लेदो माटो पन्छाएपछि खुल्यो पृथ्वीराजमार्गको गल्छी बैरेनी खण्ड

301 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ असार २०७६, शनिबार १२:२५

सम्पादक: Dhading News

धादिङ , १४ असार –  सडकमा जमेको लेदो माटो पन्छाएपछि विहान देखिअबरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको गल्छी बैरेनी खण्डमा सवारी आवागमन खुलेको छ ।


रातभरीको बर्षातका कारण गल्छी गाउँपालिका–६ मा बैरेनी वजारको गर्दोखोला देखि महेशदोभान सम्मको सडक खण्डमा जताततै लेदो माटोले सडक पुरिएपछि आवागमन ठप्प हुन पुगेको थियो । स्थानीय व्यवसायीहरुको अग्रसरतामा सडकमा जमेको लेदो माटो पन्छाएपछि विहान ११ वजे देखि अवरुद्ध सडक खुलेपनि सवारी चापका कारण आवागम सहज भने हुन सकेको छैन ।

राजमार्ग भन्दा माथि तिरको बस्तीमा बाताबरणीय प्रभाव मुल्याङक्न बिनानै जथाभावी खनिएका ग्रामीण सडक पानी पर्नासाथ बग्दै राजमार्गमा आईपुग्ने गर्दछ । सडक भन्दामाथि तिर खोलिएका बालुवा उत्खनन केन्द्रका कारण पनि त्यहाँबाट बाढीले लेदो बगाउँदै राजमार्गमा ल्याउने गर्दा मुख्य राजमार्ग अबरुद्ध हुने गर्दछ ।


रातिदेखि पानी बिहानसम्म अविरल परेको बर्षाका कारण लेदो माटो बग्दै सडक सम्म आईपुग्दा बिहानै देखी सडक अवरुद्ध भएको थियो । लेदो माटो सहितको बाढीले सवारी आवागमनमा अवरोध पु¥याएपछि स्थानीय बालुवा व्यवसायीहरुले आफ्नै खर्चमा मेशिन लगाएर सडकको अवरोध पन्छाईदिएका कारण बन्द रहेको सडक छिटो खुल्न सम्भव भएको स्थानीय रामशरण अधिकारीले वताए ।
सडकको लेदो माटो पन्छाएपछि अवरुद्ध सडक खुलेपनि राजमार्गमा सवारी साधनको चाप भने निकै भएकाले आवागमन अझै सम्म सहज हुन नसकेको प्रहरीले जनाएको छ ।

  • तस्बिर / विपिन मल्ल ठकुरीबाट


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ असार २०७६, शनिबार १२:२५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories