हिन्दुङ्गको पहिरोमा हराएकाहरुको खोजी जारी

531 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ माघ २०७५, मंगलवार २२:०९

सम्पादक: Dhading News

रुवीभ्याली, – धादिङको रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ४ हिन्दुङमा पहिरोमा परेर आईतबार विहान देखि हराईरहेकाहरुको खोजी कार्यलाई तिव्र पारिएको छ । सोमबार घटनास्थल पुगेको सुरक्षाकर्मीको टोलीले स्थानीयको सहयोगमा पहिरोले पुरिएको ओडारको भित्र पस्ने बाटो वनाउन ढुंगा फुटाउने कार्य गरिरहेको छ ।
लगातारको हिमपातपछि खसेको पहिरोले ओडार पुरिएपछि आईतबार विहान देखि हिन्दुङ गाउँका ४५ वर्षीय नोर्बु तामाङ र १८ वर्षीय धनबहादुर तामाङ हराईरहेका छन् । हराईरहेका दुवै जनाकोे अवस्था अझै सम्म अज्ञात रहेको छ । भेडा वाख्रा चराउन जंगल गएका उनिहरु लगातारको हिमपात पछि ओडारमा बसेको अवस्थामा आइतबार बिहान ओडार भन्दा माथिको ठूलो चट्टान फुटेर पहिरो गएपछि २ सय ६० वटा भेडा र च्याङग्रा सहित हराईरहेका हुन ।
हराईरहेका व्यक्तिको खोजीका लागि जिल्ला नेपाल प्रहरी, शशस्त्र प्रहरी बलका ३० जना सुरक्षाकर्मी र स्थानीयवासी जुटेका छन् । उद्धारका लागि खटेको टोलीले सोमबार र मंगलवार दिनभर ओडार वाहिरको ढुंगा पन्छाउने र वाटो वनाउन ढुंगा फुटाउने काम गरेको शशस्त्र प्रहरी वल धादिङबेसी हेर्डक्वार्टर गणका गणपति प्रहरी नायव उपरिक्षक दर्शन गिरीले जानकारी दिनु भयो । पहिरोमा निकै ठुला ढुंगा खसेकाले फुटाउन र पन्छाउन समेत निकै कठिनाई रहेपनि टोलीले सांझ अवेर सम्म उद्धार कार्य जारी राखेको र रातीको समयमा सो ठाउँमा उद्धारको कार्य गर्न निकै कठिनाई हुने भएकाले उद्धारमा खटिएको टोलीले बुधवार विहान ६.३० वजे देखिनै ढुंगा फुटाउने, पन्छाउने कार्यलाई निरन्तरता दिने पनि प्रनाउ गिरीले वताउनु भयो ।
ढुंगा पन्छाउने क्रममा मंगलबार ३ वटा मरेको च्याङग्रा भेटिएको वताईएको छ । ओडार भित्र फसेका व्यक्ति र भेडा च्याङग्रा जिवितै हुन सक्ने स्थानीयको दावी छ । ओडारको वाहिर पहिरो खसेको र भित्र फराकिलो ठाउँ भएकाले भित्र रहेकाहरु जिवितै हुन सक्ने भन्दै खोजी कार्यलाई तिव्र पारिएको हो । घटना पछि पुर्व गृहमन्त्री बुद्धिमान तामाङ, प्रदेश सभाका सांसद जगत सिम्खडा,धादिङ जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपाल, प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डे, नेपाल प्रहरीका कार्यालय प्रमुख एसपि डम्बरवहादुर बिक, शशस्त्र प्रहरी बल धादिङका कार्यालय प्रमुख डिएसपि दर्शन गिरी, धादिङका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी धोलकराज ढकाल,रुवीभ्याली गाउँपालिकाका प्रमुख चेरुङ तामाङ लगायतको टोलीले घटनास्थलको स्थलगत अवलोकन गरेका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१५ माघ २०७५, मंगलवार २२:०९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक महिलाको ज्यान गएको छ । अन्य चार जना घाईते भएका छन् । सुत्केरी लिएर काठमाडौबाट धादिङबेसी तर्फ.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

Categories