले समाजिक विकासमा योगदान पुग्ने भएकोले पालिकाको तर्फवाट आवश्यक प्रथामिकता दिई काम गर्न सक्षम रहेकोले स्थानिय समस्याको उजागर गर्न अगुवा महिलाहरुको भुमिका अत्यन्त महत्वपूर्ण रहेको धारणा राख्नु भएको थियो ।
कार्यक्रममा थाक्रे महिला सञ्जाल अध्यक्ष यशोदा विडारी, निर्वाचित महिला सदस्यको तर्फवाट सुशिला सुवेदी , वडा सञ्जाल तर्फवाट निर्मला लामिछाने ,समुह अगुवा सरिता तामाङ ले २ दिनको वसाईवाट समुदायको रुपान्तरणमा योगदान गर्न आत्मवल वढाएको ले आगामी दिनमा अझै सामुदायिक विकासमा महिलाको भुमिका स्थापित गर्न यो तालिम प्रभावकारी रहेको विचार राख्नु भएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१८ कार्तिक २०७५, आईतवार ०६:५६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत स्वास्थ्य सेवामा नागरिकको पहुँच सुनिश्चित गर्ने उद्देश्यका साथ  धादिङ जिल्लाका पाँच वटा स्थानीय.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

Categories