काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा विरुद्ध उजुरी

245 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं । पार्टी  भित्र पार्टी पद्धति र अनुशासन उल्लंघनका घटना बढ्दै गएपछि  त्यस्को न्यूनिकरण गर्न अनुशासन समितिको गठन गरेर कार्यकर्ताबाट उजुरी माग गरेको नेपाली काँग्रेसले पार्टी सभापति शेरवहादुर देउवा बिरुद्धको उजुरी भने दर्ता गर्न अस्विकार गरेको छ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाविरुद्ध नेपाली कांग्रेस खोटाङका नेता देवेन्द्र बस्नेतले दिएको  अनुशासन समितिमा दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि पार्टी कार्यालयको भित्तामा टाँसिएको छ । बस्नेतले सभापति देउवालाई कारवाही माग गर्दै दर्ता गर्न लगेको उजुरी पार्टी कार्यालयका मुख्य सचिव कृष्ण पौडेल लगायतले दर्ता नगर्ने भन्दै फिर्ता पठाएका थिए ।
अनुशासन समितिमा सभापति विरुद्ध गोरखाका महासमिति सदस्य राजेन्द्र बजगाईंले उजुरी दिएको चर्चा चुलिएपछि सभापति देउवा विरुद्धको उजुरी लिन अस्वीकार गरिएको हो । आफूले दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि बाध्य भएर भित्तामा टाँसेको खोटाङ कांग्रेसका नेता देवेन्द्र बस्नेतले बताए । उनले उजुरी समेत दिन नपाउने अवस्थाले सभापति देउवाको नेतृत्व निरंकुश रहेको आरोप समेत लगाएका छन ।

बस्नेतले दिएको उजुरीमा देउवालाई लगाइएका ५ आरोप –
१. हसियाँ हथौडामा भोट हाल्न लगाएको ।
२.टिकट वितरणमा संसदीय समिति विधान विपरीत बनाएको ।
३.पार्टी महाधिवेशनको २ महिनाभित्र गर्नुपर्ने काम गर्न नसकेको ।
४.प्रधान्यायाधीश सुशिला कार्कीलाई पार्टी निर्णय विपरीत महाअभियोग लगाएको ।
५. महासमिति बैठकको सर्वसम्मत निर्णय केन्द्रीय समितिबाट उल्टाएको ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

वैदेशिक रोजगारीमा जानेलाई दिइने अभिमुखीकरण तालिम रकम असुल्ने माध्यम

काठमाडौं-  वैदेशिक रोजगारीमा जाने कामदारलाई दिइने अभिमुखीकरण तालिम नपढाइकन रकम असुल्ने माध्यम बनेको छ । ईजाजत प्राप्त संस्थाले फिङ्गर हाजिर गराएर रकम असुल्ने गरेका छन् । सरकारले वैदेशिक रोजगारीमा जाने.....

गंगाजमुनामा सुत्केरीका लागि कुरुवा घर र ल्याब सेवा शुरु गरिंदै

धादिङ । धादिङको गंगाजमुना गाउँपालिकाले पालिकाभित्रका सबै स्वास्थ्यचौकीमा सुत्केरीका लागि कुरुवा घर र ल्याब.....

नेत्रावती डवजोङको कटुन्जेमा नमूना घर हस्तान्तरण कार्यक्रम

नेत्रावती -धादिङको नेत्रावती डवजोङ गाउपालिका ५ कटुन्जेमा नमुना घर हस्तान्तरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । मर्मत.....

स्वाबलम्बी महिला समूहका ३३ जना सदस्यलाई बाख्रा उपहार

सिद्धलेक- धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का किसानहरुलाई व्यवसायिक बाख्रापालनबाट आयआर्जनमा सघाउ.....

Commercial grape farming starts in Dhading

- KESHAV ADHIKARI DHADING: Kumar Karki of Thankot who initiated commercial grape farming in Thakre Rural Municipality-10 in Dhading district has inspired many locals. A view of Karki’s grape farm in Thakre Rural Municipality-10 of Dhading district. Photo: Keshav.....

Categories