धादिङ समाज दक्षिण कोरिया धादिङ संस्था स्थापना

226 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:४४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ- धादिङ जिल्लाबाट वैदेशिक रोजगारीका लागि दक्षिण कोरिया गएर फर्किएकाहरुको पहलमा धादिङ समाज दक्षिण कोरिया धादिङ नामक गैर सरकारी संस्थाको स्थापना गरिएको छ । नवगठित संस्थाको कार्य समिति नौ सदस्यिय रहेको छ जस्को अध्यक्षमा केशव श्रेष्ठ, उपाध्यक्षमा सुमन सिम्खडा, सचिवमा रामकृष्ण अधिकारी र कोषाध्यक्षमा ईश्वर रुपाखेती रहेका छन । कार्य समिति सदस्यहरुमा सुदर्शन खतिवडा,रामशरण भट्ट,राजेन्द्र थपलिया,बिनोद अधिकारी र उमेश अधिकारी छन् ।
दक्षिण कोरियामा रोजगारी गरेर फर्किएकाहरु समाजमा सम्मानजनक स्थापित हुन र दक्षिण कोरिया जान चाहने युवाहरुलाई आवश्यक सर सल्लाह एवम परामर्श दिंदै रचनात्मक कार्यहरु गर्नका लागि संस्थाको स्थापना गरिएको अध्यक्ष श्रेष्ठले वताए । संस्थाले कोरिया रिटर्नीहरु मार्फत रचनात्मक कार्यक्रमहरुका साथै सिपमुलक तालिम,उद्यम व्यवसाय लगायतका कार्यमा सहयोग गर्ने वताईएको छ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङमा जेठ १ गते १५९६ नम्बरमा दर्ता भएको उक्त संस्था जेठ ८ गते समाज कल्याण परिषदमा ५०१२८ नम्बरमा आवद्ध भएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

वैदेशिक रोजगारीमा जानेलाई दिइने अभिमुखीकरण तालिम रकम असुल्ने माध्यम

काठमाडौं-  वैदेशिक रोजगारीमा जाने कामदारलाई दिइने अभिमुखीकरण तालिम नपढाइकन रकम असुल्ने माध्यम बनेको छ । ईजाजत प्राप्त संस्थाले फिङ्गर हाजिर गराएर रकम असुल्ने गरेका छन् । सरकारले वैदेशिक रोजगारीमा जाने.....

गंगाजमुनामा सुत्केरीका लागि कुरुवा घर र ल्याब सेवा शुरु गरिंदै

धादिङ । धादिङको गंगाजमुना गाउँपालिकाले पालिकाभित्रका सबै स्वास्थ्यचौकीमा सुत्केरीका लागि कुरुवा घर र ल्याब.....

नेत्रावती डवजोङको कटुन्जेमा नमूना घर हस्तान्तरण कार्यक्रम

नेत्रावती -धादिङको नेत्रावती डवजोङ गाउपालिका ५ कटुन्जेमा नमुना घर हस्तान्तरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । मर्मत.....

स्वाबलम्बी महिला समूहका ३३ जना सदस्यलाई बाख्रा उपहार

सिद्धलेक- धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का किसानहरुलाई व्यवसायिक बाख्रापालनबाट आयआर्जनमा सघाउ.....

Commercial grape farming starts in Dhading

- KESHAV ADHIKARI DHADING: Kumar Karki of Thankot who initiated commercial grape farming in Thakre Rural Municipality-10 in Dhading district has inspired many locals. A view of Karki’s grape farm in Thakre Rural Municipality-10 of Dhading district. Photo: Keshav.....

Categories