घ्याङफेदी दुर्घटनामा मृतक सबैको सनाखत

429 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ मंसिर २०७५, शनिबार १७:५८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,२९ मंसिर, – नुवाकोट जिल्लाको घ्याङफेदीमा शुक्रबार सांझ भएको मिनिट्रक दुर्घटना हुँदा ज्यान गुमाउने २०  जनाको सनाखत भएको छ जिल्ला प्रहरी कार्यालय नुवाकोटले दुर्घटनामा मृत्यु भएका २० जना र घाइते १४ जनाको बिबरण सार्वजनिक गरेको छ । घाइतेहरूको काठमाडौँको त्रिवि शिक्षण अस्पताल, विपि स्मृति अस्पताल र अन्तर्राष्ट्रियमैत्री बाल अस्पतालमा उपचार भैरहेको प्रहरीले बताएको छ ।
सदरमुकाम विदुरदेखि ५० किलोमिटर दूरीमा रहेको दुप्चेश्वर गाउँपालिका–६ सिम्टाङबाट शुक्रबार साँझ घ्याङफेदीको सिसिपुतर्फ जाँदै गरेको बा ३ ख ३९१३ नंं को मिनीट्रक घ्याङडाँडामा दुर्घटना भएको थियो । कच्ची र साँघुरो सडक भएका कारण घुमाउरो मोडमा ट्रकको टायर सडकबाट बाहिर गई दुर्घटना भएको अनुमान गरिएको छ । मिनीट्रक सडकदेखि करीब ६०० मिटर तल तादी खोलामा खस्दा क्षतीग्रस्त हुन पुगेको प्रहरीले जनाएको छ । शिखरबेसीको सिम्टाङमा मृत्यु भएको आफन्तको घेवामा सहभागी भएकाहरुलाई लिएर गाउँ जाँदै गरेको मिनीट्रक दुर्घटनामा परेको हो ।
दुर्गम भएको कारण घाइतेको उद्धारमा समस्या भएको थियो । सदरमुकामबाट गएको सुरक्षाकर्मी,स्थानीयवासी, राजनैतिक दलका नेता कार्यकर्ता,सामाजिक कार्यकर्ताहरुले रातैभरी दुर्घटनास्थलमा घाईतेको खोजी तथा उद्धार गरेका थिए । स्थानीय उद्धारकर्ताले मिनीट्रकमा पठाएका बिरामीलाई बीच बाटोबाट एम्बुलेन्समा हालेर उपचारका लागि दुर्घटना भएको पाँच घण्टापछि राजधानी पठाइएको दुप्चेश्वर गाउँपालिकाका अध्यक्ष योविन्द्रसिंह तामाङले बताए ।
मृतकहरु अधिकांश दुप्चेश्वर गाउँपालिका वडा नम्बर १ का छन् । प्रहरीका अनुसार घटनास्थलमानै ज्यान गुमाउनेहरुमा १ बालिका, २ महिला र पुरुष १७ जना रहेका छन् । सनाखत भएका मृतक पुरुष तर्फ दुप्चेश्वर गाउँपालिका वडा नम्बर १ का सुकुराम तामाङ(२४),केनाम तामाङ(४८),आईते तामाङ(३५),रिभन तामाङ(२५),मंगले तामाङ(२३),सेलवन तामाङ (५५),खम्सुङ तामाङ(६२), टोकल तामाङ(५५),भिम तामाङ(२१),विरे तामाङ (४३), लक्ष्य तामाङ(३३), मिङमार तामाङ(४४),छोङसेनम तामाङ(३३),मिनवहादुर तामाङ(५०),कृष्णवहादुर तामाङ(१९) र सुवय लामा (४०) बर्षका छन् । यसै गरी ७ नम्बर वडाका १८ बर्षिय रितेश पण्डित रहेका छन् ।
दुर्घटनामा परि मृत्यु भएका दुप्चेश्वर १ का १४ बर्षिया सिता तामाङ, २७ बर्षिया विपिमाया तामाङ र ३६ बर्षिया सुनसरी तामाङको पनि सनाखत भएको छ । सुकुराम तामाङ बाहेक सबै जनाको घटना स्थलमानै मृत्यु भएको पनि जिल्ला प्रहरी कार्यालय नुवाकोटले जानकारी दिएको छ ।
दुर्घटनामा परि घाईते भएका १४ जनाको नाम पनि प्रहरीले सार्वजनिक गरेको छ । उनिहरु सबै दुप्चेश्वर गाउँपालिका वडा नम्बर १ का रहेका छन् । उपचारमा रहेका घाईतेहरु मध्ये छिरिङ तामाङ (२२),रामवहादुर तामाङ(४०), राम तामाङ (१७) र साईला तामाङ (३६)को शिक्षण अस्पताल महाराजगन्जमा उपचार भईरहेको छ ।
विरिमाया तामाङ र उनको ९ महिनाकी छोरीको अन्र्तराष्ट्रिय वालमैत्री अस्पतालमा उपचार भईरहेको छ भने शिर मिन्दु तामाङ(२३),सावित्री तामाङ(३६),मसिनो तामाङ(४५),मोजित तामाङ(३८),विरवहादस। तामाङ(४९),लक्ष्मण तामाङ(१८),चन्द्रवहादुर तामाङ(३३) र सुकुराम तामाङ (२६)को विपि स्मृति अस्पतालमा उपचार भईरहेको र उनिहरुको अवस्था मध्यम रहेको पनि प्रहरीले जनाएको छ ।
गाउँबाट शव लिएर जिल्ला अस्पताल आउन असम्भव भएकाले नुवाकोट जिल्ला अस्पताल त्रिशूलीबाट चिकित्सक टोली गाउँमै पठाएर शवको पोष्टमार्टम गर्ने व्यवस्था मिलाईएको नुवाकोटका प्रमुख जिल्ला अधिकारी उद्धववहादुर थापाले वताए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२९ मंसिर २०७५, शनिबार १७:५८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय भरतपुर चितवनको वार्षिक कार्यक्रमअन्‍तर्गत सदरमुकामभित्रको ७ किलोमिटर सडक रु ५ करोड को लागतमा.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

थाक्रेमा दुर्घटना, एक जनाको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज । धादिङ थाक्रे ९ किलोमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ । ट्रिफर र बस आपसमा ठोकिँदा एक.....

राधेलाई १० दिन हिरासतमा राख्न प्रशासनको अनुमति

  धादिङ २३ असोज- राधे उपनामले चिनिने राधाकृष्ण भण्डारीलाई शान्ति सुरक्षा भंग गर्न खोजेको सम्बन्धी कसुरमा.....

जनप्रतिनिधिलाई धम्क्याएको आरोपमा ‘राधे’ पक्राउ

धादिङ, २३ असोज - जनप्रतिनिधिलाई धम्की दिएको आरोपमा  नेपाल तरुण दल धादिङका उपाध्यक्ष समेत रहेका राधाकृष्ण भण्डारी.....

Categories