गल्छी–६ मा पचास प्रतिशत अनुदानमा किसानलाई मिनीपावर टेलर वितरण

152 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ बैशाख २०७६, आईतवार ०७:४८

सम्पादक: Dhading News

गल्छी । गल्छी गाउँपालिकाको ६ नम्बर वडाले चालु आर्थिक बर्षको निति तथा कार्यक्रम अन्र्तगत वडाका १७ जना किसान तथा कृषि समुहलाई मिनीपावर टेलर वितरण गरेको छ ।गाउँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमिल्सिनाको प्रमुख आतिथ्यमा शनिवार सम्पन्न मिनि पावर टेलर हस्तान्तरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष तिमिल्सिनाले कृषिमा आधुनिकिकरण र प्रविधिको प्रयोगले समयको बचत हुनुका साथै कृषि उत्पादनमा समेत सहयोग पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।
वडा अध्यक्ष राजन श्रेष्ठका अनुसार कृषि समूहबाट माग भई आएको निवेदनका आधारमा ५० प्रतिशत अनुदान कार्यक्रम अन्र्तगत समूहको २४ हजार आठ सय ७५ र सोही बराबर वडाको अनुदानबाट कुल ४९ हजार सात सय ५० रुपैयाँमा ट्रयाक्टर खरिद गरि समूहलाई हस्तान्तरण गरिएको हो ।
एक हल गोरु पालेर बर्षमा १५ दिन जोत्न प्रयोग गरिने अरु समय र बर्षभरि दुःख गर्नु पर्ने परम्परागत प्रणालीलाई हटाउँदै कृषिमा नयाँ प्रविधि भित्र्याँउदै प्रयोग गर्न किसानहरु पनि ईच्छुक भएको हुदा वडाले गाउँसभाबाट निति तथा कार्यक्रम मार्फत यस प्रकारको नीति अगाडि बढाएको वडा अध्यक्ष श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ बैशाख २०७६, आईतवार ०७:४८ मा प्रकाशित

 

 

 

समाचार

सबै

थिएटर मलमा एकै मञ्चमा बालबालिकाको तीन नाटक मञ्चन

काठमाडौं । विभिन्न नाट्य प्रस्तुुति मञ्चन गर्दै ‘लिटल थिएटर ग्यारेज’को पा“चौ संस्करण सम्पन्न भएको छ । थिएटर मल–कीर्तिपुर रंगमञ्चमा बालबालिकाहरुले नृत्य तथा अभिनयात्मक खेलको साथमा तीन नाटक मञ्चन गर्दै सो.....

यूनाइटेड सिमेन्ट वातावरणमैत्री- पायो आइएसओ सर्टिफिकेट

धुनिबेसी । धादिङको धुनिबेसी नगरपालिकामा रहेको यूनाइटेड सिमेन्ट्स प्रा.लि.ले इन्टरनेशनल सर्टिफिकेसन सर्भिसेज.....

२३ करोड इन्टरनेट प्रयोगकर्ताको एउटै पासवर्ड

काठमाडौं । आजकल इन्टरनेट प्रयोगकर्ताहरुको विभिन्न तरिकाले खाता ह्याक भई दुरुपयोग बढदै गएको छ । यसरी अर्काको.....

नेकपा धादिङको अध्यक्षमा भूमी त्रिपाठी, सचिवमा शालिकराम जमकट्टेल

धादिङ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले ७७ वटै जिल्लामा एकै साथ पार्टीको नेतृत्व टुंगाएको छ । पार्टी एकता भएको.....

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को जिल्ला कमिटी एकता घोषणा केहीबेरमा हुंदै

धादिङ– नेपालमा कम्युनिष्ट आन्दोलनका लागि आज ऐतिहासिक दिन । नेपालमा कम्युनिष्ट पार्टी स्थापना भएको आज  ७० वर्ष.....

Categories