धादिङको नेत्रावतीमा जीप दुर्घटना, १३ जना घाईते

272 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १७ पुष २०७५, मंगलवार २०:११

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,१७ पुस – धादिङको नेत्रावती डबजोङ गाउँपालिकाको वडा नम्बर ५ जलजले विहार थोकमा मंगलबार दिउँसो जीप दुर्घटना हुँदा १३ जना घाइते भएका छन् ।
काठमाण्डौंबाट सदरमुकाम धादिङबेशी हुंदै खनियावास गाउँपालिकाको डुन्डुरेका लागी छुटेको ना १ झ ७३९० नम्बरको जीप नेत्रावती गाउँपालिकाको जलजले विहार थोकमा मंगलबार दिउँसो ३ वजे तिर दुर्घटना हुंदा १३ जना घाईते भएका हुन । जिप सडक देखि १ सय ५० मिटर तल खसेको प्रहरीले जनाएको छ ।
घाईते मध्ये १२ जनाको अवस्था गम्भीर रहेको छ भने ७ जना लाई हेलिकप्टर बाट र एक जना लाई एक्बुलेन्स मार्फत उपचारका लागि काठमाण्डौं लगिएको छ ।
गम्भिर घाईतेहरुलाई उपचारका लागि नेपाली सेनाको नाईटभिजन हेलिकप्टर र सम्मिट एयरको निजी हेलिकप्टर मार्फत काठमाण्डौं लगिएको हो । जिल्ला अस्पतालमा ल्याईएका घाईतेहरुलाई सेनाको नाईटभिजन हेलिकप्टरबाट साँझ ६ः१५ बजे काठमाडौ लगिएको हो । यस अघि दुर्घटना स्थलबाट २ जना घाईते लिएर आएको सम्मिट एयरको हेलिकप्टरले सदरमुकामबाट अरु २ जना समेत गरी जम्मा ४ जना घाईतेलाई काठमाडौ लगेको धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डेले जानकारी दिए ।
दुर्घटनामा परि घाईते हुनेहरुमा त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ का बर्ष ३६ की बिमला परियार,नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ३ का ३६ बर्षका बाबुरामप्रसाद रिजाल,खनियाबास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ का २० बर्षका शिल्पा तामाङ,सोही ठाउँका २० बर्षका शंकर तामाङ,नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ का २४ बर्षका कपिल खनाल,रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ६ को ५४ बर्षका कुमार लामा रहेका छन् । यसै गरी जिल्लाकै रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का २८ बर्षका बुद्धि लामा,रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ६ का बर्ष २८ का दुलाल तामाङ र खनियावास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ का ३४ बर्र्षीय लिलाकुमारी तामाङ,रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ३ बस्ने का २४ बर्र्षीया मुन्डी तामाङ, सोहि स्थानको बर्ष २४ कि रेसा तामाङ,रेसा तामाङ को छोरा बर्ष ५ को श्याम तामाङ र सोहि स्थान बस्ने बर्ष ४० कि शुसी तामाङ रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।
ग्रामीण सडकमा चल्ने जिपमा १२ जना यात्रु अट्ने भएपनि क्षमता भन्दा धेरै यात्रु लिएर जिपहरु चल्ने गर्दछन ।
दुर्घटना स्थल सदरमुकाम धादिङबेसीबाट डेढ घण्टाको यात्रा पछि पुगिन्छ । स्थानीयवासी रेडक्रसकर्मी तथा प्रहरीले उद्धार गरि घाईतेहरुलाई धादिङबेसी ल्याईएको थियो । उद्धारगरी ल्याईएका घाईतेलाई काठमाण्डौं लैजान निजी हेलिकप्टरले नमानेपछि नेपाली सेनाको हेलिकप्टर मगाएर सांझ अवेर मात्र घाईतेहरुलाई काठमाण्डौं लगिएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१७ पुष २०७५, मंगलवार २०:११ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक ६ लेनको बनाईदै

काठमाडौं । देशका ६७ जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने र राजधानीबाट वाहिरिने यात्रुले प्रयोग गर्ने नागढुंगा–मुग्लिन सडक खण्डको अव विस्तार गरिने भएको छ । अहिले दुई लेनमा रहेको सडकलाई अब ६ लेनसम्म विस्तार.....

नागढुंगा सुरुङमार्गको प्रधानमन्त्रीबाट आज शिलान्यास हुने

काठमाडौं - बहुचर्चित नागढुंगा सुरुङमार्गको शिलान्यास हुने भएको छ । राजधानी प्रवेश गर्ने मुख्य सडक मार्ग नौविसे.....

अष्ट्रियाका नागरिक सोमदाङमा मृत भेटिए

केशव अधिकारी धादिङ,३ कात्तिक - धादिङको रुबिभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर १ सोमदाङमा एक विदेशि नागरिक मृत अवस्थामा.....

बुढीगण्डकी आयोजनाको बाँकी मुआव्जा छिट्टै आउने

काठमाडौं । बुढीगण्डकी जलविद्युत परियोजनाको जग्गाको मुआब्जा निर्धारणमा भएको ढिलाईलाई अन्त्य गर्न सरोकारवाला.....

नौविसे सडकबोर्डको ढाँटमा कुकर बम, सेनाद्धारा निष्क्रिय

धादिङ, ३ कात्तिक - धादिङको धुनिबेसी नगरपालिकामा पर्ने पृथ्वीराजमार्गको चालिसे स्थित सडक बोर्डको ढाँटमा आईतबार.....

Categories