एनआरएनए न्यूजिल्याण्डको सचिवमा प्रदिप रुपाखेतीको उम्मेदवारी

880 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० असार २०७६, मंगलवार ०६:२४

सम्पादक: Dhading News

धादिङ – गैरआवासिय नेपालीहरुको साझा संस्था एनआरएनए अष्ट्रेलिया न्यूजिल्याण्ड लगाएतको देशहरुमा नयाँ कार्यसमितीको लागी अधिवेशन तथा चुनावी सरगर्मी शुरु भएको छ । न्यूजिल्याण्डमा रहेका नेपालीहरु पनि पनि नयाँ नेत्तृत्व चयनमा जुटेका छन् । न्यूजिल्याण्डमा रहेका नेपालीहरुका सामाजिक सञ्जाल पेजहरुमा यसकै चर्चा र प्रचारका सामाग्री जोडतोडका स्थान पाईरहेका छन् । स्वतन्त्र समूह, व्यक्तिहरु आकांक्षीका रुपमा देखिएका छन् उनिहरुहरुले आ–आफ्नै तरिकाले प्रचार प्रसार मा लागेका छन् ।

एनआरएनए भित्रको आर्थिक अपारदर्शिता र व्यक्तिकेन्द्रित निर्णयका कारण विश्वभर प्रश्नचिन्ह खडा गरिरहेको सन्दर्भमा सकारात्मक सोच र विकासका लागी उत्पे्ररणा अभियान चलाउँदै स्वच्छ एवं पारदर्शी संगठनको निर्माण गर्न नेपालीका लागी नेपाली नारा लिएर धादिङ महादेववेशीका इन्जिनियर प्रदिप रुपाखेतीले एनआरएनए न्यूजिल्याण्डको सचिव पदमा आफ्नो उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन् ।

प्रदिप रुपाखेती धादिङमा जन्मेर महाकाली मावि सिम्ले, मा विद्यालय तह पार गरी पुल्चोक इन्जिनियरिङ कलेजबाट सिभिल इन्जिनियरिङ मा बि.इ. सकेर ८ बर्षदेखी न्यूजिल्याण्डमा बस्दै आईरहेका छन । यस अवधिमा प्रदिपले  ट्रान्सपोर्ट कन्स्ट्रक्सन म्यानेजमेन्ट मा मास्टर्स लेभल पार गरी हाल सोही काममा  कार्यरत छन् ।

सामाजिक कार्यमा पनि सक्रिय रहेका प्रदिप नेपालमा भूकम्पपछि लगत्तै धादिङको महादेववेशीमा रहेको जनजागृति माध्यमिक विद्यालयमा अस्थाई भवन निर्माण गरी कक्षा सञ्चालन गर्न सहयोग गर्ने देखी लिएर हाल विद्यार्थी, यूवा तथा किशोर किशारीहरुलाई सकारात्मक सोच विकास, उत्प्रेरणा तथा जिवनोपयोगी शिपका माध्यमबाट समाजको रुपान्तरण गर्ने अभियानमा विभिन्न तालिम सहित शुभ नेपाल फाउण्डेशन निर्माण गरी समाजसेवामा सक्रिय छन् ।  सामाजिक भावना र सकारात्मक सोच साथै स्वच्छ छवि भएका अनि प्रष्ट विचार र वाककलामा पोख्त प्रदिपको उम्मेदवारी एनआरएनए न्यूजिल्याण्डलाई सहि दिशानिर्देश गर्दै सफल संस्था निमार्ण गरी नेपाल र नेपालीको पक्षमा उल्लेखनिय बन्ने न्यूजिल्याण्डमा बस्ने नेपालीहरुले आशा  गरेका छन् ।

एनआरएनए विशेषगरी विदेशमा रहेका गैरआवासीय नेपालीहरुले आफ्नो मातृभूमि नेपालको विकास र लगानीसमेतमा सहयोग गर्ने साथै विदेशमा जानेका सिप र प्रविधिको विकासमा सहयोग गर्ने मूल उद्धेश्य सहित स्थापनाभई हाल विश्वभर यसका शाखाहरु रहेका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० असार २०७६, मंगलवार ०६:२४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित क्षेत्रका स्थानीयबासीको आन्दोलनलाई जनप्रतिनिधिहरुले समर्थन जनाएका छन् । प्रभावित क्षेत्रका.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

Categories