डिप बोरिङ मार्फत् मुलाबारीको घरघरमै खानेपानी सुविधा

429 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ जेष्ठ २०७६, आईतवार १२:३०

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ । वर्षौंदेखि खानेपानीको चरम अभाव झेल्दै आइरहेका सिद्धलेक गाउँपालिका–३ का स्थानीयले डिप बोरिङ मार्फत् घरघरमै खानेपानी सुविधा पाउने भएका छन् ।

डीएफआइडीको आर्थिक सहयोग, मट म्याक डोनाल्डको व्यवस्थापन तथा फोकस नेपाल, अक्सफामको सहयोग र सिद्धलेक गाउँपालिकाको सहकार्यमा मुलाबारी डिप बोरिङ मार्फत् घरघरमै खानेपानी आयोजना निर्माण सम्पन्न गरी घरघरमा खानेपानी पु¥याए स्थानीय खुसी भएका छन् ।

डिप बोरिङ निर्माण कार्यका लागि सिद्धलेक गाउँपालिकाको ५८ लाख ७३ हजार ८ सय ७, स्थानीय बासीको श्रमदानबाट १५ लाख, ४२ हजार ९५ र अक्सफाम÷फोकस नेपालको ३५ लाख ५६ हजार ८ सय १ रुपैयाँ गरी कुल १ करोड, ९ लाख, ७२ हजार, ७ सय ३ रुपैयाँको लागतमा उक्त मुलाबारी डिप बोरिङ खानेपानी आयोजना निर्माण कार्य सम्पन्न गरिएको हो ।

खानेपानी आयोजना निर्माणपछि २ सय ३४ घरधुरीका १ हजार २ सय ४ जना लाभान्वित भएका छन् भने तीन वटा विद्यालयलाई समेत खानेपानी सहज भएको छ । निर्माण सम्पन्न गरिएको मुलाबारी डिप बोरिङ खानेपानी आयोजनाको एक कार्यक्रमको आयोजना गरी हस्तान्तरण समेत गरिएको छ ।

मुलाबारी डिप बोरिङ खानेपानी आयोजनाका अध्यक्ष होमनारायण श्रेष्ठको अध्यक्षतामा भएको हस्तान्तरण कार्यक्रममा संघीय सांसद भूमिप्रसाद त्रिपाठीको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो । कार्यक्रममा बोल्दै सांसद त्रिपाठीले खानेपानी दैनिक जीवनको महत्वपूर्ण विषय भएकाले यसको विकल्प केही नभएको बताएका थिए ।

कार्यक्रममा सिद्धलेक गाउँपालिकाका अध्यक्ष प्रेमनाथ सिलवालले गाउँपालिकाको सबै क्षेत्रमा खानेपानीको सुविधा दिने बताए । एक घर एक धाराका रूपमा डिप बोरिङ मार्फत् प्रत्येक जनताका घरघरमा धारा पु¥याई खानेपानीको सहज उपलब्धता दिलाउने बताए । गाउँपालिकाभरि अहिलेसम्म ७ वटा डिप बोरिङ खनेर खानेपानीको सुविधा दिलाएको समेत अध्यक्ष सिलवालले बताए ।

कार्यक्रममा फोकस नेपालका कार्यकारी निर्देशक एकराज छत्कुलीले जिल्लाका विभिन्न ठाउँहरूमा खानेपानीको संकटलाई टार्न घरघरमा धारा जडान गरी खानेपानी सुविधा उपलब्ध गराइरहेको बताए । छत्कुलीले जिल्लामा खानेपानी आयोजनालाई दीर्घकालीन रूपमा सञ्चालन गर्न संस्थाले योजना बनाएको समेत बताए । – सौर्य दैनिकबाट धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ जेष्ठ २०७६, आईतवार १२:३० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

काठमाण्डौंमा जागिरे धादिङकी महिलामा कोरोना संक्रमण

धादिङ, २३ जेठ - रोजगारीको लागि राजधानी बस्दै आएकी धादिङको धुनिबेसी नगरपालिका वडा नम्बर ३ छत्रेपाटी महेशफाँट घर भएकी एक महिलालाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ । यो संगै कोरोना संक्रमित हुने धादिङ.....

लकडाउनलाई अवसरका रुपमा लिऔं

सानुबाबु तिमिल्सिना सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्वर १ स्थित बैरेनी क्षेत्रका युवाहरुले अहिले जारी लकडाउनको.....

किन हामी फेसबुक र चटपटेप्रेमी भएको ?

मेरो सुकौरा म आजभोली सामाजिक संजाल फेसबुकमा दैनिक १० औं घण्टासम्म झुन्डिरहने मानिसहरु देखिरहेका छु । म.....

धादिङमा चौथो संक्रमित भेटिएपछि गाउँ गरियो शिल

धादिङ । धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नं ५ घर भएकी २३ वर्षिया महिलालाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएपछि.....

काेराेना संक्रमित धादिङकी महिला ३८ हप्ते गर्भवती

धादिङ-धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका घर भएकी २३ बर्षिया एक महिलालाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ.....

Categories