काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा विरुद्ध उजुरी

315 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं । पार्टी  भित्र पार्टी पद्धति र अनुशासन उल्लंघनका घटना बढ्दै गएपछि  त्यस्को न्यूनिकरण गर्न अनुशासन समितिको गठन गरेर कार्यकर्ताबाट उजुरी माग गरेको नेपाली काँग्रेसले पार्टी सभापति शेरवहादुर देउवा बिरुद्धको उजुरी भने दर्ता गर्न अस्विकार गरेको छ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाविरुद्ध नेपाली कांग्रेस खोटाङका नेता देवेन्द्र बस्नेतले दिएको  अनुशासन समितिमा दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि पार्टी कार्यालयको भित्तामा टाँसिएको छ । बस्नेतले सभापति देउवालाई कारवाही माग गर्दै दर्ता गर्न लगेको उजुरी पार्टी कार्यालयका मुख्य सचिव कृष्ण पौडेल लगायतले दर्ता नगर्ने भन्दै फिर्ता पठाएका थिए ।
अनुशासन समितिमा सभापति विरुद्ध गोरखाका महासमिति सदस्य राजेन्द्र बजगाईंले उजुरी दिएको चर्चा चुलिएपछि सभापति देउवा विरुद्धको उजुरी लिन अस्वीकार गरिएको हो । आफूले दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि बाध्य भएर भित्तामा टाँसेको खोटाङ कांग्रेसका नेता देवेन्द्र बस्नेतले बताए । उनले उजुरी समेत दिन नपाउने अवस्थाले सभापति देउवाको नेतृत्व निरंकुश रहेको आरोप समेत लगाएका छन ।

बस्नेतले दिएको उजुरीमा देउवालाई लगाइएका ५ आरोप –
१. हसियाँ हथौडामा भोट हाल्न लगाएको ।
२.टिकट वितरणमा संसदीय समिति विधान विपरीत बनाएको ।
३.पार्टी महाधिवेशनको २ महिनाभित्र गर्नुपर्ने काम गर्न नसकेको ।
४.प्रधान्यायाधीश सुशिला कार्कीलाई पार्टी निर्णय विपरीत महाअभियोग लगाएको ।
५. महासमिति बैठकको सर्वसम्मत निर्णय केन्द्रीय समितिबाट उल्टाएको ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा १२९ जनाका लागि खुल्यो जागिर (सूचना सहित )

धादिङ ।तपाई बेरोजगार हुनुहुन्छ र कामको खोजीमा लागि रहनु भएको छ भने धादिङको १३ वटै स्थानीय तहका लागि धेरै जना कर्मचारीको माग भएको छ । भुकम्प पिडितहरुको लागि भवन निर्माण कार्यमा आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोग.....

राष्ट्रिय झण्डा घर, अफिसदेखि गाडीमा समेत राख्न पाइने

काठमाण्डौं -विश्वमै आफ्नो छुट्टै पहिचान बोकेको नेपालीको शान राष्ट्रिय झण्डा विगतका सरकारी कार्यालय र सरकारी.....

राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक पारित

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक राष्ट्रिय परिचयपत्र तथा पञ्जीकरण विधेयक २०७५ पारित.....

बीआरआई विश्वसँग नेपाललाई जोड्ने महत्वपूर्ण ढोका

काठमाडौं, - नेपालको विकासका लागि विश्वसँग जोडिने सहज मार्ग खोल्नुपर्ने आवश्यकतामाथि विभिन्न विज्ञहरुले जोड.....

विप्लव माओवादीलाई धक्का, जिल्ला सेक्रेटरी पक्राउ

धादिङ, १ असोज – प्रहरीको सर्वाधिक खोजी सूचीमा रहेकानेत्र विक्रम चन्द नेत्तृत्वको नेकपाका धादिङ जिल्ला.....

Categories