पास्नी भोज खाँदा विरामी परेका १६ जनाको उपचार हुँदै

555 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३१ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:५८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, ३१ जेठ – पास्नी भोज खाँदा विरामी परेर जिल्ला अस्पताल भर्ना गरिएका २० जना मध्ये ८ जनाको जिल्ला अस्पताल धादिङका उपचार भईरहेको छ । ८ जना थप उपचारका लागि काठमाण्डौ गएका छन भने ३ जना उपचार पछि घर फर्किएका छन ।


धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका– वडा नम्बर ११ सिम्लेमा बुधबार रेशम आले मगरको छोराको पास्नी खाएर फर्किएका स्थानीयहरु बिरामी परेका थिए । साबिकको ज्यामरुङ गाविसका अध्यक्ष डम्बर बहादुर अधिकारीका अनुसार बिरामी हुनेमा संजिता आले, सरस्वती आले, पूजा तिमिल्सिना, देव कुमारी आले, मनिता आले,कमला मुर्छान, सुनिता आले , रबिना धमला, अर्जुन तिमिल्सिना, महेश आले , जानाबू परियार, रेशम आले, अनुजा तिमिल्सना, मनिष आले, माहिली राना र अनुषा तिमिल्सिना लगायत रहेका छन् ।


बुधबार भोज खाएर फर्किएपछि पखाला लाग्ने, रिङ्गटा लाग्ने, व्लड प्रेसर कम हुने जस्ता लक्षण देखिएको थियो । उनीहरुको स्थानीय स्वास्थ्य चौकीमा प्राथमिक उपचार भएपछि थप उपचारको लागि बिहिबार साँझ धादिङ अस्पतालमा भर्ना गरिएको हो । अस्पतालले फुड प्वाइजन भएको हुन सक्ने आशंका गरेको छ । एकै पटक धेरै जनालाई एकै प्रकारको समस्या हुनु र सबैले एउटै खानेकुरा खाएको हुंदा उनिहरुलाई फुड प्वाईजन भएको हुन सक्ने अनुमान गरिएको छ । जिल्लामा खाद्य परिक्षण गर्ने कुनै प्रयोगशाला नभएकाले यहि भएको हो भनेर भन्न नसकिने अवस्था नरहेको जिल्ला अस्पतालका सूचना अधिकारी कृष्णलाल उप्रेतीले जानकारी दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३१ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:५८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा पनि राष्ट्रिय परिचय पत्र वितरण गरिने

धादिङ- जिल्ला प्रशासन कार्यालय मार्फत धादिङ जिल्लामा पनि राष्ट्रिय परिचयपत्र वितरण गरिने भएको छ । परिचय पत्रका तयार पार्नका लागि छिट्टै विवरण संकलनका काम शुरु गरिने राष्ट्रिय परिचय पत्र तथा पञ्जिकरण.....

देशभर करिब २३ हजार कर्मचारी दरबन्दी रिक्त

काठमाडौं । समयमै पदपूर्ति हुन नसक्दा देशभर करिब २३ हजार कर्मचारी दरबन्दी रिक्त छ। संघ, प्रदेश र स्थानीय तहमा.....

दुब्लाउन चाहनुहुन्छ त्यसो भए भात खानुहोस

काठमाडौं । नेपालसहित केही एशियाली देशमा चामल अर्थात् भात खाने चलन धेरै छ । भात बढी खाँदा मोटोपना बढ्छ भन्ने धारणा.....

मुआव्जा नतोकिंदा आरुघाट र खहरेका वासिन्दा अन्यौलमा

- केशव अधिकारी आरुघाट (धादिङ) , ७ भदौ - बहुचर्चित जलाशययुक्त बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबान क्षेत्रमा परेको.....

जनभोजनलाई जनता बैंकको २ लाख सहयोग

दामेचौर- धादिङ । प्रेमसागर फाउण्डेसन नेपालले संचालन गरेको जनभोजनलाई जनता बैंकले सस्थागत सामाजिक उत्तरदायित्व.....

Categories