ढलान गरेको दुई दिनपछि पक्की पुल भत्कियो

211 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ बैशाख २०७६, सोमबार ०६:३८

सम्पादक: Dhading News

सार्वजनिक निर्माणका कार्यमा बढ्दै गएको अनियमिथता र लापरबाहीले सिमा नाघेको कारण यस्को असर पनि देखिन थालेको छ । यस्तै लापरवाहीका कारण निर्माणाधिन पक्की पुल बन्दा बन्दै भाँचिएको छ । गुल्मी जिल्लाको बडिगाढ खोलाको पक्की पुल भत्किदा पाँच जना घाइते भएका छन । गुल्मीको मुसिकोट नगरपालिका वडा नं ३ र वडा नं ७ जोड्ने झेर्दीको पुल आइतबार साँझ भत्किएको हो ।
पुल भत्किएपछि च्यापिएर निर्माण व्यावसायी क्रृषिराम इटनी गम्भिर घाइते भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय गुल्मीका एसपी दिपक कुमार बस्नेतले बताउनु भयो । त्यस्तै मुसिकोट नगरपालिका ३ का २३ वर्षीय राम बहादुर कुमाल, ३३ वर्षीय गणेश कुमाल, वडा नं ४ का ५१ वर्षीय रुद्र बहादुर कार्की र बाग्लुङको बडिगाढ गाउँपालिका ७ का जेसिवी चालक तुल बहादुर राना पनि घाइते भएका छन ।

वाईपी जयबुद्ध निर्माण कम्पनी काठमाडौंले निर्माण गर्दै गरेको ५५ मिटर लामो पुल बडिगाढ खोलामा आएको बाढीले भत्काएको मुसिकोट नगरपालिकाका प्रवक्ता प्रकाश काफ्लेले जानकारी दिनुभयो ।ढलान गरेको दुई दिनपछि पुल भत्किएको हो । सो पुल ०७३ सालमा सम्झौता भएर गत वर्षदेखि निर्माणको काम भइरहेको र पुलको लागत ३ करोड भन्दा बढी रहेको छ ।

जिल्ला प्राविधिक कार्यालयका इन्जिनियर पारस पन्थीका अनुसार ले उक्त पुल बीचमा पिलर राख्न नपर्ने प्रिटेस्ट डिजाइनको हो। दरमखोलामा पानीको सतह बढेर पुलमुनी राखिएको टेका भासिएकाले पुल भत्किएको हुन सक्ने पन्थीको अनुमान छ। इन्जिनियर पन्थीका अनुसार अब पुन डिजाइन गरेर पुल निर्माण हुनेछ। अघिल्लो वर्षनै निर्माण भइसक्नु पर्ने उक्त पुल डिजाइन फेल हुदा पुनः डिजाइजन गरिएको थियो।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२ बैशाख २०७६, सोमबार ०६:३८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ज्यान मुद्दामा फरार अभियुक्त १७ वर्षपछि पक्राउ

धादिङ, १ साउन - कर्तव्य ज्यान मुद्दामा संलग्न भई फरार रहेको अभियोग लागेका एक अभियुक्तलाई धादिङ प्रहरीले घटना भएको १७ वर्षपछि पक्राउ गरेको छ । २०५९ साल असार ८ गते धादिङ जिल्लाको आगिन्चोक गाविस हालको वडा नम्बर ६.....

मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा विस्तार

 मलेखु । धादिङको बेनीघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर ३ मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैकले शाखा विस्तार गरेको छ ।.....

ताल्तिमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेन्ट उद्योगमा पस्यो बाढी

धादिङ,३० असार -धादिङको ताल्तीमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेण्ट उद्योगको निर्माण स्थलमा बाढी पसेर एक करोड भन्दा.....

गजुरी गाउँपालिकाको खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना विमोचन

गजुरी- धादिङको गजुरी गाउँपालिकाले खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना तय गरेको छ । गाउँपालिका भित्र खाद्य.....

ताल्तीमा चिनियाँले यसरी बनाउँदैछन् हुवासिन सिमेन्ट उद्योग

ताल्ती-मलेखु पूरानो बजारबाट ११ किलोमिटर खोलैखोलाको यात्रा गरेपछि पुगिन्छ ताल्ती।ताल्ती त्यही ठाउँ हो हो जहाँ.....

Categories