गल्छी–६ मा पचास प्रतिशत अनुदानमा किसानलाई मिनीपावर टेलर वितरण

228 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ बैशाख २०७६, आईतवार ०७:४८

सम्पादक: Dhading News

गल्छी । गल्छी गाउँपालिकाको ६ नम्बर वडाले चालु आर्थिक बर्षको निति तथा कार्यक्रम अन्र्तगत वडाका १७ जना किसान तथा कृषि समुहलाई मिनीपावर टेलर वितरण गरेको छ ।गाउँपालिका उपाध्यक्ष राधा तिमिल्सिनाको प्रमुख आतिथ्यमा शनिवार सम्पन्न मिनि पावर टेलर हस्तान्तरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष तिमिल्सिनाले कृषिमा आधुनिकिकरण र प्रविधिको प्रयोगले समयको बचत हुनुका साथै कृषि उत्पादनमा समेत सहयोग पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।
वडा अध्यक्ष राजन श्रेष्ठका अनुसार कृषि समूहबाट माग भई आएको निवेदनका आधारमा ५० प्रतिशत अनुदान कार्यक्रम अन्र्तगत समूहको २४ हजार आठ सय ७५ र सोही बराबर वडाको अनुदानबाट कुल ४९ हजार सात सय ५० रुपैयाँमा ट्रयाक्टर खरिद गरि समूहलाई हस्तान्तरण गरिएको हो ।
एक हल गोरु पालेर बर्षमा १५ दिन जोत्न प्रयोग गरिने अरु समय र बर्षभरि दुःख गर्नु पर्ने परम्परागत प्रणालीलाई हटाउँदै कृषिमा नयाँ प्रविधि भित्र्याँउदै प्रयोग गर्न किसानहरु पनि ईच्छुक भएको हुदा वडाले गाउँसभाबाट निति तथा कार्यक्रम मार्फत यस प्रकारको नीति अगाडि बढाएको वडा अध्यक्ष श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ बैशाख २०७६, आईतवार ०७:४८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ज्यान मुद्दामा फरार अभियुक्त १७ वर्षपछि पक्राउ

धादिङ, १ साउन - कर्तव्य ज्यान मुद्दामा संलग्न भई फरार रहेको अभियोग लागेका एक अभियुक्तलाई धादिङ प्रहरीले घटना भएको १७ वर्षपछि पक्राउ गरेको छ । २०५९ साल असार ८ गते धादिङ जिल्लाको आगिन्चोक गाविस हालको वडा नम्बर ६.....

मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा विस्तार

 मलेखु । धादिङको बेनीघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर ३ मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैकले शाखा विस्तार गरेको छ ।.....

ताल्तिमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेन्ट उद्योगमा पस्यो बाढी

धादिङ,३० असार -धादिङको ताल्तीमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेण्ट उद्योगको निर्माण स्थलमा बाढी पसेर एक करोड भन्दा.....

गजुरी गाउँपालिकाको खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना विमोचन

गजुरी- धादिङको गजुरी गाउँपालिकाले खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना तय गरेको छ । गाउँपालिका भित्र खाद्य.....

ताल्तीमा चिनियाँले यसरी बनाउँदैछन् हुवासिन सिमेन्ट उद्योग

ताल्ती-मलेखु पूरानो बजारबाट ११ किलोमिटर खोलैखोलाको यात्रा गरेपछि पुगिन्छ ताल्ती।ताल्ती त्यही ठाउँ हो हो जहाँ.....

Categories