चाँपखोलामा  बाख्रा उपहार प्रदान कार्यक्रम

310 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ फाल्गुन २०७५, बिहीबार २२:०२

सम्पादक: Dhading News

सलाङ  । धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर ३ कुवापानी र वडा नं ५ को चाँपखोलामा  बाख्रा उपहार प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

प्रयत्नशील सामुदायिक विकास समाज (प्रयास) नेपाल धादिङ र हेफर ईन्टरनेशनल नेपाल ,सिद्धलेक गाउँपालिकाको साझेदारीमा संचालित सिद्धलेक साना किसान सबलिकरण कार्यक्रम अन्तरगत  बिहीबार ३२ जनालाई बाख्रा वितरण गरिएको हो । सयपत्री र गणेशस्थान स्वाबलम्बी महिला समुहका सदस्यहरुलाई २/२ओटा बाख्रा वितरण गरेको हो ।

बाख्रा उपहार प्रदान कार्यक्रममा सिद्धलेक गाउँपालिकाका वडा नं ३ र ४ वडाध्यक्षद्धय देव बहादुर पुलामी,रामहरि बराकोटी,प्रयास नेपाल धादिङका अध्यक्ष सबिता अर्याल ,कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्याल, लगायतको विषेश आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्नुहुदै प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशकले महिला ससक्तिकरणको लागी यस्तो कार्यक्रमले महत्वपुर्ण भुमिका खेलेको भन्दै खुशी व्यक्त गर्नुभयो ।

आर्थिक स्तर बृद्धि गर्नको लागी कृषि तथा पशुपालन महत्वपुर्ण रहेको भन्दै उहाँले आफुले उपहार पाएको बाख्रालाई राम्रो स्याहार गर्न समेत आग्रह गर्नुभयो । यसैगरी बडाध्यक्षद्धय देब बहादुर पुलामी र रामहरि बराकोटीले गाउँपालिकाका वडाहरुमा कृषि र पशुपालन क्षेत्रको पकेट क्षेत्र बनाउने गाउँपालिकाको सोचमा प्रयास नेपाल धादिङले सहयोग गरेको भन्दै धन्यवाद दिनुभयो । यसैगरी कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्नुहुदै प्रयास नेपालका प्राविधिक संयोजक ईश्वरी कोईरालाले आफुले पाएको बाख्राको सहि सदुपयोग गर्नको लागी आग्रह गर्नुभयो । कार्यक्रम सयपत्री समुहकी अध्यक्ष होम कुमारी बिसुन्के र गणेशस्थान समुहकी उपाध्यक्ष स्मृति गुरुङले आफुहरुले पाएको उपहारलाई सहि सदुपयोग गर्ने र कार्यक्रम शुरुवात पछि समुदायमा सामाजिक एकता भावना वृद्धि भएको भएको बताउनु भयो ।

सिद्धलेक साना किसान सबलिकरण कार्यक्रम अन्तरगत ८ वटा मुल समूह र ३५ वटा उपहार समूह गठन,सीप तथा क्षमता विकास र व्यवसायिक बाख्रा पालन,नश्ल सुधार ,सुधारिएको खोर निर्माण र घाँस खेती बिस्तार जस्ता कार्य हुँदै आएको प्रयास नेपालका प्राविधिक संयोजक ईश्वरी कोईरालाले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२ फाल्गुन २०७५, बिहीबार २२:०२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories