धुवाँकोटको अम्बोटेमा बाबुले खुर्पाले टाउकोमा हान्दा छोरी घाईते

490 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २१ जेष्ठ २०७६, मंगलवार १२:१२

सम्पादक: Dhading News

धादिङ २१ जेठ –  धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १४ मा पर्ने धुवाँकोटको अम्बोटे टोलमा खुर्पा प्रहार गरी बाबुले आफ्नै छोरीको ज्यान लिने कोशिस गरेका छन् । छोरीलाई खुर्पा प्रहार गर्ने बुबा बलराम वस्तीलाई  प्रहरीले सोमबार रातीनै नियन्त्रणमा लिएको छ ।

धुंवाकोट अम्बोटे घर भई मकवानपुरको हेटौंडामा बस्दै आईरहेकी १४ बर्षिया सुष्मिता वस्तीलाई सोमबार सांझ आफ्नै बाबुले टाउकोमा खुर्पा प्रहार गरी गम्भिर घाईते वनाएका हुन । खुर्पा प्रहारबाट टाउकोमा गहिरो चोट लागेर गम्भिर घाईते भएकी सुष्मिताको काठमाण्डौंको महाराजगन्ज स्थित शिक्षण अस्पतालमा उपचार भईरहेको छ ।

सुष्मिता आफ्नी आमाको साथमा सोमबार सांझ साँढे पाँच वजे तिर धुंवाकोटको अम्बोटे स्थित घर पुगेकी थिइन । आमा छोरी घर पुग्दा बलराम घांस काट्न गएकाले सांझ ७.३० वजे तिरमात्रै घर आईपुगेका थिए । घाँसको भारी विसाउन नभ्याउँदै बलरामको श्रीमती सरिता र छोरी संग वादविवाद शु्रु भएको र सोहीक्रममा तथानाम गाली गर्दै आक्रमण गरेका थिए । सरिता भागेपछि आँगनको छेउमा उभिएकी सुष्मितालाई त्यहाँबाट धकेलेर कान्ला मुनी लडाएपछि  बलरामले दौडदै गएर हातमा वोकेको हँसियाले टाउकोमा प्रहार गरेको घटनाका प्रत्यक्षदर्शीहरुले वताएका छन ।

हेटौंडामा बसेर मजदुरी गर्दै छोरीलाई पढाउँदै आएकी कान्छी श्रीमती सरिता लाई नागरिकता बनाईदिने र छोरीको जन्मदर्ता गरिदिने भन्दै केही दिन अघि बलरामले फोन गरेर आंफु र छोरीलाई घर वोलाएको सरिताले बताईन । श्रीमनको कुरा विश्वास गरेर घर आउँदा आंफु र छोरीको ज्यान लिने कोशिश भएको र छोरीलाई गम्भिर घाईते वनाएको भन्दै उनले दोषि माथि कारवाहीको माग गरेकी छिन ।
घरमा श्रीमती र छोरा छोरी हुंदा हुँदै दोश्रो विहे गरेर परिवारका सदस्यलाई कुनै जानकारी नदिई हेटौडामा बस्दै आएका बलरामले गाउँ छाडेको दश बर्ष पछि गत दशैंमा श्रीमती सरिता र छोरी सुष्मितालाई पनि लिएर घर फर्किएका थिए । त्यसपछि उनि घरमै बसेका थिए भने श्रीमती र छोरी हेटौंडा फर्किएको सरिता बताउँछिन । बलरामको जेठी श्रीमतीको दश बर्ष अघिनै मृत्यु भईसकेको छ भने जेठी पट्टि दुई छोरा र एक छोरी रहेका छन् ।

छोरीलाई खुर्पा प्रहार गर्ने बुबा बलराम वस्तीलाई धुंवाकोट प्रहरीले सोमबार रातीनै नियन्त्रणमा लिएको थियो । बलरामलाई अनुसन्धानका लागि जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले हिरासतमा राखेको धादिङका प्रहरी उपरिक्षक राजकुमार बैदवारले जानकारी दिए । घटना पछि गाउँलेहरुले घाईते सुष्मितालाई रातीनै धुंवाकोट स्थित स्वास्थ्य चौकीमा लगेकोमा त्यहाँबाट तत्काल जिल्ला अस्पताल पठाईएको थियो । जिल्ला अस्पतालले पनि घाईतेको टाउकोमा गहिरो चोट लागेको र रगत धेरै वगिसकेको भन्दै थप उपचारका लागि काठमाण्डौं लैजान सल्लाह दिएपछि आंफुहरुले घाईतेलाई रातीनै शिक्षण अस्पताल पु¥याएको स्थानीय प्रकाश वस्तीले वताए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२१ जेष्ठ २०७६, मंगलवार १२:१२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories