आमडाँडामा खानेपानी आयोजना सम्पन्न,गाउँबासी भए खुसी

406 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ चैत्र २०७५, शनिबार ०६:२१

सम्पादक: Dhading News

आमडाँडा – खानेपानीको निकै दुःख रहेको आमडाँडाको बस्तीमा हिजो आज टोल टोलमा धारामात्रै वनेको छैन, धाराबाट चौविसै घण्टा पानी आउन थालेको छ । खानेपानीको निकै दुःख रहेको यो बस्तीलाई २०७२ सालको भुकम्पले झनै थिलथिलो बनाईदियो । बस्ती नजिकैका सबै मुहान सुकेपछि खानेपानीको चरम संकट भोग्न आमडाँडाबासी वाध्य भएका थिए । तीन बर्ष अघि बस्तीनै छाडेर हिंड्ने अवस्थामा पुगेका गाउँबासीको मुहारमा अहिले खुसीयाली छाएको छ । पिउने पानीको अभावले बस्ती नै छाड्नु पर्ला जस्तो अवस्था भोगेका गाउँवासीलाई खुसी दिने काम रेडक्रसले गरेको हो ।
भुकम्पले मुहानहरु सुकेर गाउँमा खानेपानीको संकट भोगिरहेका गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ३ आमडाँडाका वासिन्दाको समस्या समाधानका लागि कोरियन रेडक्रसको सहयोगमा नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा धादिङले भुकम्प प्रतिकार्य कार्यक्रम मार्फत गाउँमा खानेपानी आयोजना मार्फत खानेपानी सुविधा उपलव्ध गराएको हो ।
कुल १५ लाख ८३ हजार ६ सय ४२ रुपैयाँको लागतमा निर्माण सम्पन्न गरिएको खानेपानी आयोजनाबाट १६ वटा धारा मार्फत यहाँका ७२ घरपरिवारले खानेपानी उपभोग गर्न पाएका छन ।
नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा धादिङले विहिवार एक कार्यक्रमको आयोजना गरि आयोजनाको हस्तान्तरण गरेको हो । जिल्ला शाखाका सभापति सिताराम कोईरालाको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा कोरियन रेडक्रसका प्रतिनिधि, जिल्ला शाखाका पदाधिकारीहरु,वडाका जनप्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।
कोरियन रेडक्रसका प्रतिनिधिले हिमालयन देवी खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष गिरिराज खतिवडालाई प्रमाणपत्र दिंदै आयोजना हस्तान्तरण गरिएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ चैत्र २०७५, शनिबार ०६:२१ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।  सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories