नागढुंगा सुरुङमार्गका लागि ६ अर्ब २७ करोड वजेट विनियोजन

279 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ जेष्ठ २०७६, बुधबार १९:२७

सम्पादक: Dhading News

धादिङ-राजधानी काठमाण्डौ प्रवेश गर्ने नौविसे कलंकी सडक खण्डमा बर्षौदेखि बढ्दै गएको सवारीचापलाई कम गर्न बिकल्पको रुपमा चर्चामा ल्याईएको सिस्नेखोलादेखि काठमाडौंको सतुंगल जोड्ने नागढुंगा सुरुङमार्ग निर्माणका लागि सरकारले ६ अर्ब २७ करोड वजेट विनियोजन गरेको छ । यो वजेट सँगै सुरुङ मार्गको निर्माण कार्य अघि बढ्ने विश्वास गरिएको छ ।

अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाले बुधवार प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रिय सभाको संयुक्त बैठकमा पेश गरेको आर्थिक वर्ष २०७६ /७७ को बजेटमा यस्तो व्यवस्था गरिएको हो ।धादिङको नौविसे देखि थानकोटसम्मको सडक खण्ड निकै घुमाउरो र उकालो ओरालो भएका कारण यो क्षेत्रमा ट्राफिक जामको समस्या हरेक दिन जस्तो हुने गरेको छ । कहिले काँही एउटा मोटर विग्रंदा दिनभ्र यातायात वन्द हुने अवस्था समेत रहेको छ ।

प्रस्तावित सुरुङमार्गको लम्बाइ २.३५ किलोमिटर हुनेछ । सुरुङमार्ग निर्माण भएपछि २० मिनेटमा आवतजावत गर्न सकिने वताईएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१५ जेष्ठ २०७६, बुधबार १९:२७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङबेसीमा सिद्धार्थ बैंकको शाखा सञ्चालनमा

धादिङबेसी- धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसीमा बैक तथा वित्तिय संस्थाको शाखा स्थापना हुनेक्रम बढ्दै गएको छ । एक दर्जन भन्दा बढी बैकको शाखा स्थापना भई संचालनमा रहिरहेको धादिङबेसीमा सिद्घार्थ बैंकले पनि.....

हुवासिन सिमेन्टको जग्गा भाडा सम्झौता प्रक्रिया मन्त्रिपरिषदमा

धादिङ, ३२ साउन। धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको ताल्तीमा निर्माण हुन लागेको हुवासीन सिमेण्ट उद्योगका लागि.....

हावाले उडाएको पुल मध्य बर्षामा ढलान गरिंदै

धादिङ- निर्माण कार्य शुरु भएको पाँच वर्ष विति सक्दापनि सम्पन्न हुन नसकेको नुवाकोटको केउरिनी बाट धादिङको.....

नेकपा स्वास्थ्य विभाग प्रमुखमा राजेन्द्र पाण्डे

धादिङ - नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभागको नेतृत्व प्रदेश नम्बर ३ का सांसद तथा.....

लालपुर्जा किर्ते गरी बुढीगण्डकीबाट ६३ लाख ठगी

धादिङ । १२ सय मेगावाट बिजुली उत्पादन गर्ने प्रस्तावित बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनासँग ठगी गरेर रकम असुलेको.....

Categories