नागढुंगा मुग्लिन सडक साउन पछि विस्तारको काम अघि बढ्ने

521 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १८ असार २०७६, बुधबार २१:११

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ- सवारी चाप अनुसार सडक साँघुरो हुँदा दुर्घटनाको संख्या बढ्नुका साथै सवारी जाम हुनेक्रम पनि बढ्दै गईरहेको नागढुङ्गा—मुग्लिङ सडक विस्तार गरिने भएको छ । आगामी आर्थिक वर्षदेखि सडक विस्तारको काम अघि बढ्ने जनाईएको छ । विस्तार हुन लागेको सडक १० किमि ४ लेन र २५ किमि नयाँ लेनको निर्माण गरिने सडक विभागले जनाएको छ । बजार क्षेत्र आसपासमा ४ लेन र उकालो ओरालोमा अहिले भएको भन्दा १ लेन फराकिलो बनाइने छ । दुई वर्षभित्र सम्पन्न गर्ने गरी आव २०७६/७७ देखि आयोजना अघि बढाइने सडक विभागका प्रवक्ता शिवहरि सापकोटाले जानकारी दिनुभयो।

एक वर्षमा खरिद प्रक्रिया लगायतका कागजी प्रक्रिया पूरा गर्ने र अर्को वर्षदेखि सडक विस्तार गरिने सापकोटाले बताउनु भयो । आयोजनाको कुल अनुमानित लागत २२ अर्ब रुपैयाँ रहेको छ । विश्व बैङ्कको ऋण सहयोगमा सडक विस्तार हुन लागेको हो । नयाँ सडक निर्माण, १ र ४ लेनको सडक, पुल विस्तार र नयाँ पुल निर्माण गर्न उक्त लागत अनुमान गरिएकोे विभागले जनाएको छ ।

आगामी आवमा सडक र पुल निर्माणका लागि टेन्डर गरिने विभागले जनाएको छ । अन्य अध्ययन र मूल्याङ्कन गर्ने काम एक वर्षभित्र सक्ने विभागको तयारी छ । अर्को वर्ष २०७७/०७८ भित्र सडक विस्तार गर्ने लक्ष्य लिइएको छ ।

नौबिसे–मुग्लिङ खण्डमा पर्ने अहिलेको सबै पुललाई चौडा गरिने भएको छ । अहिले त्यो खण्डमा २४ ओटा मोटरेबल पुल छन । पुलका लागि मूल्याङ्कनको अन्तिम चरणमा रहेको सडक विभाग पुल महाशाखा प्रमुख अर्जुनजङ्ग थापाले बताउनु भयो । अधिकांश मोटरेबल पुललाई चौडा गरिनेछ । केही पुललाई भने नयाँ रेखाङ्कन गरी निर्माण गरिने थापाले जानकारी दिनुभयो ।

नागढुङ्गा—मुग्लिन सडकको लम्बाइ ९५ किमि छ । सडक विस्तार र पुल अध्ययनसमेत भइसकेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१८ असार २०७६, बुधबार २१:११ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories