धादिङमा एउटै बिद्यालयका पाँच जना दृष्टिविहिन एसइई दिंदै

332 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ चैत्र २०७५, सोमबार १४:५८

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ,११ चैत – धादिङमा एउटै बिद्यालयमा पढेका पाँच जना दृष्टिविहिन बिद्यार्थीहरु एसइई परीक्षामा सहभागि भएका छन ।
जनजागृति माविका शिक्षक रामचन्द्र रुपाखेतीका अनुसार दृष्टिविहिन श्याम गैरे, दिनेश लाल श्रेष्ठ,संगिता घले,ओमकुमारी तामाङ र सिता आलेमगरले थांक्रे गाउँपालिकाको महाकाली माविबाट एसइई परिक्षा दिएका हुन ।
दृष्टिविहिन विद्यार्थीका लागि छुट्टै प्रश्नपत्र नहुने भएकाले उनिहरुले सहयोगी राखेर परीक्षा दिन पाउनेछन् ।दृष्टिविहिन बिद्यार्थीहरु अध्ययन गर्ने जिल्लाकै एक मात्र श्रोत केन्द्र जनजागृति माविमा मात्र रहेको र यहाँबाट परिक्षामा सामेल भएका सबै उतिर्ण भएको रुपाखेतीले जानकारी दिनु भयो । २०६७ सालदेखि ०७४ सम्म जनजागृति माविबाट ९ जना दृष्टिविहिन छात्रछात्राले एसइई परिक्षा उर्तिण गरिसकेका छन । धादिङ जिल्लाबाट ५ हजार ८ सय ९८ जना परीक्षार्थीहरु सहभागी भएको शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाई कार्यालय धादिङले जानकारी दिएको छ । अघिल्लो वर्ष ६ हजार ३ सय ६२ जना परीक्षार्थीहरु सहभागी भएका थिए । परीक्षाका लागि जिल्लाभर २६ वटा परीक्षा केन्द्र तोकिएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ चैत्र २०७५, सोमबार १४:५८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मौसममा विस्तारै सुधार हुँदै

धादिङ । पश्चिमी न्यून चापीय वायुको प्रभावले बिहीबारदेखि प्रभावित मौसम शनिबारबाट विस्तारै सुधार हुँदै जान थालेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । नेपालमा पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव.....

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

Categories