नेकपा जिल्ला कमिटी धादिङ आज घोषणा हुंदै (को को परे नामावली सहित )

1362 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ११:५०

सम्पादक: Dhading News

धादिङ- पार्टी एकता भएको एक वर्षपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को धादिङ जिल्ला कमिटी एकताको घोषणा तथा शपथ ग्रहण आज हुँदैछ । जिल्ला कमिटीमा रहने व्यक्तिहरुको नाम टुङ्गो लागे पनि औपचारिक रूपमा नाम सार्वजनिक गरिएको थिएन । मंगलबार दिउँसो नेकपाको जिल्ला कार्यालय धादिङबेसीमा औपचारिक कार्यक्रमका बिच जिल्ला कमिटिका सदस्यहरुको नाम सार्वजनिक तथा शपथ ग्रहण गराईँदैछ ।

दुई ठूला कम्युनिस्ट पार्टी साविकको नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी केन्द्र मिलेर वनेको नेकपाको जिल्ला कमिटीमा को को परेका छन भन्ने अहिले सबैको चासोमा परेको छ ।धादिङ न्यूज डट कमले प्राप्त गरेको बिबरण अनुसार नेकपा धादिङ जिल्ला कमिटी एक सय ४५ सदस्यिय रहेको छ । जिल्ला कमिटिमा साविकको नेकपा एमालेका ८० जना र माओवादी केन्द्रबाट र ६५ जना परेका छन । नेकपाका एक जिल्ला सदस्यका अनुसार नयाँ अनुहार केहीले जिल्ला कमिटीमा प्राथमिकता पाएका छन ।

मूल पार्टी एकता भए पनि जिल्ला कमिटी भातृ संगठन र स्थानीय तहका कमिटिको हरुकोएकता हुन सकेको थिएन। जिल्ला र स्थानीय तहमा पार्टी संगठन सक्रिय नहुंदा राजनैतिक गतिविधि समेत निश्क्रिय हुंदै गएका छन ।

जिल्ला कमिटीमा रहने नामावली टुङ्गो लगाउने विषयमा एक बर्ष अघि देखि दुई पार्टीका जिल्ला तहका नेताहरुका बिच पटक पटक छलफल भएपनि टुङ्गो भने लाग्न सकेको थिएन । जिल्ला कमिटी वनेको बिषयमा पार्टी भित्रै भने तिव्र असन्तुष्ठि पनि देखिएको छ । पर्नै पर्ने नाम हटाएर नयाँ मान्छेलाई जिल्ला कमिटीका ल्याएको एकाथरीको आरोप छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ११:५० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

चौँरीपालनमा युवापुस्ताको कम आकर्षण

धादिङ । धादिङ जिल्लाको हिमाली क्षेत्र रूवीभ्याली गाउँपालिकाको उच्च भेगका किसानहरुको आम्दानीको राम्रो स्रोत बनेको चौँरीपालन व्यवसायमा युवापुस्ताको आकर्षण घट्दै जान थालेको छ । दुःख गर्न सक्दा राम्रै.....

सिरानवजारमा पहिरो रोक्न सडक छेउमा वृक्षारोपण

धादिङबेसी-धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीको सिरानवजारमा मुख्य सडक भासिएर दर्जनौं घर जोखिममा पर्ने क्रम.....

धादिङबेसीमा सिद्धार्थ बैंकको शाखा सञ्चालनमा

धादिङबेसी- धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीमा बैक तथा वित्तिय संस्थाको शाखा स्थापना हुनेक्रम बढ्दै गएको छ ।.....

हुवासिन सिमेन्टको जग्गा भाडा सम्झौता प्रक्रिया मन्त्रिपरिषदमा

धादिङ, ३२ साउन। धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको ताल्तीमा निर्माण हुन लागेको हुवासीन सिमेण्ट उद्योगका लागि.....

हावाले उडाएको पुल मध्य बर्षामा ढलान गरिंदै

धादिङ- निर्माण कार्य शुरु भएको पाँच वर्ष विति सक्दापनि सम्पन्न हुन नसकेको नुवाकोटको केउरिनी बाट धादिङको.....

Categories