मंसिर १४ देखि २३ गते सम्म चरौंदीमा धादिङ महोत्सव हुने

444 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ मंसिर २०७५, आईतवार १२:२३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, – ‘धादिङको दिगो विकास र अर्थतन्त्रको आधार, कृषि जलश्रोत पर्यटन तथा उद्योगको पूर्वाधार’ भन्ने नाराका साथ मंसिर १४ गतेदेखि २३ गते सम्म चरौंदीमा धादिङ कृषि,पर्यटन तथा औद्योगिक मेला अर्थात धादिङ महोत्सव हुने भएको छ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघ दक्षिण भेगिय क्षेत्रीय समितिको आयोजनामा हु्न लागेको मेलाको सह आयोजकमा वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका रहेको छ । 

जिल्लाको कृषि, घरेलु, पर्यटन, जातीय संस्कृति, वन तथा खनिजजन्य उत्पादनको प्रचार–प्रसार एवम् प्रवद्र्धन गर्ने उद्देश्यले हुन लागेको सो मेलाको  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी ( नेकपा)का अध्यक्ष एवम पुर्व प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दहालले मंसिर १४ गते उदघाटन गर्नु हुने भएको छ ।

 मेलामा फलफुल, तरकारी , माछा, माहुरी, च्याउ, सुन्तला,उखु, खाद्यन्नवाली लगायत प्रर्दशनीमा राखिने छ । महोत्सवमा घरेलु तथा साना उद्योगबाट उत्पादित वस्तुको प्रदर्शनी, औद्योगिक उत्पादन, हस्तकला, जडिवुटी तथा वनपैदावार, खनिजजन्य उत्पादनको प्रदर्शनी तथा विक्री गरिने धादिङ उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष वोधनाथ दुवाडीले वताउनु भयो ।

 धादिङ जिल्लाको पर्यटकिय क्षेत्रहरुको प्रचार प्रसार एवम् प्रवद्र्धनको लागि प्याराग्लाईडिङ तथा हेलिकप्टरबाट दृश्यावलोकन एवम् जिल्लाको पर्यटकिय क्षेत्रहरुको जानकारी गराउने व्यवस्था मिलाइने अध्यक्ष दुवाडीले वताउनु भएको छ ।

महोत्सवका राष्ट्रिय तथा स्थानीय रूपमा ख्याती प्राप्त कलाकारहरुबाट दैनिक सांस्कृतिक प्रस्तुति र जातजातीका भेषभुषा तथा संस्कृति प्रदर्शनी गरिने भएको छ । महोत्सवमा विद्यार्थी, अपाङगता भएका र जेष्ठ नागरिकलाई अवलोकनको लागि सहुलियत दरमा टिकटको व्यवस्था गरिने छ ।

कृषि, उद्योग, व्यापार, पर्यटन तथा जिल्लाको आर्थिक एवम सामाजिक विकासमा समर्पित विभिन्न निकायहरुको सहकार्यमा महोत्सवको आयोजना गरिएको उधादिङ द्योग वाणिज्य संघ धादिङले जनाएको छ । स्थानीयस्तरमा उत्पादन भएका वस्तुहरूको प्रचार–प्रसार गर्नुका साथै क्रेता र विक्रेताबीचमा सम्बन्ध विस्तार गर्नका लागि सो महोत्सवको आयोजना गरिएको महोत्सव मुल आयोजक समितिले जनाएको छ ।

धादिङमा प्राकृतिक सम्पदा प्रशस्त रहेको तर तिनको समुचित विकासको र प्रचार प्रसारको अभावले गर्दा ओझेलमा पर्दै गइरहेकोले महोत्सव मार्फत सम्पदाको संरक्षण ,धादिङमा उत्पादन हुने खाद्य वस्तु, स्थानीय कला, संस्कृति, कृषि, सूचना, पर्यटन,धार्मिक तथा औद्यौगिक प्रदर्शनीहरू महोत्सवको मुख्य आकर्षण हुने बताइएको छ । महोत्सवमा कृषि तथा फलफुल,पशुजन्य उत्पादन,तयारी पोशाक, पर्यटन प्रवद्र्धन, धार्मिक सम्पदा, विद्युतीय मेशिन औजार, कला संस्कृति,जडिबुटी,लोपोन्मुख वस्तुहरु, रुवी ढुंगा, स्लेट, गन्धकका साथै बिज्ञान प्रविधि लगायतका सामानहरुको प्रदर्शनीकक्ष राखिने बताइएको छ ।
महोत्सवमा एक सय ५०वटा स्टल रहने छ ।  महोत्सव  करीब १ लाखले अवलोकन गर्ने अपेक्षा गरिएको र महोत्सवमा करीब पाँच करोडको कारोबार हुने आयोजक संस्थाको अपेक्षा रहेको  छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ मंसिर २०७५, आईतवार १२:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories