अमेरिकाको कोलोराडोमा अप्रिल १४ मा नेपाल डे परेड हुने

193 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ चैत्र २०७५, सोमबार १३:२७

सम्पादक: Dhading News

नातिबाबु भट्ट
कोलोराडो, अमेरीका – नेपाली नयांबर्ष २०७६ को उपलक्ष्यमा अमेरिकाको कोलोराडो निवासी नेपालीहरुले “नेपाल डे परेड” को आयोजना गरी नयाँ बर्ष मनाउनुका साथै शुभकामना आदान प्रदानगर्ने भएका छन् ।
रकि माउन्टेण्ड फ्रेन्डस् अफ नेपालको आयोजना तथा हेल्पिङ ≈याण्डको सहयोगमा कोलोराडो स्थित बोल्डर नगरमा आगामी अप्रिल १४ तारिक आईतबार दिउसो १ बजेदेखी ३ बजे सम्म “नेपाल डे परेड” कार्यक्रम हुन लागेको हो ।
महावाणिज्य दुत प्रेमराजा महतको प्रमुख आतिथ्यतामा हुन गईरहेको कार्यक्रममा स्थानीय संघ संस्थाका प्रतिनिधी, गन्यमान्य, बुद्धीजिवी, कलाकार, पत्रकार, व्यवसाही, सर्बसाधारण तथा नेपाल र नेपाली प्रति सद्भाव राख्ने सबैको उपस्थितीको लागी रकि माउन्टेण्ड फ्रेन्डस् अफ नेपालका महासचिव टिका पौडेलले हार्दिक अनुरोध गरेका छन् ।
भौगोलीक हिसावले नेपाल संग मिल्दो जुल्दो सुन्दर बोल्डर नगरमा आयोजना हुन गईरहेको परेड कार्यक्रममा नेपालीहरुबाट नेपालको झण्डा, प्लेकार्ड, संघ संस्थाको ब्यानर बोकी धिमेबाजा र लाखेको तालमा नेपाली गीत संगै शुभकामना आदान प्रदान हुने गर्दछ । यसरी हर्सोउल्लास तथा मनोरन्जनका साथ नगर परिक्रमा गरि नेपाल र नेपालीको संस्कृती पहिचाहन गराउने यो सुनौलो अवशर नगुमाउन उनले सबैलाई अपिल गरेका छन् । स्थानीय खुल्लामञ्चबाट सुरुहुने कार्यक्रममा आÏनो जातीय भेष भूषा हुनेले जातिय भेष भुषमा, नहुने दाजुभाईहरुले नेपालीको पहिचाहन स्वरुप दौरासुरुवाल, ढाकाको टोपी र महिला दिदी बहिनीहरुलाई साडी चोलो लगाएर कार्यक्रममा सहभागी हुन अनुरोध गरेका छन् ।
त्यसैगरी परेडको अगिल्लो दिन १३ तारिकका दिन सांझ ५ बजे देखी ९ बजेसम्म नेपाली संस्कृतीक कार्यक्रम आयोजना गरिने भएकोले उक्त कार्यक्रममा पनि सहभागी हुन महासचिव पौडेलले सबैलाई आग्रह गरेका छन् ।
बोल्डर सहरमा नेपालीहरुको बसोबास बाक्लो हुदैगए पछि यहाका स्थानीयलाई नेपाली भाषा संस्कृती पहिचान गराउन हेल्पिङ्ग हेण्डका अध्यक्ष नारायण श्रेष्ठको पहलमा आज भन्दा १५ बर्ष अगाडी “नेपाल डे परेड”को सुरुआत गरिएको थियो । कोलोराडो स्थित बोल्डर सिटी एण्ड काउन्टिको कार्यालयले सन् २००४ देखि हरेक बर्ष अप्रिल महिनाको तेश्रो आईतबार नेपालीहरुको नया ंबर्षको उपलक्ष्यमा “नेपाल डे परेड” हुनेछ भन्ने औपचारिक घोषणा गरेपछि “नेपाल डे परेड”कार्यक्रम आयोजना गर्न थालिएको हो । अहिले अमेरिकाको बिभिन्न स्टेटमा “नेपाल डे परेड” कार्यक्रम हुन शुरुभएपनि नेपालीहरुको दिवस भनेर अमेरीकी सरकारबाट स्विकृत भएको यो पहिलो सुचीकृत कार्यक्रम हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ चैत्र २०७५, सोमबार १३:२७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ज्यान मुद्दामा फरार अभियुक्त १७ वर्षपछि पक्राउ

धादिङ, १ साउन - कर्तव्य ज्यान मुद्दामा संलग्न भई फरार रहेको अभियोग लागेका एक अभियुक्तलाई धादिङ प्रहरीले घटना भएको १७ वर्षपछि पक्राउ गरेको छ । २०५९ साल असार ८ गते धादिङ जिल्लाको आगिन्चोक गाविस हालको वडा नम्बर ६.....

मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा विस्तार

 मलेखु । धादिङको बेनीघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर ३ मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैकले शाखा विस्तार गरेको छ ।.....

ताल्तिमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेन्ट उद्योगमा पस्यो बाढी

धादिङ,३० असार -धादिङको ताल्तीमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेण्ट उद्योगको निर्माण स्थलमा बाढी पसेर एक करोड भन्दा.....

गजुरी गाउँपालिकाको खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना विमोचन

गजुरी- धादिङको गजुरी गाउँपालिकाले खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना तय गरेको छ । गाउँपालिका भित्र खाद्य.....

ताल्तीमा चिनियाँले यसरी बनाउँदैछन् हुवासिन सिमेन्ट उद्योग

ताल्ती-मलेखु पूरानो बजारबाट ११ किलोमिटर खोलैखोलाको यात्रा गरेपछि पुगिन्छ ताल्ती।ताल्ती त्यही ठाउँ हो हो जहाँ.....

Categories