काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा विरुद्ध उजुरी

359 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं । पार्टी  भित्र पार्टी पद्धति र अनुशासन उल्लंघनका घटना बढ्दै गएपछि  त्यस्को न्यूनिकरण गर्न अनुशासन समितिको गठन गरेर कार्यकर्ताबाट उजुरी माग गरेको नेपाली काँग्रेसले पार्टी सभापति शेरवहादुर देउवा बिरुद्धको उजुरी भने दर्ता गर्न अस्विकार गरेको छ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाविरुद्ध नेपाली कांग्रेस खोटाङका नेता देवेन्द्र बस्नेतले दिएको  अनुशासन समितिमा दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि पार्टी कार्यालयको भित्तामा टाँसिएको छ । बस्नेतले सभापति देउवालाई कारवाही माग गर्दै दर्ता गर्न लगेको उजुरी पार्टी कार्यालयका मुख्य सचिव कृष्ण पौडेल लगायतले दर्ता नगर्ने भन्दै फिर्ता पठाएका थिए ।
अनुशासन समितिमा सभापति विरुद्ध गोरखाका महासमिति सदस्य राजेन्द्र बजगाईंले उजुरी दिएको चर्चा चुलिएपछि सभापति देउवा विरुद्धको उजुरी लिन अस्वीकार गरिएको हो । आफूले दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि बाध्य भएर भित्तामा टाँसेको खोटाङ कांग्रेसका नेता देवेन्द्र बस्नेतले बताए । उनले उजुरी समेत दिन नपाउने अवस्थाले सभापति देउवाको नेतृत्व निरंकुश रहेको आरोप समेत लगाएका छन ।

बस्नेतले दिएको उजुरीमा देउवालाई लगाइएका ५ आरोप –
१. हसियाँ हथौडामा भोट हाल्न लगाएको ।
२.टिकट वितरणमा संसदीय समिति विधान विपरीत बनाएको ।
३.पार्टी महाधिवेशनको २ महिनाभित्र गर्नुपर्ने काम गर्न नसकेको ।
४.प्रधान्यायाधीश सुशिला कार्कीलाई पार्टी निर्णय विपरीत महाअभियोग लगाएको ।
५. महासमिति बैठकको सर्वसम्मत निर्णय केन्द्रीय समितिबाट उल्टाएको ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ज्यान मुद्दामा फरार दार्खाका दुई जना १७ बर्ष पछि पक्राउ

अदालतबाट कैद फैसलाको सजायँ पाएर पनि फरार रहँदै आएका अभियुक्तको खोजीलाई अभियानको रुपमा सञ्चालन गरिरहेको धादिङ प्रहरीले कर्तव्य ज्यान मुद्दामा फरार भएका धादिङका २ जना अभियुक्तलाई १७ बर्ष पछि पक्राउ गरेको छ.....

धादिङमा १०४ जनामा स्क्रब टाइफसको संक्रमण

धादिङ-प्रदेश नम्बर ३ का १३ जिल्ला मध्ये धादिङ जिल्लामा स्क्रब टाइफसबाट संक्रमण हुनेको संख्या सबै भन्दा धेरै.....

भुमेस्थानका सोनाम आठ किलो चरेससहित पक्राउ

धादिङं । काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका २ नागढुङ्गाबाट प्रहरीले आठ किलो चरेससहित एक जनालाई पक्राउ गरेको.....

सातौं धादिङ महोत्सव, २४ वटा बिषयगत समिति गठन

धादिङ २४ कात्तिक - सातौं धादिङ महोत्सव मुल आयोजक समिति र विभिन्न बिषयगत समितिको गठन गरिएको छ । महोत्सव आयोजनाको.....

आज हरिवोधिनी एकादशी , भगवान विष्णुको आराधना गरी मनाईंदै

आज हरिबोधिनी एकादशी, भगवान विष्णुको आराधना गरी मनाईंदैछ । असार शुक्ल एकादशीका दिन जलमा सयन भएका विष्णु अर्थात.....

Categories