गल्छीको कार्कीडाँडमा निःशुल्क पशु स्वास्थ्य शिविर

611 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ पुष २०७५, शुक्रबार २०:३७

सम्पादक: Dhading News

 

 

 धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ कार्कीडाँडामा निःशुल्क पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । गल्छी गाउँपालिकाको आयोजना र रिम्स नेपालको सहयोगमा शुक्रवार कार्कीडाँडामा पशु स्वास्थ्य शिविर संचालन भएको हो । गल्छी गाउँपालिकाको चालु आर्थिक  बर्षको नियमित कार्यक्रम अन्र्तगत उक्त शिविर संचालन गरिएको हो ।
शिविरको  अवसरमा गल्छी गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठ, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दानवहादुर ऐडी, ४ नम्बर वडाका अध्यक्ष राजु अधिकारी, रिम्स नेपालका कार्यक्रम संयोजक चेतनाथ त्रिपाठी लगायतको उपस्थिति रहेको थियो । शिविरमा धादिङ भेटेरीनरी अस्पताल तथा पशु सेवा बिज्ञ केन्द्रका प्रमुख विनोद यादव र प्राविधिक सहायक घुरन मण्डल,गल्छी गाउँपालिका पशुसेवा शाखा संयोजक ना.प.स्वा.प्रा.अश्वस्थामा अर्याल , एक गाउ एक प्राबिधिक ना.प.स्वा.प्रा. मिना अधिकारी, रिम्स नेपालका प्राबिधिक खेमराज कार्की चिरञ्जिबी आचार्य र बिशेष प्राबिधिक सहयोग दिपनारन खतिवडा (शिबराम)को नेत्तृत्वमा रहेको टोलीले पशुको स्वास्थ्य परीक्षण तथा विरामी पशुका लागि औषधि प्रदान गरेका थिए ।
शिविरमा १०५ परिवारको १ सय ४२ भैसी १ सय ५१ गाईगोरु गरी जम्मा २ सय ९३ पशुको गोवर परिक्षण गरि निशुल्क नाम्ले जुकाको औषधि भिटामिन बितरण गरिनुको साथै ७ सय २९ वटा वाख्राको लागी निशुल्क नाम्ले जुकाको औषधि भिटामिन लगाएत बिभिन्न रोग बिरुद्धको औषधि बितरण गरिएको थियो । यसै गरी ६ सय २५ स्थानिय कुखुरा एवं ५ वटा कुकुरलाई निशुल्क औषधि बितरण गरिएको थियो । शिविरमा जम्मा १हजार २२ पशु र ६ सय २५ पंक्षी लाभान्वित भएको गल्छी गाउँपालिका पशुसेवा शाखा संयोजक अर्यालले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ पुष २०७५, शुक्रबार २०:३७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories