आमडाँडामा खानेपानी आयोजना सम्पन्न,गाउँबासी भए खुसी

267 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ चैत्र २०७५, शनिबार ०६:२१

सम्पादक: Dhading News

 

 

आमडाँडा – खानेपानीको निकै दुःख रहेको आमडाँडाको बस्तीमा हिजो आज टोल टोलमा धारामात्रै वनेको छैन, धाराबाट चौविसै घण्टा पानी आउन थालेको छ । खानेपानीको निकै दुःख रहेको यो बस्तीलाई २०७२ सालको भुकम्पले झनै थिलथिलो बनाईदियो । बस्ती नजिकैका सबै मुहान सुकेपछि खानेपानीको चरम संकट भोग्न आमडाँडाबासी वाध्य भएका थिए । तीन बर्ष अघि बस्तीनै छाडेर हिंड्ने अवस्थामा पुगेका गाउँबासीको मुहारमा अहिले खुसीयाली छाएको छ । पिउने पानीको अभावले बस्ती नै छाड्नु पर्ला जस्तो अवस्था भोगेका गाउँवासीलाई खुसी दिने काम रेडक्रसले गरेको हो ।
भुकम्पले मुहानहरु सुकेर गाउँमा खानेपानीको संकट भोगिरहेका गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ३ आमडाँडाका वासिन्दाको समस्या समाधानका लागि कोरियन रेडक्रसको सहयोगमा नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा धादिङले भुकम्प प्रतिकार्य कार्यक्रम मार्फत गाउँमा खानेपानी आयोजना मार्फत खानेपानी सुविधा उपलव्ध गराएको हो ।
कुल १५ लाख ८३ हजार ६ सय ४२ रुपैयाँको लागतमा निर्माण सम्पन्न गरिएको खानेपानी आयोजनाबाट १६ वटा धारा मार्फत यहाँका ७२ घरपरिवारले खानेपानी उपभोग गर्न पाएका छन ।
नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा धादिङले विहिवार एक कार्यक्रमको आयोजना गरि आयोजनाको हस्तान्तरण गरेको हो । जिल्ला शाखाका सभापति सिताराम कोईरालाको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा कोरियन रेडक्रसका प्रतिनिधि, जिल्ला शाखाका पदाधिकारीहरु,वडाका जनप्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।
कोरियन रेडक्रसका प्रतिनिधिले हिमालयन देवी खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष गिरिराज खतिवडालाई प्रमाणपत्र दिंदै आयोजना हस्तान्तरण गरिएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ चैत्र २०७५, शनिबार ०६:२१ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories