धादिङमा ४६ नाल बन्दुक प्रहरीमा बुझाईयो

707 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ बैशाख २०७६, सोमबार १८:४६

सम्पादक: Dhading News

केशव अधिकारी

धादिङ, २ बैशाख – जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले सोमबार ४६ थान भरुवा वन्दुक सार्वजनिक गरेको छ ।
जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङले गत चैत १ गते ईजाजत नभएका अबैध हतियारहरु ३५ दिन भित्र सुरक्षा निकायलाई बुझाउन सार्वजनिक सूचना जारी गरेको थियो । कानुन बमोजिम लिनु पर्ने ईजाजत नलिई वा ईजाजत पत्र नबिकरण नगराई तथा ब्यक्तिको मृत्यु पश्चात हकवालाको नाममा नामसारी नगराई नेपाल राज्य भित्र हात हतियार खर खजाना राखेको भए प्रहरी वा सेनाको ब्यारेकमा बुझाउन स्थानीय प्रशासनले सबैमा सूचित गरेको थियो ।
गृह मन्त्रालयको चैत १ को सूचना अनुसार ईजाजत नभएका, नबिकरण नभएका र ब्यक्तिको हकवालाको नाममा नामसारी नगराई राखीएका हात हतियाार खरखजाना ३५ दिन भित्र बुझाउन सर्बसाधारणको नाममा सूचना जारी गरेपछि धादिङ जिल्लामा पनि गाउँ गाउँबाट अबैध भरुवा बन्दुक प्रहरीलाई बुझाईएको हो ।
सार्वजनिक सूचना जारी भएको मिति देखि २०७६ बैशाख २ गते विहान सम्ममा धादिङ जिल्लाका विभिन्न स्थानबाट ४६ नाल भरुवा बन्दुक प्रहरीमा बुझाईएको धादिङका प्रहरी उपरिक्षक राजकुमार बैदवारले जानकारी दिए । प्रहरी प्रशासनको आग्रहपछि बिशेष गरी उत्तरी धादिङको रुवीभ्याली, खनियावास र गंगाजमुना गाउँपालिकाबाट ४६ नाल भरुवा वन्दुक प्रहरीमा बुझाईएको हो । प्रहरी उपरिक्षक बैदवारका अनुसार प्रहरी चौकी सेर्तुङ इलाका प्रहरी कार्यालय दार्खा,अस्थायी प्रहरी पोष्ट डुन्डुरे, गंगाजमुना वडा कार्यालयमा अबैध भरुवा वन्दुक बुझाईएको हो । प्रहरीलाई बुझाईएको मध्ये १६ नाल बन्दुक चैत १२ गतेनै जिल्ला प्रहरीले पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गरेको थियो । ३० नाल बन्दुक जिल्लाका विभिन्न स्थानबाट संकलन गरि बैशाख २ गते सार्वजनिक गरिएको हो ।
तोकिएको समय भित्र हात हतियार खरखजाना बुझाएमा यस अघि ति अबैध हतियार राखेको आरोपमा कुनै कारबाही नहुने तर तोकीएको समयमा अबैध हतियार नबुझाउनेलाई प्रचलीत कानुन अनुसार कारबाही हुने धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डेले वताए । बिप्लव समुहको गतिबिधि बढन थाले पछि गृहले सबै जिल्लामा अबैध हतियार बुझाउन परिपत्र गरेको हो । जिल्लामा अबैध हतियार रहेको आशँका गरिए पनि त्यस्ता हतियार भने बुझाउनेको सँख्या निकै कमी भएको बुझिएको छ । तत्कालीन माओबादी जनयुद्धको समय र राजा ज्ञानेन्द्रको शासनकालमा पनि गाउँ गाउँबाट अबैध हतियार संकलन गरिएको थियो ।

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२ बैशाख २०७६, सोमबार १८:४६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories