बाल क्लबका सदस्यलाई आधारशिला तालिम

251 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ बैशाख २०७६, बिहीबार १९:४५

सम्पादक: Dhading News

सिद्धलेक- भोकालाई एकछाक खाना होइन जीवन जिउने जुक्ति पनि सिकाउँ भन्ने मुल नारा सहित धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नं ४ स्थित आरुवास गाउँको समुदाय तहमा गठित लालीगुँरास क्लबका सदस्यलाई आधारशिला तालिम दिईएको छ ।
सिद्धलेक सानाकिसान सवलिकरण परियोजना अन्तरगत तीन दिन सम्म संचालन भएको तालिम विहिबार सम्पन्न भएको हो । तालिममा नेतृत्व बिकास,सकारात्मक सोच,बाह्र ओटा आधारशिला,बाल अधिकार लगायतका बिभिन्न पक्षहरुका विषयमा छलफल भएको थियोे ।
तालिममा प्रयास नेपाल धादिङका कार्यक्रम संयोजक ईश्वरी कोईराला सामुदायिक सहजकर्ता एकराज पण्डित,दिनेश परियार र अनिशा कट्टेलले सहजिकरण गरेका थिए । तालिमले नेतृत्व क्षमता बिकास भएको,आफुलाई निकै परिवर्तन गराएको र सचेतना अभिवृद्धि भएको तालिमका सहभागीहरुले वताएका छन् ।
यसैगरी सिद्धलेक गाउँपालिकाका विभिन्न वडाका समुदाय तहमा गठन भई परिचालित मनकामना बाल क्लब,खरिबोटमा गठित बैरेनी बालक्लबमा पनि ३ दिने आधारसिला तालिम सम्पन्न भएको छ । त्यसैगरी दियालो नवज्योति बालक्लब, सप्तरंगी,बालक्लब,युनिक बालक्लब,नवज्योति बालक्लब,मुक्तिनाथ बालक्लबमन पनि ३/३ दिने आधारसिला तालिम सम्पन्न भएको दिनेश परियारले जानकारी दिनु भयो । समुदाय तहमा गठन भएको बाल समुहलाई ९ स्थानमा प्रति बालक्लब ३० जना सहभागी कक्षा ५ देखि ९ सम्म अध्ययनरत बालबालिकालाई बिदाको समय पारेर तालिम दिईएको हो ।
 तालिम समापनको अवसरमा बोल्दै प्रयास नेपालका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्यालले प्रयास नेपालको कार्यक्रम बालबालिकाहरुलाई नेतृत्व विकास तथा जिवनउपयोगि सीप प्रदान मार्फत समादायिक रुपान्तरण प्रमुख माध्यम र बालबालिका लगानी वृद्धि गर्दै समृद्ध समाज निर्माण गर्न सञ्चालन गरिएको धारणा राख्नुभएको थियो । कार्यकारी निर्देशक अर्यालले तालिममा सिकेका सीपलाई व्यवहारमा उतार्न र आफ्नो उत्दरदायित्व बहन गर्न बालक्लबका सहभागिहरुसंग आग्रह पनि गर्नुभयो । यस अघि बालबालिकाका आमाहरु मिलेर बनेको महिला समूह,पारिवारिक पुरुष सदस्यहरुलाई पनि आधारशिला तालिम दिईएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

५ बैशाख २०७६, बिहीबार १९:४५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

विप्लव नेकपाको धादिङ सेक्रेटरी बुद्ध गुरुङ पक्राउ

धादिङ, ३१ भदौ - नेत्र विक्रम चन्द नेत्तृत्वको नेकपाका धादिङ जिल्ला सेक्रेटरी बुद्ध गुरुङ घले मंगलबार विहान पक्राउ परेका छन् । धादिङको नौविसे हुंदै काठमाण्डौं जाँदै गर्दा प्रहरीले गुरुङलाई धुनिबेसी.....

झाँक्रीले पेट प्वाल पारिदिएको मगरको मृत्यु

धादिङ,३१ भदौ - जण्डिसको उपचार गराईदिने भन्दै झाँक्रीले व्लेडले पेट चिरेर थला पारिदिएका विरामीको उपचारका क्रममा.....

दुई लाख बढीको कारोवारमा चेक काट्नु नपर्ने

काठमाडौं । तपाईंले चेकमार्फत कारोवार गर्दै हुनुहुन्छ ? यदि हुनुहुन्छ भने अब तपाईंले चेक नकाटे पनि हुने भएको छ ।.....

अख्तियारमा धादिङका धेरै उजुरी

- केशव अधिकारी धादिङ,२९ भदौ - अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले धादिङका स्थानीय तहका जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई.....

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष.....

Categories