नेपाल सम्वत ११३९ को खुशियालीमा धादिङमा विभिन्न कार्यक्रम

539 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ कार्तिक २०७५, बिहीबार १०:१४

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ । नेपाल सम्वत ११ सय ३९ सुरु भएको खुशियालीमा बिहीवार धादिङ लगायत देशभर मुलुक भर विभिन्न कार्यक्रम गरिएको छ ।  नेपाल संवतको खुसियालीमा विभिन्न स्थानमा सांस्कृतिक पहिचान झल्कने पोशाक सहित झाकी निकालिएको छ ।नेपाल सम्वत ११३९ को अबसरमा धादिङका नेवार समुदायले याली तथा जेष्ठ नागरिकको सम्मान गरेका छन् ।

झिगु नेवा समाज धादिङ र नेवा दबुको संयुक्त आयोजनामा बिहीवार विहान धादिङबेसी पुछारवजार चोकबाट शुरुभएको ¥यालीले सदरमुकाम धादिङबेसी वजारपरिक्रमा गरेको थियो। ¥याली शुरु हुनु अघि बजारक्षेत्रका ८४ बर्ष उमेर पुरा गरेका जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरिनुको साथै बाजागाजा सहित बजार परिक्रमा समेत गराईएको थियो । ¥यालीमा नेवार समुदायमा चलनमा रहेका विभिन्न झाँकी, लाखे टाकुटुकेनाच पनि प्रदर्शनी गरिएको थियो । ¥यालीमा नेवार समुदायका  साथै अन्य समुदायका प्रतिनिधिहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो ।
जिल्लाको गल्छी  गाउँपालिकाको महेश दोभानबाट गल्छी छाङ्गेश्वर मन्दिरसम्म पनि नयाँ नेपाल सम्बतको अबसरमा विहीबार ¥याली सम्पन्न भएको छ । यसैगरी जिल्लाको गजुरी, मलेखु, वेनिघाट, नौविसे लगायतका स्थानमा पनि नेवार समुदायको आयोजनामा नेपाल सम्बतको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरु आयोजना  गरिएको झिगु नेवा समाज धादिङले  जनाएकोछ ।
     नेपाल सम्वतका प्रवर्तक शंखधर साख्वालाई २०५६ सालमा राष्ट्रिय विभूति घोषणा गरेको सरकारले नेपाल सम्वतलाई २०६५ सालमा राष्ट्रिय मान्यता दिएको थियो । लिच्छवीकालिन राजा राघवदेवको पालामा काठमाण्डौका व्यापारी शंखधर साख्वाले सबैलाई ऋणबाट मुक्त गरेको खुशियालीमा विक्रम सम्वत ९ सय ३६ बाट नेपाल सम्वत मनाउन थालिएको इतिहास छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ कार्तिक २०७५, बिहीबार १०:१४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु भएको छ । सुरुङमार्ग निर्माणको जिम्मेवारी पाएका जापानी निर्माण संस्था हाजमा आङ्दो कर्पोरेशनले.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

हाडनाताकरणी मुद्दाका फरार अभियुक्त २२ वर्ष पछी पक्राउ

धादिङ -जिल्लामा फरार प्रतिवादी पक्राउ अभियान संचालन गरिरहेको धादिङ प्रहरीले हाडनाता करणी अपराध गरेर फरार रहेका.....

धादिङका एसपी फेरिए, अब धादिङको प्रहरी प्रमुखमा रविन्द्र रेग्मी

धादिङ- प्रहरी प्रधान कार्यालयले धादिङ लगायत चार जिल्लाको प्रहरी नेतृत्व हेरफेर गरेको छ । प्रहरी प्रधान.....

Categories