नेपाल सम्वत ११३९ को खुशियालीमा धादिङमा विभिन्न कार्यक्रम

833 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ कार्तिक २०७५, बिहीबार १०:१४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ । नेपाल सम्वत ११ सय ३९ सुरु भएको खुशियालीमा बिहीवार धादिङ लगायत देशभर मुलुक भर विभिन्न कार्यक्रम गरिएको छ ।  नेपाल संवतको खुसियालीमा विभिन्न स्थानमा सांस्कृतिक पहिचान झल्कने पोशाक सहित झाकी निकालिएको छ ।नेपाल सम्वत ११३९ को अबसरमा धादिङका नेवार समुदायले याली तथा जेष्ठ नागरिकको सम्मान गरेका छन् ।

झिगु नेवा समाज धादिङ र नेवा दबुको संयुक्त आयोजनामा बिहीवार विहान धादिङबेसी पुछारवजार चोकबाट शुरुभएको ¥यालीले सदरमुकाम धादिङबेसी वजारपरिक्रमा गरेको थियो। ¥याली शुरु हुनु अघि बजारक्षेत्रका ८४ बर्ष उमेर पुरा गरेका जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरिनुको साथै बाजागाजा सहित बजार परिक्रमा समेत गराईएको थियो । ¥यालीमा नेवार समुदायमा चलनमा रहेका विभिन्न झाँकी, लाखे टाकुटुकेनाच पनि प्रदर्शनी गरिएको थियो । ¥यालीमा नेवार समुदायका  साथै अन्य समुदायका प्रतिनिधिहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो ।
जिल्लाको गल्छी  गाउँपालिकाको महेश दोभानबाट गल्छी छाङ्गेश्वर मन्दिरसम्म पनि नयाँ नेपाल सम्बतको अबसरमा विहीबार ¥याली सम्पन्न भएको छ । यसैगरी जिल्लाको गजुरी, मलेखु, वेनिघाट, नौविसे लगायतका स्थानमा पनि नेवार समुदायको आयोजनामा नेपाल सम्बतको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरु आयोजना  गरिएको झिगु नेवा समाज धादिङले  जनाएकोछ ।
     नेपाल सम्वतका प्रवर्तक शंखधर साख्वालाई २०५६ सालमा राष्ट्रिय विभूति घोषणा गरेको सरकारले नेपाल सम्वतलाई २०६५ सालमा राष्ट्रिय मान्यता दिएको थियो । लिच्छवीकालिन राजा राघवदेवको पालामा काठमाण्डौका व्यापारी शंखधर साख्वाले सबैलाई ऋणबाट मुक्त गरेको खुशियालीमा विक्रम सम्वत ९ सय ३६ बाट नेपाल सम्वत मनाउन थालिएको इतिहास छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ कार्तिक २०७५, बिहीबार १०:१४ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक महिलाको ज्यान गएको छ । अन्य चार जना घाईते भएका छन् । सुत्केरी लिएर काठमाडौबाट धादिङबेसी तर्फ.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

Categories