काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा विरुद्ध उजुरी

121 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं । पार्टी  भित्र पार्टी पद्धति र अनुशासन उल्लंघनका घटना बढ्दै गएपछि  त्यस्को न्यूनिकरण गर्न अनुशासन समितिको गठन गरेर कार्यकर्ताबाट उजुरी माग गरेको नेपाली काँग्रेसले पार्टी सभापति शेरवहादुर देउवा बिरुद्धको उजुरी भने दर्ता गर्न अस्विकार गरेको छ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाविरुद्ध नेपाली कांग्रेस खोटाङका नेता देवेन्द्र बस्नेतले दिएको  अनुशासन समितिमा दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि पार्टी कार्यालयको भित्तामा टाँसिएको छ । बस्नेतले सभापति देउवालाई कारवाही माग गर्दै दर्ता गर्न लगेको उजुरी पार्टी कार्यालयका मुख्य सचिव कृष्ण पौडेल लगायतले दर्ता नगर्ने भन्दै फिर्ता पठाएका थिए ।
अनुशासन समितिमा सभापति विरुद्ध गोरखाका महासमिति सदस्य राजेन्द्र बजगाईंले उजुरी दिएको चर्चा चुलिएपछि सभापति देउवा विरुद्धको उजुरी लिन अस्वीकार गरिएको हो । आफूले दिएको उजुरी दर्ता नभएपछि बाध्य भएर भित्तामा टाँसेको खोटाङ कांग्रेसका नेता देवेन्द्र बस्नेतले बताए । उनले उजुरी समेत दिन नपाउने अवस्थाले सभापति देउवाको नेतृत्व निरंकुश रहेको आरोप समेत लगाएका छन ।

बस्नेतले दिएको उजुरीमा देउवालाई लगाइएका ५ आरोप –
१. हसियाँ हथौडामा भोट हाल्न लगाएको ।
२.टिकट वितरणमा संसदीय समिति विधान विपरीत बनाएको ।
३.पार्टी महाधिवेशनको २ महिनाभित्र गर्नुपर्ने काम गर्न नसकेको ।
४.प्रधान्यायाधीश सुशिला कार्कीलाई पार्टी निर्णय विपरीत महाअभियोग लगाएको ।
५. महासमिति बैठकको सर्वसम्मत निर्णय केन्द्रीय समितिबाट उल्टाएको ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ चैत्र २०७५, आईतवार १०:३६ मा प्रकाशित

 

 

 

समाचार

सबै

थिएटर मलमा एकै मञ्चमा बालबालिकाको तीन नाटक मञ्चन

काठमाडौं । विभिन्न नाट्य प्रस्तुुति मञ्चन गर्दै ‘लिटल थिएटर ग्यारेज’को पा“चौ संस्करण सम्पन्न भएको छ । थिएटर मल–कीर्तिपुर रंगमञ्चमा बालबालिकाहरुले नृत्य तथा अभिनयात्मक खेलको साथमा तीन नाटक मञ्चन गर्दै सो.....

यूनाइटेड सिमेन्ट वातावरणमैत्री- पायो आइएसओ सर्टिफिकेट

धुनिबेसी । धादिङको धुनिबेसी नगरपालिकामा रहेको यूनाइटेड सिमेन्ट्स प्रा.लि.ले इन्टरनेशनल सर्टिफिकेसन सर्भिसेज.....

२३ करोड इन्टरनेट प्रयोगकर्ताको एउटै पासवर्ड

काठमाडौं । आजकल इन्टरनेट प्रयोगकर्ताहरुको विभिन्न तरिकाले खाता ह्याक भई दुरुपयोग बढदै गएको छ । यसरी अर्काको.....

नेकपा धादिङको अध्यक्षमा भूमी त्रिपाठी, सचिवमा शालिकराम जमकट्टेल

धादिङ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले ७७ वटै जिल्लामा एकै साथ पार्टीको नेतृत्व टुंगाएको छ । पार्टी एकता भएको.....

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को जिल्ला कमिटी एकता घोषणा केहीबेरमा हुंदै

धादिङ– नेपालमा कम्युनिष्ट आन्दोलनका लागि आज ऐतिहासिक दिन । नेपालमा कम्युनिष्ट पार्टी स्थापना भएको आज  ७० वर्ष.....

Categories