खानीखोलामा समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रमको अन्तरक्रिया

337 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ फाल्गुन २०७५, बुधबार २१:०६

सम्पादक: Dhading News

धुनिवेसी – समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रमको अवधारणालाई कार्यान्वयन गराउन फागुन १ गते बुधवार ईलाका प्रहरी कार्यालय खानिखोलामा सरोकारवालाहरुका बिच को छलफल तथा अन्त्रक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।
समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रमको उद्धेश्य तथा कार्य–प्रणालीका बिषयमा जानकारी दिन आयोजना गरिएको कार्यक्रममा धुनिवेशी नगरपालिकाका मेयर वालकृष्ण आचार्यका साथै अन्य जनप्रतिनिधिहरु,संघ संस्था तथा नागरिक समाजका प्रतिनिधि, स्थानीय बुद्धिजिबि, समाजसेवी, महिला संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

कार्यक्रममा ३ नम्बर प्रदेश प्रहरी कार्यालय हेटौडाका प्रमुख प्रहरी नायव महानिरिक्षक दिपक कुमार थापाले समुदाय प्रहरी साझेदारी अबधारणा कार्यान्वयनमा आए पश्चात समुदाय र प्रहरी बिचको सम्पर्क तथा समन्वयमा ब्यापक बिस्तार भएको बिबिध बिषयमा सुचना प्राप्तिमा बृद्धि भएको,प्रहरी र समुदाय बिचको आपसि बिश्वास सम्बन्ध र सहयोगमा अभिबृद्धि भएका वताउनु भएको थियो ।
यसैगरी महिला हिंसा तथा महिला एंबम बालबालिका बिरुद्ध हुने अपराधिक क्रियाकलापहरुमा न्युनिकरण आएको,समुदाय र प्रहरीलाई एक ढिक्का भई शान्ति सुरक्षा तथा अपराध नियन्त्रण रोकथाम र अनुसन्धान गर्नका लागि परिचालन गर्न सकिएको,अपराधको जन्म समाजमै हुने भएकोले यसको रोकथाम र न्युनिकरणमा समुदायकै ठुलो भुमिका रहने महत्व समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रमले बुझाउन सकेको पनि उहाँले वताउनु भयो ।
प्रहरी र समुदाय बिच परस्परमा अपनत्व जगाई समाज,गांउँ,टोल र समग्र राष्ट्रमै प्रभाबकारी शान्ति सुरक्षा र अमन चयन कायम गराई अपराधिक कृयाकलापलाई जरैदेखि उन्मुलन गराउन र समाजमा ब्याप्त बिकृति बिसंगतिहरुलाई अन्त्य गर्नु पर्ने बिषयमा कार्यक्रममा छलफल गरिएको थियो । सभ्य सुसंस्कृत र सुरक्षित समाजको परिकल्पनालाई सार्थक तुल्याउनका लागि समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रम कार्यान्वयनमा ल्याईएको जानकारी दिंदै कार्यक्रमा उठेका बिबिध जिज्ञासाहरुको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका कार्यालय प्रमुख प्रहरी उपरिक्षक राज कुमार बैदवारले जवाफ दिनु भएको थियो ।
धादिङ जिल्लाका बिद्यमान बिबिध समस्याहरुको अध्ययन बिश्लेषण गरी उपयुक्त कार्ययोजना तयार पारी कार्यान्वयनमा लैजाने र धादिङ जिल्लालाई सुरक्षित,शान्त,अपराधरहित बनाउन कुनै कसर नछाडिने र त्यसका लागी सबैको साथ र सहयोग अपरीहार्य हुने वैदवारले वताउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ फाल्गुन २०७५, बुधबार २१:०६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।  सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories