पास्नी भोज खाँदा विरामी परेका १६ जनाको उपचार हुँदै

632 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३१ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:५८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, ३१ जेठ – पास्नी भोज खाँदा विरामी परेर जिल्ला अस्पताल भर्ना गरिएका २० जना मध्ये ८ जनाको जिल्ला अस्पताल धादिङका उपचार भईरहेको छ । ८ जना थप उपचारका लागि काठमाण्डौ गएका छन भने ३ जना उपचार पछि घर फर्किएका छन ।


धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका– वडा नम्बर ११ सिम्लेमा बुधबार रेशम आले मगरको छोराको पास्नी खाएर फर्किएका स्थानीयहरु बिरामी परेका थिए । साबिकको ज्यामरुङ गाविसका अध्यक्ष डम्बर बहादुर अधिकारीका अनुसार बिरामी हुनेमा संजिता आले, सरस्वती आले, पूजा तिमिल्सिना, देव कुमारी आले, मनिता आले,कमला मुर्छान, सुनिता आले , रबिना धमला, अर्जुन तिमिल्सिना, महेश आले , जानाबू परियार, रेशम आले, अनुजा तिमिल्सना, मनिष आले, माहिली राना र अनुषा तिमिल्सिना लगायत रहेका छन् ।


बुधबार भोज खाएर फर्किएपछि पखाला लाग्ने, रिङ्गटा लाग्ने, व्लड प्रेसर कम हुने जस्ता लक्षण देखिएको थियो । उनीहरुको स्थानीय स्वास्थ्य चौकीमा प्राथमिक उपचार भएपछि थप उपचारको लागि बिहिबार साँझ धादिङ अस्पतालमा भर्ना गरिएको हो । अस्पतालले फुड प्वाइजन भएको हुन सक्ने आशंका गरेको छ । एकै पटक धेरै जनालाई एकै प्रकारको समस्या हुनु र सबैले एउटै खानेकुरा खाएको हुंदा उनिहरुलाई फुड प्वाईजन भएको हुन सक्ने अनुमान गरिएको छ । जिल्लामा खाद्य परिक्षण गर्ने कुनै प्रयोगशाला नभएकाले यहि भएको हो भनेर भन्न नसकिने अवस्था नरहेको जिल्ला अस्पतालका सूचना अधिकारी कृष्णलाल उप्रेतीले जानकारी दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३१ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार २१:५८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

आहालेमा निर्माण भएको सामुदायिक भबन हस्तान्तरण

त्रिपुरासुन्दरी -धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ३ आहालेमा निर्माण सम्पन्न भएको सामुदायिक भबन समुदायलाई हस्तान्तरण गरिएको छ । सामुदायिक कार्यका लागि गर्नुपर्ने भेला, छलफल, बैठक बस्न सजिलो.....

कांग्रेस नेता शिवराम भण्डारी सहित ११ जुवाडे पक्राउ

काठमाडौँ २७ असोज,। प्रहरीले काठमाडौंको एक जुवा खालमा छापा मारी नेपाली कांग्रेसका नेता शिवराम भण्डारीसहित ११.....

कपुरगाउँमा बल्यो विजुली, खुसीयालीमा नाचे गाउँबासी

कपुरगाउँ , २७ असोज - धादिङ जिल्लाकै विकटमा रहेको रुवीभ्याली गाउँपालिकाको कपुरगाउँमा विजुली बलेपछि गाउँवासीले.....

नलाङका महिलाले दशैंमा खसी बेचेर कमाए दुईकरोड पचास लाख

धादिङ , २७ असोज - सहकारी मार्फत आयआर्जनका लागि व्यवसायिक बाख्रापालन शुरु गरेका धादिङ सिद्धलेक गाउँपालिकाका.....

ब्रुसबाङका चेपाङलाई दशैंमा खाद्यान्न सहयोग

ब्रुसबाङ- दक्षिणी धादिङको विकटमा बसोबास गर्दै आएका अति विपन्न चेपाङ समुदायलाई खाद्यान्न सहयोग गरिएको छ.....

Categories