धादिङ समाज दक्षिण कोरिया धादिङ संस्था स्थापना

389 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:४४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ- धादिङ जिल्लाबाट वैदेशिक रोजगारीका लागि दक्षिण कोरिया गएर फर्किएकाहरुको पहलमा धादिङ समाज दक्षिण कोरिया धादिङ नामक गैर सरकारी संस्थाको स्थापना गरिएको छ । नवगठित संस्थाको कार्य समिति नौ सदस्यिय रहेको छ जस्को अध्यक्षमा केशव श्रेष्ठ, उपाध्यक्षमा सुमन सिम्खडा, सचिवमा रामकृष्ण अधिकारी र कोषाध्यक्षमा ईश्वर रुपाखेती रहेका छन । कार्य समिति सदस्यहरुमा सुदर्शन खतिवडा,रामशरण भट्ट,राजेन्द्र थपलिया,बिनोद अधिकारी र उमेश अधिकारी छन् ।
दक्षिण कोरियामा रोजगारी गरेर फर्किएकाहरु समाजमा सम्मानजनक स्थापित हुन र दक्षिण कोरिया जान चाहने युवाहरुलाई आवश्यक सर सल्लाह एवम परामर्श दिंदै रचनात्मक कार्यहरु गर्नका लागि संस्थाको स्थापना गरिएको अध्यक्ष श्रेष्ठले वताए । संस्थाले कोरिया रिटर्नीहरु मार्फत रचनात्मक कार्यक्रमहरुका साथै सिपमुलक तालिम,उद्यम व्यवसाय लगायतका कार्यमा सहयोग गर्ने वताईएको छ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङमा जेठ १ गते १५९६ नम्बरमा दर्ता भएको उक्त संस्था जेठ ८ गते समाज कल्याण परिषदमा ५०१२८ नम्बरमा आवद्ध भएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

चौँरीपालनमा युवापुस्ताको कम आकर्षण

धादिङ । धादिङ जिल्लाको हिमाली क्षेत्र रूवीभ्याली गाउँपालिकाको उच्च भेगका किसानहरुको आम्दानीको राम्रो स्रोत बनेको चौँरीपालन व्यवसायमा युवापुस्ताको आकर्षण घट्दै जान थालेको छ । दुःख गर्न सक्दा राम्रै.....

सिरानवजारमा पहिरो रोक्न सडक छेउमा वृक्षारोपण

धादिङबेसी-धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीको सिरानवजारमा मुख्य सडक भासिएर दर्जनौं घर जोखिममा पर्ने क्रम.....

धादिङबेसीमा सिद्धार्थ बैंकको शाखा सञ्चालनमा

धादिङबेसी- धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीमा बैक तथा वित्तिय संस्थाको शाखा स्थापना हुनेक्रम बढ्दै गएको छ ।.....

हुवासिन सिमेन्टको जग्गा भाडा सम्झौता प्रक्रिया मन्त्रिपरिषदमा

धादिङ, ३२ साउन। धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको ताल्तीमा निर्माण हुन लागेको हुवासीन सिमेण्ट उद्योगका लागि.....

हावाले उडाएको पुल मध्य बर्षामा ढलान गरिंदै

धादिङ- निर्माण कार्य शुरु भएको पाँच वर्ष विति सक्दापनि सम्पन्न हुन नसकेको नुवाकोटको केउरिनी बाट धादिङको.....

Categories