धादिङका स्थानीय तहले कति पाए अनुदान ?

819 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २१ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ०९:०९

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ,२१ जेठ । संघीय सरकारले आर्थिक बर्ष २०७६/७७ का लागि देशैभरीका स्थानीय तहलाई दिने अनुदानको बिबरण सार्वजनिक गरेको छ । त्यो मध्ये धादिङ जिल्लामा समानीकरण तर्फ १ अर्व ७८ करोड ५८ लाख शशर्त अनुदान तर्फ १ अर्ब ८४ करोड ४५ लाख समेत गरि कुल ३ अर्व ६३ करोड ३ लाख वजेट विनियोजन भएको छ ।

अर्थ मन्त्रालयले उपलब्ध गराएको विवरणअनुसार धादिङमा सबैभन्दा धेरै नीलकण्ठ नगरपालिकाले ५३ करोड ८८ लाख र सबैभन्दा थोरै रुवीभ्याली गाउँपालिकाले १३ करोड ३८ लाख अनुदान पाएका छन् ।  नीलकण्ठ नगरपालिकाले ५३ करोड ८८ लाख धुनिवेसी नगरपालिकामा २९ करोड ५७ लाख विनियोजन भएको छ । गाउँपालिका तर्फ सबैभन्दा धेरै वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाले ३३ करोड ९६ लाख अनुदान पाएको छ । वेनिघाट रोराङ पछि थांक्रेले ३१ करोड २५ लाख, त्रिपुरासुन्दरीले २९ करोड ७८ लाख, सिद्धलेकले २८ करोड ३२ लाख, ज्वालामुखीले २७ करोड ५८ लाख र गजुरीले २७ करोड ५१ लाख पाएका छन ।

त्यसैगरी गंगाजमुनाले २६ करोड ९५ लाख, गल्छीले २६ करोड २६ लाख, नेत्रावतीले १७ करोड ७१ लाख, खनियाबासले १६ करोड ८८ लाख र रुवीभ्यालीले १३ करोड ३८ लाख अनुदान पाएका छन ।  गाउँपालिका तर्फ रुवीभ्यालीलाई समानिकरण अनुदान रु ७ करोड ९ लाख, सशर्त अनुदान रु ६ करोड २९ लाख,खनियाबास गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान ८ करोड ९८ लाख , सशर्त अनुदान ७ करोड ९० लाख विनियोजन गरिएको छ ।

नेत्रावती गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान ९ करोड २७ लाख, सशर्त अनुदान रु ८ करोड ४४ लाख र गंगाजमुना गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान १२ करोड ४३ लाख , सशर्त अनुदान १४ करोड ५२ लाख विनियोजन भएको छ ।  त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान १३ करोड १६ लाख र सशर्त अनुदानमा १६करोड ६२ लाख ज्वालामुखी गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान १३ करोड ४४ लाख, सशर्त अनुदान तर्फ १४ करोड १४ लाख विनियोजन भएको अर्थमन्त्रालयले जनाएको छ ।

जिल्लाको थाक्रे गाउँपालिका समानिकरण अनुदान १६ करोड ३४ लाख ,सशर्त अनुदान १४ करोड ९१ लाख,गल्छी गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान तर्फ १४ करोड २० लाख, सशर्त अनुदान तर्फ १२ करोड ६ लाख वजेट विनियोजन भएको छ । त्यसै गरी गजुरी गाउपालिकामा समानिकरण अनुदान तर्फ १४ करोड ७७ लाख र सशर्त अनुदान तर्फ १२ करोड ७४ लाख ,सिद्धलेक गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान १३ करोड ३२ लाख र सशर्त अनुदान १५ करोड विनियोजन भएको छ भने बेनिघाट रोराङ गाउँपालिकामा समानिकरण अनुदान तर्फ १५ करोड ८५ लाख र सशर्त अनुदान तर्फ १८ करोड ११ लाख विनियोजन गरिएको अर्थ मन्त्रालयले जनाएको छ ।

धादिङ आसपासका जिल्ला नुवाकोटमा २ अर्ब ८२ करोड ९६ लाख, रसुवामा ८२ करोड ३७ लाख, मकवानपुरमा ३ अर्ब १० लाख, काठमाण्डौंमा ५ अर्ब ६० करोड ५० लाख, गोरखामा ३ अर्ब ३४ करोड ७० लाख रुपैयाँ संघीय सरकारले अनुदान उपलव्ध गराएको छ । यस वाहेक हरेक स्थानीय तहले राजस्व बाँडफाँड, बिशेष अनुदान र समपुरक अनुदानवापत छुट्टै श्रोेत पनि पाउनेछन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२१ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ०९:०९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रहरी उपरीक्षक राजकुमार बैदवारको धादिङबाट विदाई

धादिङ- गएको एघार महिना देखि जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङको कार्यालय प्रमुखको रुपमा कार्यरत प्रहरी उपरिक्षक (एसपि)राजकुमार बैदवारलाई विहिबार धादिङबाट विदाई गरिएको छ । जिल्लामा कार्यरत रहँदा जिल्लाको.....

सुनखानीमा बोलेरो जिप दुर्घटना १२ जना घाईते

धादिङ, २६ मंसिर - सदरमुकाम धादिङबेसीबाट ज्वालामुखी गाउँपालिकाको ढोलातर्फ जाँदै गरेको बोलेरो जिप दुर्घटना भएको.....

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

Categories