धादिङका ३ सय महिला जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई क्षमता विकास तालिम

405 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १७ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०७:१८

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ, – स्थानीय तहका जनप्रतिनिधि महिला तथा कर्मचारीको क्षमता विकास गरि उनिहरुलाई सफल बनाउन सहयोग पु¥याउने उद्धेश्यले क्षमता विकास तालिम दिर्ईएको छ ।

३ नम्बर प्रदेश सरकार सामाजिक विकास मन्त्रालयको आयोजना र सहयात्री समाजकाे सहकार्यमा संचालित धादिङका १३ वटै स्थानीय तहका महिला जनप्रतिनिधिहरुलाई आगामी वर्षदेखि महिला अधिकार र विकासका लागि योजना निर्माण र कार्यान्वयनमा लग्न सक्रिय गराइ महिलाहरुको अगुवाइमा विकासका काम गरि पछाडी पारिएका समुदायको विकासका लागि तालिम दिइएको हो । धादिङबेसीमा एकै पटक संचालित ५ दिने क्षमता अभिवृद्धि तालिम पछि सहभागी उत्साही भएको र महिला अधिकारका अझै शशक्त भएर लागि पर्ने बताएका छन् ।

११ गाउँपालिका र २ नगरपालिकाका ३ सय महिला जनप्रतिनिधि र महिला कर्मचारीले एक साथ धादिङबेसीमा तालिम लिएपछि महिला नेताहरुले लैंगिक मैत्री बजेट, विकास र विकास योजना निर्माण तथा महिलामाथी हुने सबैकिसिमका भेदभाव र अपराध विरुद्ध टोलतहबाट नै योजना निर्माण गरि लागु गर्न सक्षम भएको सामाजिक विकास मन्त्रालयका स्किम श्रेठले बताउनुभयो ।

विकासका सामाजिक अन्तरसम्बन्धी मुद्दाहरु र स्थानिय तहको भुमिका, सामाजिक परिचालनको महत्व तथा यसको अभ्यास, वपदमा महिला तथा बालबालिका संरक्षणका सवालहरु साथै संरक्षण विषयगत क्षेत्रका कार्यहरु र स्थानिय तहको भुमिका, नेत्तृत्व विकास, लैंगिक विभेद, लैंगिक उत्तरदायि बजेट, लैंगिक परिक्षण, मानव वेचविखन तथा यस सम्बन्धि व्यवस्था, मुलुकी देवानी (संहिता)  ऐन २०७४ मा महिला तथा बालबालिका सम्बन्धि व्यवस्था, घरेलु हिंसा सम्बन्धी कानुनी व्यवस्था, समुदायमा आधारित संरक्षण प्रणाली तथा बाल संरक्षमा स्थानिय तहको भुमिका, पितृसत्ताले महिलाको समग्र विकासमा पारेको असर लगायतको १५ विषयमा सहभागिहरुलाई तालिम दिइएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१७ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०७:१८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय विनय लामिछानेले लगानी ऋण तिर्नै नसक्ने अवस्था आएपछि बच्चासहित त्रिशूली नदीमा हाम फालेर.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

गाउँ गाउँमा गोरु जुधाएर मनाईयो माघे संक्रान्ति

- धादिङ न्यूज समाचारदाता धादिङ, - माघ १ अर्थात माघे संक्रान्ति बुधबार धादिङ लगायत देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी.....

Categories