प्रदेश नं ३ का ४७ वटा स्थानीय तहमा १० करोड ५७ लाख निकासा

214 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ बैशाख २०७६, मंगलवार ११:३९

सम्पादक: Dhading News

हेटौँडा, २४ वैशाख । एम्बुलेन्स, शववाहन, दमकल लगायतका आपतकालिन सवारी साधन खरिद गर्नका लागि प्रदेश नं ३ सरकारले प्रदेशका ४७ वटा स्थानीय तहमा १० करोड ५७ लाख रुपैयाँ निकासा गरेको छ । यसरी निकासा भएको रकमबाट प्रदेश नं ३ को स्थानीय निकायका लागि ५० वटा आपतकालीन सवारी साधन खरीद गरिने भएको छ । प्रदेश सरकार मन्त्री परिषदको २०७६ बैशाख ८ गतेको निर्णय अनुसार ६ वटा दमकल,३७ वटा एम्बुलेन्स र ७ वटा शववाहन खरिद गर्न लागि सो रकम निकास भएको हो । जस अनुसार धादिङको धुनिबेसी नगरपालिकाले दमकल, थांक्रे र वेनिघाट रोराङले एम्बुलेन्स खरिद गर्न अनुमति पाएका छन ।

छिमेकी जिल्ला नुवाकोटको ९ वटा स्थानीय तहले आपतकालिन सवारी साधन खरिदको अनुमति पाएका छन जस्मा विदुर नगरपालिकामा दमकल, बेलकोट गढी नगरपालिका, किस्पाङ,तादी, तारकेश्वर,दुप्चेश्वर, पञ्चकन्या,मेघाङ र सूर्यगढी गाउँपालिकामा एम्बुलेन्स, चितवनको खैरहनी नगरपालिकमा दमकल,राप्ती नगरपालिका र इच्छाकामना गाउँपालिकामा एम्बुलेन्स, रसु्वाको उत्तरगया र नौकुण्ड गाउँपालिकामा एम्बुलेन्स खरिद गरिने जनाईएको छ ।

प्रदेश नं ३ का आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालय मार्फत निकासा भएको सो रकम बाट प्रदेशका ४७ वटा स्थानीय तहले ३७ वटा एम्बुलेन्स, ६ वटा दमकल र ७ वटा शव वाहन खरीद गर्ने आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री कैलाशप्रसाद ढुङ्गेलले वताउनु भयो । मन्त्री ढुङ्गेलका अनुसार आपतकालिन सवारी साधन खरिदका लागि अनुमति प्राप्त गरेका स्थानीय तहका लागि रकम निकासा भएको हो ।सवारी साधन खरीदका लागि स्थानीय तहहरुमा १० करोड ५७ लाख निकासा गरिएको र खरीद प्रक्रियासमेत शुरु भएको मन्त्री ढुंगेलले जानकारी दिनुभयो । प्रदेश ३ का ११९ वटै स्थानीय तहलाई सेवा मुलक सवारी खरीद गर्नका लागि प्रस्ताव आह्वान गरिएकोमा ४७ वटा स्थानीय तहको मात्र प्रस्ताव स्वीकृत भएको थियो ।

 

 

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ बैशाख २०७६, मंगलवार ११:३९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङबेसीमा सिद्धार्थ बैंकको शाखा सञ्चालनमा

धादिङबेसी- धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीमा बैक तथा वित्तिय संस्थाको शाखा स्थापना हुनेक्रम बढ्दै गएको छ । एक दर्जन भन्दा बढी बैकको शाखा स्थापना भई संचालनमा रहिरहेको धादिङबेसीमा सिद्घार्थ बैंकले पनि.....

हुवासिन सिमेन्टको जग्गा भाडा सम्झौता प्रक्रिया मन्त्रिपरिषदमा

धादिङ, ३२ साउन। धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको ताल्तीमा निर्माण हुन लागेको हुवासीन सिमेण्ट उद्योगका लागि.....

हावाले उडाएको पुल मध्य बर्षामा ढलान गरिंदै

धादिङ- निर्माण कार्य शुरु भएको पाँच वर्ष विति सक्दापनि सम्पन्न हुन नसकेको नुवाकोटको केउरिनी बाट धादिङको.....

नेकपा स्वास्थ्य विभाग प्रमुखमा राजेन्द्र पाण्डे

धादिङ - नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभागको नेतृत्व प्रदेश नम्बर ३ का सांसद तथा.....

लालपुर्जा किर्ते गरी बुढीगण्डकीबाट ६३ लाख ठगी

धादिङ । १२ सय मेगावाट बिजुली उत्पादन गर्ने प्रस्तावित बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनासँग ठगी गरेर रकम असुलेको.....

Categories